Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy nem fog...

Lehetséges, hogy nem fog elmúlni a szülés utáni hajhullás?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kicsi. 2 és 1/2 hónapja veszettül hullik a hajam. Mindig könnyen hullásnak indult, ha stresszes időszakom volt, vagy vitaminhiány, stb., így eleve kevés. Terhesség alatt és utána pár hónapig nem hullott, de ez ami most van, ez nagyon durva. Ott a hajam az egész lakásban, hiába porszívózok folyton. A védőnőnek legutóbb 10 perc alatt feltűnt és megjegyezte(szedegette körülöttem össze a hajakat) a nagyobbik lányom meg megkérdezte pár napja mikor copfban volt, hogy"anya, dehát miért van ilyen kevés hajad oldalt?"Valóban két oldalt hullik főleg. Létezik, hogy kopasz leszek, vagy mi történik velem?:(( 3 hónap alatt kb az 1/3-át vesztettem el a hajamnak. Hajvitamint 2 hónapja szedek + vasat 6 hónapja.
2016. márc. 3. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
ez természetes terhesség után. egy pár hónapig csomókban hullott a hajam. nekem az orvosom azt mondta, hogy 9 hónap kell, mire visszaáll a szervezet, tehát szerintem addigra kell elmúlnia a hajhullásnak is.
2016. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom a megoldást, csak lelki támasznak írtam, hogy nem vagy egyedül. Pont ez a problémám nekem is, kb. mintha háziállatunk lenne, mindenhol ott a hajam. Fésüléskor csomókban hullik, hajmosáskor tele a kád. Már oda jutottam, hogy csak behajolva mosom, mert ha zuhanyzás közben teszem, tele vele a testem és alig bírom lemosni. Sírni tudnék, mert szép hajam volt, de a 2 gyerek után alig maradt belőle valami, ráadásul a tapintása és kezelhetősége is kriminális. :(
2016. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jujj pont most gondoltam erre, h az első szülés után ez volt, oldalt kopaszodtam, úgy hullott hogy betegesnek tituláltam a helyzetet. De elmúlt,neked is el fog múlni! Majd jönnek a babahajak helyette.

28hkm, megint ez vár rám!

2016. márc. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 3 szülésből egyszer hullott a hajam, de 7-8 hónap után rendeződött és vissza is nőt.
2016. márc. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Hát remélem hamar el fog múlni, mert elfogy a hajam, ha így megy tovább.

2-es, igen, a férjem is viccelődik rajta mikor a hajakat szedegeti a kanapéról, hogy ennyi erővel kutyát is tarthatnánk :/ És szintén katasztrófa a szerkezete is, hiába vállig ér csak, mát leváltottam a szilikonos sampont, festeni se merem.

Rosszul érzem magam emberek között, mert úgy nézek ki, mintha 2 hetes zsíros hajam lenne mindig, pedig csak ennyire kevés. Sehogy sem szeretem hordani, ha felfogom, akkor oldalt látszik mennyire ritka, ha kiengedem, akkor meg zsírosnak hat, lapos, de durván, megőrülök.

2016. márc. 3. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
En Nemetorszagban vagyok kismama, es kaptam az orvosnal egy tajekoztato füzetet a terhessegröl. Ebben azt irjak, hogy terhesseg alatt a hormonalis hatasok miatt nem hullik ki az a haj, ami normal esetben mar cserelödne. Ezt sokan ugy elik meg, hogy mennyire jo, mert alig hullik a hajuk fesülködösnel, söt többnek is talaljak a hajukat terhesseg alatt. Ez az allapot a szüles utan helyre kell, hogy alljon, az elöregedett hajszalak kihullanak es ujak jönnek majd a helyebe. A füzet felhivja ra a figyelmet, hogy ettöl nem kell megijedni, nagyon-nagyon ritka eset, hogy valakinek tenyleg kevesebb haja lesz, miutan minden helyreallt.
2016. márc. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első szülés után volt ilyen. Nagyon durván fel is kopaszodtam a halántékomnál, úgyhogy nem csak az hullott ki, ami egyébként is kihullott volna. Lelkileg akkor az használt, hogy levágattam (ha összefogtam hátra még rondább volt), gyakorlatilag meg talán a Bánfi hajszesz. Szerintem olyan 3-4 hónapig hullott, utána pedig még 2-3 hónap kellett, mire elkezdtek megjelenni a babahajak. (Ja és érdekes, hogy a második gyereket sokkal tovább szoptattam, nála mégis elkerült a hajhullás.)
2016. márc. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!