Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet megtanitani egy kisgyereket hogy egyedül egyen?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:
1-1 1,5 éves kora körül kapott már gyümölcs vagy keksz darabot majszolni.2 éves kora körül kezdtük el a kanalazást egyedül.Azóta joghurtot,tejbegrízt egész jól eszik kisebb balesetekkel.
2010. ápr. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem régen olvastam erről egy véleményt.

Akkor kell darabos ételt adni,és hagyni,hogy egyedül egyen,amikor már biztonságosan megfogja a kiflit,falatkákat stb.A kanállal evést is csak akkor,ha már tudja fogni a kanalat.Először úgy célszerű,hogy a kicsi kezében is van kanál,meg az anyukáéban is.Ha neki nem sikerül a szájába tenni az ételt,az anyuka tudja etetni közben.Ez általában 7-8 hónap körül valósítható meg.

2010. ápr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, 7-8 hósan már el lehet kezdeni a "két kanalas etetés"-módszerrel, amit fent is írtak. A kicsi ügyesedik, és akár egy éves korára képes egyedül enni. Hozzáteszem, az anyukák zömét nagyon zavarja a maszatolás, a káosz az asztalon és környékén, én erre azt mondom, ha nem szereti valaki nézni, akkor közben lehet mosogatni pl, vagy pakolászni a konyhában, és néha odakukkantani, hogy minden oké, és ha csak a "végeredményet" látjuk, az szerintem elviselhetőbb :D

Legalábbis nálunk bevált. Ha valaki nem engedi a picit maszatolni, mindig akadályozva van, nehezebb lesz később rávenni a szép evésre, mondjuk ovis korban...nem beszélve arról, hogy meg kell tanulni türelmesen végigvárni, míg befejezi(persze nem órákig , de ne akarjuk 5 perc alatt megtömni :D )

A lényeg, hogy adj neki kanalat, majszolnivalót, amit már biztosan fog, és hagyd felfedezni, hogy kell enni, illetve a kanállal egy idő után bele is talál a szájába. Én mindig hagytam neki, hogy ő is belenyúljon a tálkájába, mert legalább a kezével a szájába tudta tenni az ételt, később meg a kanállal, villával is ment a dolog. Most több, mint 2 évesek vagyunk, és csak egyedül eszik! (kivéve ha nagyon fáradt, akkor besegítünk).

2010. ápr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy azt már előttem is írták a kisebb darabokat, mint a kekszet és gyümölcs szeleteket már 1-1,5 éves korban is ügyesen eszik, de úgy 2 éves kora felé nyugodtan adhatod neki a kanalat, hogy a sűrübb (főzelék, tészta ...) ételekkel egyedül próbálkozzon. Aztán, ha úgy látod, hogy már biztosan fogja a kanalat, akkor nyugodtan mehetnek a hígabb levesek is. Nálam mind a 2 gyerknél ez volt a "menete" a kanálra szoktatásnál.

Ja, és bevásárláskor egy kicsivel több mosószert vegyél. :) Szükség lesz rá.

2010. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!