Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor és hogyan kell vagy...

Mikor és hogyan kell vagy lehet megtanítani egy kisgyereket arra, hogy maga törölje ki a fenekét, és hogy egyedül végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 00:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
4-5 evesen, amikor mar teljesen szobatiszta a gyerek lehet probalkozni, mindig megvarod kint, amig elkeszul es szol, hogy nezd meg, eleg ugyes volt-e. Mindig dicserd meg.
2011. jan. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Ez engem is érdekelne,mivel a fiam 7 éves és még én törlöm ki neki.Volt rá példa,hogy egyedül csinálta de gondolhatod...
2011. jan. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom hogy valahol az óvodás kor környékén történik ez. Szerintem ott előbb utóbb megtanitják nekik, ha otthon nem is megy. Mert szerintem egy 6 éves gyereknek már nem az óvónők,dajkák törlik ki a popójukat. Legalábbis én igy emlékszem.
2011. jan. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ovódában ilyet nem tanitanak.Szerencsétlen ovónőket nem egyszer láttam egyszerre több feneket törölni.
2011. jan. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósom óvónő... még ha ők nem is, a dajkák elég feneket törölnek.

Ha a kicsinek nem sikerül rendese kitörölnie magának a fenekét, lehet kapni nedves törlőkendőt, kifejezetten gyerekeknek. Azzal általában már össze szokott jönni a dolog :)

2011. jan. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

De jó kérdés. Én is ezzel küzdök. A három és fél évesem elkezdte visszatartani a kakiját, mert az óvodában nem törlik ki a fenekét és rendre viszkető popsival hozom haza :(((


Ha az óvónőkre és dadusokra nem számíthatok, akkor nincs más hátra neki kellene valahogyan megtanulnia. A nedves popsitörlő jó ötlet, de csak itthonra. Az oviban csak sima wc papír van kéznél.

2011. jan. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mire iskolába megy, addigra kell önállóan. Kislányok a puncijukat már kisebb korban is kitudják törölni.
2011. jan. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

5 éves volt a fiam,amikor már hagytam neki egyedül kitörölni,de akkor még nedves törlőt használtunk,mert nagyon hamar kisebesedett a popsija

Most 6,5 éves,már teljesen önálló,de az oviban soha nem kakil.

2011. jan. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi is a nedves p törlőt használjuk,itthon a nagyvécézésre.Abban szerencsém van,hogy reggel itthon végzi el az iskolában soha.Már próbáltam mindent,hogy megtanitsuk.Volt rá példa,hogy a suliban inkább nem ment wc-re tartogatta hazáig.
2011. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónők és a dajkák biztosan kitörlik a fenekét a gyereknek, az biztos. én is óvónő vagyok)Elég nagy gonoszság lenne, ha ez nem így lenne. A kiscsoportosok még fizikai adottságukból sem tudják kitörölni rendesen, hisz nem ér oda a kezük. Kb: 5 éves korban lehet próbálkozni a tanításával. Ez főként a szülő feladata kell, hogy legyen, mivel sajnos erre nincs idejük és nagyon alkalmuk sem az óvónőknek és a dajkáknak, hogy 25-30 gyerekkel a popsitörlést tanítsák. Óvónő felügyelet nélkül nem hagyhatja a csoportot, amíg a mosdóban magyarázza a fenéktörlés technikáját :o))
2011. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!