Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ezekről a nevekről?

Mit gondoltok ezekről a nevekről?

Figyelt kérdés

Lány:Boróka,Aliz,Hajnalka,Miriam

Fiú:Gábor,Lóránt,Ákos,Patrik


2016. márc. 9. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lányból a Boróka, fiúból a Lóránt tetszik. A Lórántot mi azért nem választottuk, mert mindig a Lóránddal kevernék.
2016. márc. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Boróka: Borbála régi magyar beceneve, és egyben egy növénynemzetség. Nem rossz, igazából tetszik, bár saját gyerekemnek nem adnám.


Aliz: nekem hosszú í-vel tetszik csak, de tudom, hogy röviddel is lehet anyakönyveztetni. Ezt akár adnám is saját gyerekemnek.


Hajnalka: 19. századi névalkotás a hajnal közszóból. Nem szeretem a köznévből alkotott keresztneveket, de ez már nem bántja a fülem, mert az én időmben gyakori volt. Normális, viselhető név.


Miriam: egyetemen találkoztam ezzel a névvel először és minden névsorolvasásnál azt hittem ez egy fiúnak a neve. Azóta nyilván kiderült számomra, hogy női név, de nekem olyan férfias hangzású. Mondjuk a Máriánál jobban tetszik, de nem adnám.


Gábor: teljesen normális név, az én korosztályomban gyakori. Szép, de nem igazán lehet becézni (Gabi nekem lányos a Gabriella miatt, Gabó meg olyan röhejes).


Lóránt: ahogy kimondom megjelenik a lelki szemeim előtt egy ló, aki elránt egy embert a kantárral. Úgyhogy ez nem tetszik. Nekem ez egy jelenet, nem pedig egy név. :D Esetleg a Roland alakban tetszene.


Ákos: na ebben meg kos van. :D egyébként nagyon tetszik a jelentése 'fehér sólyom'.

Normális, minden életkorban viselhető név. Áki becézés viszont nagyon nem tetszik.


Patrik: ez elég modern és fiatalos de férfias is egyszerre. Úgyhogy ez tetszik. De becézni nem tudnám ezt se (Pati nagyon nem...).


Összességében ezek közül az Alíz és a Patrik tetszik a legjobban.

2016. márc. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Boróka nekem borzalmas, a gin jut eszembe róla. Lányok közül csak az Alíz, fiúk közül mind tetszik.
2016. márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ákos és Patrik. A többi nem tetszik. Elmegy kategória talán-talán a Hajnalka.
2016. márc. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lányból az Aliz, fiúból az Ákos tetszik.
2016. márc. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

A lánynevekből nekem egyik sem tetszik, ha mindenképp kéne választani közülük egyet, akkor: Aliz

A fiúnevek közül a Lóránt nálunk is esélyes...

2016. márc. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Alíz és Ákos tetszik. A többi nem igazán..
2016. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Véleményt kértem kinek mi jut eszébe ezekről a nevekről.Ha nincs értelmes hozzászólásod mint másnak nem kell írni.
2016. márc. 9. 17:39
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Aliz és Patrik nagyon szép nevek, mindkettő esélyes nálam is. Szerintem a felsoroltak közül ez a 2 a legjobb, kisgyerekeknek is megfelelőek, és felnőttként sem fogják szégyellni a nevüket, mert nem gyerekes és gagyi...


Boróka, Hajnalka nagyon komoly, nem tudnám egy babának elképzelni egyiket sem, Miriam pedig számomra nem hangzik szépen (lányosan)...


Gábor, Lóránt nem fiatalos, kifelyezetten idős személyeknek tudom elképzelni, Ákos sem rossz, de nekem nem jön be...


Remélem segítettem :)Ez ugyebár csak az én véleményem, de remélem nem sértettelek meg semmivel, én így gondolom. Üdv

2016. márc. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Boróka nagyon tetszik.
2016. márc. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!