Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Havi mennyi pénzből lehet...

Havi mennyi pénzből lehet megélni egy gyerekkel?

Figyelt kérdés
Ha saját hitelmentes lakásban lakunk, mennyi az a havi minimum kereset, amiből jól lehet élni egy gyerekkel?
2016. márc. 16. 08:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Én az átlaghoz képest jól keresek, viszont a férjem diplomás minimálbért. Vidéken lakunk, van lakáshitelünk. A GYED maximálva van (azt hiszem 104 ezer). Ezért én nagyon sokat filóztam, hogy el merjek-e jönni szülni. Szerencsére egészséges a baba, de rettegtem, hogyha valami baj lesz még a megélhetésünk is veszélybe kerül. Lehet túlaggódom, de pl. egy külföldi kezelést vagy ilyesmit nem tudnánk kifizetni. Ha nem tudnék visszamenni dolgozni, kb éhen halnánk. Persze tudom, ha csak totál anyagi biztonságban szülne mindenki, kihalna az emberiség
2016. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Albérletben lakunk,rezsivel a lakhatás 75 ezer kb. MEllé telefonszámlák,laptop részlet stb még plusz 16-18 ezer. Kocsi benzin 10 ezer.Ezek fixek,néha van plusz egy tankolás,de van hogy csak random elindulunk valamerre csavarogni. Mondhatjuk,hogy azért nagy lábon élünk,de nyilván nagyon ésszel költünk. (Exemmel nagyon spórolni kellett,de akkor is megéltünk hárman saját lakásba 157 ezerből is) Most páromnak a téli ügyelet miatt,oktatás miatt,benzinek miatt 250 körül van a nettója +-10-15 ezer,plusz 8 ezer bözsi,12500 kaja pénz,mozgó bér plusz jött 50 ezer egészségpénztár is. Alap fizuja is 184 kb nettó,plusz a bözsi,kaja és benzin még össz kb 33 ezer.Ezeket kapja áprilistól októberig. Én nem dolgozom jelenleg,a nagy lányom mindig beteg mióta ovis,igy kirugtak. Ebből mi megélünk bőven,a sima alap fizujából is,ami 220 mindennel együtt.
2016. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon kevés. Rezsi + 200ezer a nagyon minimum.
2016. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Betu ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy nincs e olyan kiadàs amire nem szàmított az ember. Pl. Hosszantartó betegség, fejlesztések stb. Èn nem mondanàm magunkat csórónak, mert a kisfiamnak mindent megadunk amit mi fontosnak tartunk, szerencsére eddig nem kellett semmi plusz kiadàsra költeni, nem beteges. Viszont az tény és való, hogy félretenni nem mindig tudunk, nyaralni nem jàrunk mondjuk azt a baba előtt sem tettük, de a szórakozàs néha belefér. Boldogok vagyunk, jókat eszünk😁 sokat sétàlunk. Mindenkinek màs a fontos és màsak az igények. Hitelmentes a hàz, viszont kocsit majd most szeretnénk venni. Havonta a biztos megélhetésre meg van a pénzünk, nem éhezünk hónap végén. Mi ezt olyan 150.000 Ft- ból oldjuk meg, de van amikor több a bevétel, de van hogy kevesebb. Ja azt hozzàteszem két generàciós hàzban lakunk a szüleimmel.
2016. márc. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy megélni, vagy jól élni. A havi netto 200, amit itt írtak az szűkösen megélni elég, de nem elég "jól élni".

Nekünk most havi netto 400.000 forint a bevételünk, van egy 4 éves fiunk, hitelmentes lakásunk van, 2 autónk. Mi jól élünk, mert nem kell nézni az árakat, mehetünk kirándulni, étterembe, ha kedvünk van. Igények kérdése is persze az egész, de ha nektek most 200.000.- forint a bevételetek és ez ugye csak csökkenni fog a babával, akkor az elég kevés lesz.

2016. márc. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy ha valaki pl minimálbért keres, vagy még annyit se, és véletlenül, vagy tervezetten jön a baba, ők hogy tudnak mindent megvenni és minden hónapban kijönni a pénzükből? Vagy ha több 10ezres hitelt fizetnek? Mi még így aránylag jó helyzetben vagyunk azokhoz a családokhoz képest, bár igen, ebből sajnos nekünk sem fogja luxus dolgokra vagy nyaralásra futni....
2016. márc. 16. 13:07
 17/23 anonim ***** válasza:
65%

Mi 250-300-ezerből élünk meg éppen. Saját hitelmentes ház, és egy öreg autó.

Szerintem ez a határ.

És én nem várnám meg a 25 ezres gyest, hanem ahogy lejár a GYED mennék vissza dolgozni, mint ahogyan tettem is.

És bizony nem az első 3 éve kerül sokba a gyereknek, az még piskóta ahhoz képest, amennyit költeni KELL rá a későbbiekben.

3 éves koráig bőven kijött átlag havi 30-ból. Ma már nem... :( Pedig még csak 6 éves.

Ha érdekel, csak akkor leírom.

2016. márc. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Utolsó: persze érdekel. :-) Amúgy igen, abban igazad van, hogy a gyed után vissza kell menni dolgozni sajnos, mert a gyes édes kevés... Nem is ismerek olyan anyukát, aki gyesen otthon maradt volna...
2016. márc. 16. 13:27
 19/23 anonim ***** válasza:
41%

Úgy élnek meg minimálbérből,hogy annyiból KELL. Nem mindenkinek vannak akkora igényei.És mi jól élünk az összes 220-230 bevételből albérletben,régi kocsival.Hitelre laptop és telefon van csak. A nyaralásunk fele be van már fizetve, Balaton 3 éj,4 nap,3 fő félpanzióval Hotelben. Nemrég hajnalba kocsiba pattantunk,kiautóztunk lanovkázni,a benzin plusz egy tankolás volt a hónapba,a lanokva meg 2x47 euro. Nyáron megyünk Nyiregyházára,állatkert plusz a hotel 1 éj,2 nap,3fő. Egy hetet pestre is,párom a Szigetre egy koncertre is lehet.Mellé minddenhová Balatonról is,pestről is. Nyáron kimegyünk egy napra a Plitvicei tavakhoz is Horvátországba szerintem,benzin 30 lesz kb,a jegy olcsó,kettőnknek kb 8-9 ezer ft ba számolva,oda lányom nem jön,apja nem engedi még el külföldre velünk.

Szóval nem kell nélkülöznünk ebből a 220-ból se,pedig a babának is be kell vásárolnunk októberre,mire érkezik.

2016. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon attól függ, hol laktok. Mi vidéki kisvárosban Borsodban. Megyeszékhelyre járok dolgozni, látom a különbségeket. A piac nálunk 30-40 sokszor 50 %-al olcsóbb. Itt egy albérlet 15-20 ezer (1-2 szobás lakás). Kisváros, mindenki ismerős: az autószerelő, a tv szerelő, stb. így ilyen díjakon rengeteget spórolunk. Nálunk egy szülés 20-30000 ezer, a megyeszékhelyen 80-100 ezer. Nekem megérni 50 km-t utazni naponta, mert itt sokkal többet ér a fizum. Itt meg lehet élni 200 ezerből. Nem nagy lábon, de kényelmesen.
2016. márc. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!