Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Havi mennyi pénzből lehet...

Havi mennyi pénzből lehet megélni egy gyerekkel?

Figyelt kérdés
Ha saját hitelmentes lakásban lakunk, mennyi az a havi minimum kereset, amiből jól lehet élni egy gyerekkel?
2016. márc. 16. 08:43
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
50%
Én nem tudom elképzelni,hogy 3 tagú család 200 ezerből jól meg lehetne élni .Esetleg vegetálni lehet vele ...Nálunk per főre több jut és így sincsen meg bár mi amit akarok vagyok akarunk ...
2016. márc. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

17-es vagyok.

Alapkiadás 3-4 éves kora után évente kétszer komplett ruhatárcsere. Igen. Aztán a különféle programok, az oviban az étkezés havonta 7000 forint, plusz csoportpénz, sószoba, egy-egy program, és máris egy tízes havonta összesen.

Ami mondhatni extra kiadás, és nem feltétlenül anyagi, és sokan nem számolnak vele, az a GYÁP (gyermekápolási táppénz), amire elég sűrűn mennem kellett az elmúlt három hónapban például. Mert bizony ha beteg, és nincs időmilliomos nagyszülő, aki hajlandó is vigyázni rá, akkor a szülőnek kell otthon maradni, és a szabadságot meg a szünetekre kell tartogatni, amivel szintén sok leendő szülő nem számol: évente

- tavaszi és őszi szünet egy-egy hét

- téli szünet két hét

- nyári szünet 5 hét

Megjegyzendő, hogy van ügyeletes ovi sok helyen, de nem mindenhol, és nem minden gyerek alkalmas rá, hogy menjen.


Aztán előfordulhat, hogy fejlesztésre kell hordani, ami több ezer forintra rúghat, vagy speciális étrend (lisztérzékenység, tejallergia, egyebek).


Egyszóval kell lenni mindig tartaléknak.

2016. márc. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Mi most várjuk az első babánkat, tehát nincs gyakorlati alapom a válaszra, de nem èrtem ezeket a számokat, amiket írtok. 75000 albérlet, 30000 albèrlet, stb... Nekünk a 30nm-es lakás 110000+garázs 15000, mert vidéken, ahol éltünk, semmi munka, mindketten diplomások vagyunk( a páromnak 3 van), de ahogy nő a pocak, egyre szomorúbb vagyok. Az albérlet visz mindent, a házon ott a hitel, ami felújítás alatt félbemaradt vidéken. Most, hogy táppénzen vagyok, a kettőnk keresete összesen nem éri el a nettó 400000-ret, amelynek a háromnegyede már elment a számlákra, albérletre, rezsire, hitelre... A babának akkor is megveszem a kis cuccait, a babavárás indulócsomagját 400000 alá örülök, ha leszorítom, mert nekünk nem adnak semmit, alig vannak gyerekek az ismerősi körben még. És erre még jön a szülés költsége (orvos, szülésznő). Ezek fényében, én ügy gondolom, hogy havi 100000 körül szüksèges a gyerkőcre költeni. Elnézést, a hosszú voltam, érzékeny időszakomban tévedtem ide.
2016. nov. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!