Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért irigy néhány kismama?

Miért irigy néhány kismama?

Figyelt kérdés
Nem csak anyagiakra gondolok.Pl egy másik anyukának szebb babája van ,v magánkórházba szül,jó családba születik,igazi született apa a a párja ilyenek stb ... Miért szúr ez szemet másoknak ?
2016. márc. 16. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ez most komoly? :)

A napi irigy kérdés.

2016. márc. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Mert néhány ember irigy. Nem kell ehhez kismamának lenni.
2016. márc. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden emberben benne van az irigység.Csak az változó,hogy ki hogyan kezeli.
2016. márc. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Először is: minden anya úgy gondolja, hogy a saját gyermeke a legszebb. Ez egy örök igazság. Sosem fogod egy anyától azt hallani, hogy a te gyermeked szebb, mint az övé, mert nem lesz anya, aki más gyermekét szebbnek lássa a sajátjánál. A többi pedig: egyszerűen a kismamák is emberből vannak, és azért, mert áldott állapotban vannak, nem lesz senkiből sem szent. Mindenki a legjobbat akarja a gyermekének, és az ember gyarló, irigykedik.

Nagyon sokan kérdezik ezt, de egyszerűen ilyen az emberi természet, annyi különbséggel, hogy vannak irigy emberek, kevésbé irigy emberek és vannak, akiknek nem természete az irigykedés.

2016. márc. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tapasztaltam még ilyesmit.
2016. márc. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom, mert az emberek irigyek lehetnek, nem függ attól, hogy kismamák-e vagy sem.


Én ezt még ugyan nem tapasztaltam, magánkórházban szültem, de az emberek inkább érdeklődve hallgatják, ha esetleg mesélünk egymásnak a dolgokról, mint hogy irigykedjenek.


Bár, ha valaki rosszindulatúan viszonyul a dologhoz mégis, akkor sem irigységet érzek irányukból, hanem lenézést, pl. ha megemlítem, hogy a férjem benn volt velünk, azt kapom, hogy ő meg egyedül is el tudta látni a csecsemőjét. Persze én is el tudtam volna, de nekünk így volt a jó, a férjem született apa!:)

2016. márc. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a kismamák irigyek, hanem úgy általánosságban az emberek. De most komolyan, mi van a levegőben, hogy minden nap ez az irigy kismamák, anyukák a téma?
2016. márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Mások irigykedését az veszi észre, aki maga is irigy. Jó érzéssel tölti el, ha elkönyvelheti, h xy irigykedett. Ilyenkor érzi azt,h vki. Ezzel az érzéssel bizonygatja magának,h neki igenis jó élete van.

Egy valóban boldog és kiegyensúlyozott ember nem foglalkozik ezen a szinten mások véleményével.

2016. márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!