Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van, hogy 16-17-18...

Miért van, hogy 16-17-18 évesen abortuszra beszélik rá a nőket, 20-21-22 évesen meg már "nyugodtan" szülhet?

Figyelt kérdés
Persze nem "tömegesen"gondoltam,de ha a férjem anyja elment volna 16 éves 5 hónapos korába abortuszra,most nem lennének a gyerekeim.Szóval miért "baj"ha "becsúszik"?Én már csak a fentiek miatt a lányom mellé állnák,a nagy baj szerintem az lenne ,ha abortuszra akarna menni.
2008. szept. 21. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ki beszéli rá??? Mert sztem az ember a végleges döntését maga hozza meg. Nagyon rendes tőled,hogy te a lányod mellé állnál,de komolyan szép gesztus. De van lányod? 16 évesen szted fel tudnak neveli egy gyereket? Mert én úgy vagyok vele,hogy magának szülje ne másak,persze én is segítenék a lányomon. De neki 16-17 évesen legyen az a dolga hogy tanuljon é szórakozzon. Ez az én véleménye. Na puszi,és bocsi a "lehurrogásért":)
2008. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem baj ha "becsúszik"..az a baj, ha felelőtlenségből történik, és nincs kilátásban , hogy a 16-18 éves nő fel tudja nevelni egészségben...

Aki fel tudja nevelni, az tegye...aki nem az jobb ha előbb tanul a termékenységről, megtermékenyítésről, ha emellett becsúszik, hát igen, de többnyire az emberi butaság okozza a nemkívánt terhességet.

2008. szept. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem feltétlenül beszélik le. Egyik ismerösöm 15 és fél éves és terhes lett, de nem érdekli se őt, se a pasiját, se az anyját, természetes volt, hogy abortusz, de a családsegítők pedig arra beszélték rá, hogy nehogy elvetesse a bébi, hanem szülje meg, adja örökbe vagy segítenek pénzzel, hogy felnevelhesse...

Azért beszélhetik rá az abortuszra, mert félbetör és tönkretesz legalábbb 3 életet. Az anyáét, az apáét és a babáét... Ilyen fiatal szülő még nem tudja eltartani a gyereket, még értelmileg is gyerek maga a szülő. Az apa ha elhagyja őket akkoris fizethet gyerektartást, és azért ez 16évesen nem túl kivitelezhető. Még érettségije sincs. Késöbb iszonyatosan nehéz lesz egy gyerekkel akár tanulni, majd dolgozni. A baba meg nem tehet róla, hogy a szülei felelőtlenek voltak...

Amúgy én is az abortusz ellen vagyok, márcsak azért is mert felér egy szüléssel, és kisebb lesz a késöbbi teherbeesés, mert igencsak megterheli a méhet a kaparás, stb...

2008. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van és éppen kamaszodik.Már most arra tanítom felelős a tetteiért.Persze ha a fiam kerülne ilyen helyzetbe akkor is mellette(ük)állnánk.Nem az államnak kéne nevelni,pár évig vannak a nagyszülők,fiatal dédik,addig tud tanulni gyerek mellett is.Ismerek 30-as anyukát,aki szülőként nulla,meg fiatal felelős szülőket is.Szóval visszatérve kevés fiatal lány mellé áll oda a közeli család.Általánban már csak akkor,ha sikerült megszülnie a babát,de miért van ez?Végül is az ő vérük...
2008. szept. 21. 14:19
 5/7 A kérdező kommentje:

Már bocsánat,de felnőtt korában is dolgozik,meg tanul is az ember a gyerekek mellett,mégse adom intézetbe Őket!Méghogy elrontják az ember életét!Ők a motor!Az élet bizony nem habostorta gyerek nélkül sem.

Egyébként az előző kérdésből jött ez a kérdés,ott bizony lebeszélik a kérdezőt-elég csúnyán.Felvilágosult világunk még mindig nem tanulta meg hogyan kell a kismamákkal bánni!Mert már Ő is az!

2008. szept. 21. 14:28
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Az első válaszoló vok. Gondoltam,hogy egy másik kérdésből merült fel ez a kérdés benned,ott én is írtam. És én vagyok az akinek volt abortusza 16 évesen. És tudod mennyire szar érzés az is,hogy emiatt is lehurrognak az emberek??? Tudom elvettem egy életet,és fáj is nagyon még mindig. És a kérdésedből kiindulva olyan mintha engem csesztetnél azzal,hogy 16 évesen még elvetettem,de már 22 évesen van egy másik. Hidd el nagyon sokat tud változni az ember pár év alatt.
2008. szept. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek nagyon felelősségteljes anyukát, aki 16 évesen szült, de azt kell mondjam, ők a kivételek.

El kell hogy mondjam, én se éppen idősen szültem, sőt, azt is ki merem mondani, hogy nem a legjobbkor. 19 évesen lettem terhes, 20 évesen szültem. Nagyon szeretem a fiam (aki már egy éves), de azt is tudom, hogy ami van, az egyenlőre nagyon nincs rendjén. Terhesen szétmentünk az apukával, azóta anyámnál lakom, mert hogy a lánya vagyok, és persze hogy segít. Ez érthető természetesen. De vajon ez rendjén van? Nekünk egy önálló családnak kéne lennünk, akár van apuka, akár nincs. Mi nemsokára költözünk ugyan külön, és akkor már azért mégis olyanok leszünk, mint egy család. Csonka család ugyan, de meglesz a saját életünk.

De egy 16-17 éves már eleve azzal indul, hogy majd a szülők... Oké, lehet hogy olyan pasi van, aki már felnőtt és dolgozik, de most akkor először vegyük azt a verziót, hogy egyidősek. Na vajon miből fognak élni? A szülők pénzéből. És vajon ez a normális dolog? Szerintem nem. Tudom, mindenkinek más a normális, nade most valljuk be őszintén, hogy is képzeljük el A CSALÁDOT? Mert szerintem úgy, hogy szülők plusz gyerekek, önállóan. Nem úgy, hogy anyu apu ottlakik a nagyinál gyerekkel és mindenre tőlük kérnek pénzt. Egy gyereknek olyan szülőkre van szüksége, akik képesek őt és saját magukat eltartani.

A másik. Én emlékszem ilyen voltam 16-18 évesen. És emlékszem az akkor osztálytársaimra, rokonaimra, kortársaimra, ismerőseimre. Emlékszem, hogy minden vágyam egy gyerek volt, együtt jártam már évek óta egy nálam jóval idősebb pasival, úgy gondoltam ő életem szerelme. De közben egyszer kellett vigyáznom az akkori barátom fiára, aki akkor 6 éves volt, és a gutaütés kerülgetett, hogy én ülök otthon este a gyerekkel, amíg barátom elment lagziba. Pedig önként ajánlkoztam a feladatra. Most ha az ember a sajátjával van otthon, akkor talán nem mondja azt még magában sem, hogy minek kellett ez nekem, de azért ott lesz benne, hogy ő mást is akar csinálni, nem csak otthon ülni. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy én se ülök otthon mindig, de meg is szólnak érte, ha egy hónapban egyszer elmegyek valahová este. De úgy gondolom, a tinédzserkor pont hogy arról a gondtalanságról szól, hogy oda megyek ahová nekem jól esik, és bármikor úgy dönthetek, hogy mára programot csinálok, nem kell igazodni másokhoz, stb. Pl amikor mi barátnőmmel elmentünk 17 évesen koncertre Pestre, és láttuk kiplakátolva, hogy másnap is buli van, és hazatelefonáltunk, hogy na akkor majd csak vasárnap megyünk és két napot alvás nélkül végigbuliztunk. Ez az időszak a spontán bulik és szórakozások korszaka kéne hogy legyen. De ezt egy gyerek mellett már nem lehet csinálni. És bizony ha nem is kimondva, de ez hiányozni fog annak az életéből, aki tiniként szül. Ha meg ezeket így is megteszi, akkor az meg milyen anya már?

2008. szept. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!