Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon nem vagyok rá büszke,...

Nagyon nem vagyok rá büszke, hogy ezt csináltam, de a feleségem azt hiszem megbolondult, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves lányunk, most született a kisöccse, 1 hónapos lesz. Mindenben igyekszünk segíteni a feleségemnek, én is, az anyósom is, anyám is.

Azt hiszem szülés utáni depressziója van, vagy nem tudom, és egyre elviselhetetlenebb. Mindenért ugrik, kiabál, féltékeny. Én nagyon türelmes vagyok vele. De tegnap este elszakadt a cérna ugyanis megverte a lányunkat. Hisztizett, mindegy is miért, minden két éves hisztizik... És nem egy pofont adott neki, vagy a fenekére ütött, hanem rendesen ütni kezdte. Elhúztam tőle a gyereket, de jött utánunk, vissza akarta ráncigálni, végül (itt jön amit nagyon szégyellek) odáig fajult a dolog, hogy ellöktem tőle, és elesett. Így hagyta abba. Most én dolgozok, az anyja nálunk van, segít neki a ház körül. De valamit tennem kell, mert így nem mehet tovább. Este utána sírt, és nem szólt hozzám, bocsánatot kértem többször is, sosem gondoltam, hogy képes lennék bántani őt, de elborult az agyam ahogy ott húzta a lányunkat, meg ütötte.

Mit csináljak? Váljak el és vigyem a gyerekeket? Vagy küldjem orvoshoz? Mi lehet ez? Segítsége van, a gyerekeket ős is nagyon akarta. Nem értem hogy mi ez, és nem tudom hogy mit tegyek. Köszönöm a segítséget.


2016. márc. 18. 14:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%

Első körben egy nyugodtabb pillanatában ültesd le, hogy miért csinálta ezt és szerinte helyénvaló-e a gyereket verni. Ha nem látja be, nem akar változtatni, akkor igen, érdemes vinni a gyerekeket.

A nagyszülők látták? Mondtak rá valamit?

2016. márc. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%
depresszió gyanús és szakemberhez vidd, ne elváljál, tudod, jóban rosszban. Nagyon sajnálom a helyzetet, főleg a gyerekek miatt is fontos, hogy most ki tarts mellette. Ha szülés utáni depresszió, egy jó szakemberrel pár hónap alatt visszakapod a feleséged.
2016. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy először beszélgess vele, mérd fel a helyzetet. Ha úgy látod, hogy nem volt egészen ura önmagának, amikor ez történt, és valami lelki oka lehet a viselkedésváltozásának, akkor vedd rá valahogy, hogy orvosi segítséget kérjen.

Ha néhány beszélgetés után sem látja be, hogy valami baj van, és segítségre lenne szüksége, akkor viszont a gyerekek érdekében muszáj lesz lépni valamit.

2016. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Vedd rá, hogy menjen orvoshoz, ha nem hajlandó, akkor viszont lépni kell, a gyerekeket ne hagyd, hogy bántsa. Mindenesetre jó lenne, ha nem lenne soha egyedül a gyerekekkel, nehogy nagy baj legyen. Tudom, hogy ezt nem lehet egyszerű megoldani, de a gyerekek biztonsága az első.
2016. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Én orvoshoz vinném. Nekem szerencsére nem volt ilyen "durva", de a második gyereknél (5 hónapos) én is beleestem a depresszióba. Anyukám a szülés előtt 3 héttel halt meg, ahogy hazajöttünk a kórházból a Nagy "megkergült", rúgott, csapott, vágott stb. Féltékeny volt, meg nyilván őt is megviselték a körülmények. Volt,hogy kimentem üvölteni a fürdőbe, pedig itt volt a fél család. Egyik reggel azon pöccentem be,hogy hogy legyen az ebéd. Csak sírtam, és csapkodtam. Jó, én nem a gyereket, de éreztem,hogy kivagyok.

Én magam ismertem fel,hogy kell a segítség. 5-ször voltam a dokinál, legközelebb két hónap múlva kell csak mennem. Már jól vagyok...

2016. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
44%

Elete egyik legfontosabb esemenyen (szules) most van tul. Lehet, hogy a szules sem volt konnyu .... Csinalt egy nagy butasagot (megutotte a gyereket), amit rogton megbant (sirt). Azt gondolom, hogy elsosorban a sajat viselkedese miatt sirt es csak masodsorban a kerdezo reakcioja miatt.

Nyugodt, higgadt pillanatban uljetek le es beszeljetek meg, hogy mi valtotta ki belole a gyerekverest. Lehet, hogy a nagymamak allando jelenlete mar sok neki. 2 gyerekes anyanak lenni is meg kell tanulni, nem egyszeru hirtelen 2 kicsivel torodni.

Az, hogy megemlitetted a valast, szanalmasnak tartom! Azt gondolod, hogy ezzel barmit is megoldanal?! Uljetek le es beszelgessetek.

2016. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%

El kell mennie orvoshoz, jó lenne ha belátná, hogy segítségre szorul.

A nővérem szerencsére nem jutott idáig, ő magától érezte hogy baj van és elment orvoshoz. Az orvos azt mondta, hogy nem lehet kettesben a gyerekkel és a nővérem bizony be is tartotta.

Első körben azért fordult segítségért, mert érezte hogy nő benne a feszültség és félt, hogy kárt fog tenni a kicsiben, ha netán elborul az agya és jobban megrázná. Sajnos hasfájós is volt a pici.


Aztán hazaköltözött a szüleinkhez 4 hétre, ott sosem volt egyedül a gyerekkel, járt kezelésre, kapott gyógyszert is, a szüleink átvállaltak néhány éjszakát, délután, hogy a nővérem tudjon aludni. Az egyik probléma az volt egyébként, és ez nehezítette, hogy nagyon nehezen adta ki a kezéből a lányát. Borzasztóan bántotta, hogy ő nem képes megnyugtatni. Aztán végül sikerült legyőzni, kb 4 hét alatt. Utána visszaköltözött a férjéhez (aki persze a 4 hét alatt folyamatosan járt hozzá) és még ott bizonytalankodott kicsit, sokat telefonáltunk vele, tartottuk benne a lelket, hogy ne essen vissza és sikerült belőle kimászni.


Tehát vidd el orvoshoz, jó lenne ha ő maga is belátná, hogy ez kell, aztán majd szépen helyre jön. Az viszont egészen biztos, hogy nem szabad kettesben hagyni őt a gyerekekkel.

2016. márc. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%

Első!Szerintem hülyeség lenne tőle azt kérdezni,hogy szerinte "helyénvaló volt-e a gereket verni"Pontosan tudja ő is,hogy nem.Valószínű azért sírt este.Ez sértő kérdés lenne és semmit se segítene.

Ő valószínű nagyon jó anya csak most vannak gondjai és ha ő is szükségét érzi kérhet segítséget.Na ezt kéne neki elmondani!

2016. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
33%
Ott rontottad el vele, hogy bocsánatot kértél tőle. A kicsit kellett volna megvigasztalni, ő volt halálosan rémült állapotban, nem a felnőtt nő, aki azért várja el (és még el sem fogadja) a bocsánatkérést, mert hozzá mertél nyúlni, különben kis híjján félhotra veri a 2 éves lányt. Rendesen megverte a csöppséged, aztán még tovább is akarta volna püfölni... Undorító egy nő!!! Ilyet hogy képzel??? Vagy térítsd észhez, vagy válj el tőle - a gyerekeid és a saját érdekében.
2016. márc. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%
9: neked aztán van fogalmad a házasságról
2016. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!