Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez tényleg ronda név Magyarors...

Ez tényleg ronda név Magyarországon?

Figyelt kérdés

Anyukám magyar, apukám külföldi. Nem Magyarországon élünk. A Kende nevet adták nekem. Apu választotta. Neki nagyon tetszik.

A helyieknek is tetszik, mert egzotikus. Nem Martin vagy Marcel.

Könnyen kiejtik. A tanár is megdícsérte. A magyaroknak nem tetszik. Nem is tudják mit jelent ami nekem furcsa. Akikkel eddig beszéltem.


2016. márc. 18. 14:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
én sem tudom mit jelent de nem tetszik. Bocs.
2016. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom mit jelent de ezerszer jobb a mostani túlgondolt tömegneveknél mint Benett, Noel és társaik..
2016. márc. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%
Nem csúnya név szerintem, de nekem nem ez az ízlésvilágom. Én a nemzetközi neveket jobban szeretem, és a fiú nevek közül valahogy azok jönnek be, amik picit gyakoribbak (két fiam van, az egyik Krisztián, a másik Alex). De alapvetően nem mondanám, hogy csúnya neved van, csak én nem az ilyet szeretem.
2016. márc. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
70%
Ahhoz képest, kezd elég felkapott lenni. Mondjuk nekem sem tetszik.
2016. márc. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ősi magyar név. Itthon is ritkán adott. Szerintem szép név. Nekem inkább vállalható, mint a sokszor felkapott divatnevek többsége.
2016. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Kende - régi méltóságnév. Szép név, és főleg külföldön, ahol nehezen birkóznának pl egy Dömötörrel, vagy Györggyel, csak lefordítva menne, ott meg kimondottan jó.
2016. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%
.
2016. márc. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem meg nagyon is szép. Nem a neveddel van a baj, hanem az itteniekkel. Semmi hazafiasság nincs már ezekben, csak papíron magyarok. Külön gratulálok azoknak, akik nem tudják mit jelent. Általános iskolás töri anyag. Hogy érettségizett az ilyen le ? Menj ki Erdélybe, Felvidékre vagy Kárpátaljára és ott kérj véleményt. Ők az igazi magyarok. Az ittenieknek max a 20 százaléka. Az igazi magyarok nem szoktak el a magyar, hun neveinktől. Ettől még lehet szép a nemzetközi név is, de a hazait sem kéne leszólni. Még a külföldiek is többre becsülik a hungarikumot, ami nagy szégyen. Add át üdvözletemet a kedves papának, igazán tiszteletre méltó a hozzáállása.
2016. márc. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
57%
nem hazafiasság kérdése...én nagyon szép ősi nevet választottam a lányomnak, ami ráadásul ritka is, mivel mint a Kendét, azt sem sztárolják túl mint pl a Zselykét, Zoét stb. De attól még a Kende nem tetszik...ez van. Valahogy olyan idétlenül hangzik számomra. Ettől még másnak tetszhet. Ha ez vígasztal kérdező, engem Eszternek hívnak és az sem tetszik.
2016. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Azért ne általánosíts, hogy a "magyaroknak nem tetszik".

Nagyon sokan adják itthon is a gyereküknek ezt a nevet, hogy pontos legyek 2014-ben a 75. leggyakrabban adott fiúnév volt (ez azt jelenti, hogy 148 fiú kapta első névként és 35-en második névként). A névről készített diagramon is látszik, hogy egyre többen választják a korábbi évekhez képest.

Egyébként meg minden névre igaz, hogy valakinek tetszik valakinek meg egyáltalán nem. Nem kell ezen fennakadni.

2016. márc. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!