Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez tényleg ronda név Magyarors...

Ez tényleg ronda név Magyarországon?

Figyelt kérdés

Anyukám magyar, apukám külföldi. Nem Magyarországon élünk. A Kende nevet adták nekem. Apu választotta. Neki nagyon tetszik.

A helyieknek is tetszik, mert egzotikus. Nem Martin vagy Marcel.

Könnyen kiejtik. A tanár is megdícsérte. A magyaroknak nem tetszik. Nem is tudják mit jelent ami nekem furcsa. Akikkel eddig beszéltem.


2016. márc. 18. 14:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
61%-os, attól hogy nem tudjuk a név jelentését nem vagyunk műveletlenek. Hidd el én is tudnék tőled olyan alap dolgot kérdezni amit nem tudnál. Most akkor te is műveletlen vagy? Én nem vagyok olyan elvakult ősmagyar mint te...
2016. márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
35%

De az, hogy ki volt Vajk, mi volt a gyula és kende már tényleg alap. Az pedig nagy szégyen, ha valaki azt sem tudja, hogy létezik ilyen. Főleg a Vajk. Ha mást nem, akkor az államalapító Szent István pogány nevét ismerhetné. Nehogy azt mond, hogy az ilyen kettest, sőt érettségit érdemel. Ez nem ősmagyarkodás, hanem alapműveltség. Bár nem értem miért baj, ha valaki nem utálja a saját népe neveit, zenéit, egyebeit a saját országában. Nem is csoda, hogy itt tart az ország.

Kérdező, te pedig ne foglalkozz azokkal a szerencsétlenekkel. Nem tudom, hogy beszélsz magyarul, de írni helyesebben tudsz sokaknál. Akik beszóltak, azok meg irigyek. Azért, mert anyukádnak külföldi férje van és élhetőbb országban éltek.

2016. márc. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem tudják a név jelentését, meg az, hogy nem is hallottak róla, teljesen más dolog! Ne vedd már egy kalap alá. Jó, aki magyar létére nem hallott ezekről a nevekről, az tényleg durva, de a jelentés ismerete megint más.
2016. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik! (a jelentését is ismerem, mert nézegettem ezt a nevet a fiam születése előtt, végül azért nem adtuk, mert a családnév rövid, 4 betűs, abból kettő E - túl mekegős lett volna együtt. A Bercel a kedvenc fiúnevem azzal ugyanez a gond)

Ne törődj vele, ki mit gondol a nevedről. Komolyan mondom! Valóban vadidegen emberek véleménye alapján akarod magad megítélni...?

2016. márc. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
61%-os, menj már máshová magyarkodni, a lőtéri kutyát sem érdekled! Pont az olyanok miatt, mint te, mondom inkább azt, én nem vagyok magyar, csak itt élek. Nekem erre nincs szükségem.
2016. márc. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
A magyarok miért veszeked ilyen sokat ? Nem csak itt. Miért nem szereti sok Magyarországot ? Bocsánat, hogy kérdezem. Érdekel. Apa sem szereti Japánt. Azzal tudom mi baj.
2016. márc. 19. 13:22
 27/28 anonim ***** válasza:
61%.. próbálok úgy fogalmazni hogy te is megértsd. Nem azt nem tudom hogy ki volt, hanem hogy maga a Kende név mit jelent... Tehát pl tudom ki volt Horn Gyula, de a Gyula név jelentésével nem vagyok tisztában. Így most már érted?
2016. márc. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
23%

Ahogh elnézem, nekem kell egyszerűen fogalmaznom. A Kende és Gyula esetén szégyen nem tudni mit jelent. Honfoglalásnál tanultuk. Ezek méltóságnevek, tisztségek eredetileg. Az még nagyobb szégyen, ha valaki még életében nem hallotta. Mert ilyen is van. Sajnos leérettségizett. Ez is az oktatást minősíti országunkban. Ha valaki a Tasról nem tudja vagy Hubáról, arra még azt mondom oké. De az előbbiek már nem.

Kedves Kende ! Majd én privátban válaszolok a kérdésedre. De részben már te is megtetted. Nem szeretik az országukat sokan és leszólják azt, aki még igen.

2016. márc. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!