Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez tényleg ronda név Magyarors...

Ez tényleg ronda név Magyarországon?

Figyelt kérdés

Anyukám magyar, apukám külföldi. Nem Magyarországon élünk. A Kende nevet adták nekem. Apu választotta. Neki nagyon tetszik.

A helyieknek is tetszik, mert egzotikus. Nem Martin vagy Marcel.

Könnyen kiejtik. A tanár is megdícsérte. A magyaroknak nem tetszik. Nem is tudják mit jelent ami nekem furcsa. Akikkel eddig beszéltem.


2016. márc. 18. 14:16
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Első hallásra azt hittem, női név, de amúgy nincs vele baj.
2016. márc. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
61%
A jelentését szerintem sok névnek nem tudjuk, ebben semmi furcsa nincs szerintem. Amúgy meg hány magyart kérdeztél meg erről, hogy így általánosan kijelentetted, hogy a magyaroknak nem tetszik? Mostanság itt Magyarországon kifejezetten közkedveltek ezek az ősmagyar nevek, köztük a Kende is.
2016. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
21%
Sok névnek nem tudjuk a jelentését valóban, de ez általános iskolás tananyag.
2016. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik. Szép név.
2016. márc. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
75%

"Sok névnek nem tudjuk a jelentését valóban, de ez általános iskolás tananyag."


És akkor tőled bármit lehetne kérdezni a magyar történelemből, egyből vágnád a jó választ? Hagyjuk már...

2016. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Kende nevet először a volt egyetemi társamtól hallottam. Azóta sem ismerek több Kende nevű fiút/férfit. Nekem tetszik a név. Volt még 2 különleges nevű fiú a csoporttársaim közözz. Az egyik Sion a másik Bertold volt. Az egyik tanár ha feleltetett mindig úgy mondta, hogy a 3 különleges közül jöjjön valamelyik.
2016. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Én két Kendét ismerek, mindketten általános iskolások. Nem akadt fenn senki a nevükön, szerintem is teljesen normális a hangzása.

Nem kell azt hinned, hogy itthon megütközést kelt, talán csak pont egy olyan társaságot fogtál ki, akik voltak olyan udvariatlanok, hogy rondának nevezzék.

2016. márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

"És akkor tőled bármit lehetne kérdezni a magyar történelemből, egyből vágnád a jó választ? Hagyjuk már..."

Kende, Gyula, Vajk, Koppány, Emese, Réka, Atilla, Enéh, Csanád. Ezek alapnevek. Minden magyar szégyelje magát, aki nem ismeri. Amúgy a Vajkról is kérdezték már mi. Ahhoz főleg gratulálok.

2016. márc. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Nekem a Keve jobban tetszik, de nem rossz ez sem.
2016. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinteséget. Azért hittem, hogy ismerik, mert anyu tanított nekem kicsi történelmet. Vidéken voltunk, több városban. Akikkel beszéltünk senki nem tudta. Azt hitték sokan japán név. Anyu városában odajöttek hozzánk a régebbi ismerősei. Hallottam hogy mondták a másiknak hogy ez ronda név, nem adná. Én meg csíkszemű vagyok és nem beszélem jól a magyart. Anyunak nem szóltam inkább. Barátságos emberek is voltak, de csak az anime miatt. Megtudták, hogy nem Japánban élek és nem foglalkoztak velem. De az ország szép volt. Csak biztos nem jó emberekkel találkoztunk.

A Keve is tetszett a szüleimnek, de azt nem ejtik jól. Van egy Zente, azt sem.

2016. márc. 18. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!