Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Spirál mennyire megbízható?...

Spirál mennyire megbízható? Szülés után mikor tehető fel legkorábban?

Figyelt kérdés

Tudom még korai,de sokat gondolok arra hogy szülés után hogyan védekezzek.

Egyszer volt trombózis gyanúm így gyógyszer kilőve.

Terhesség előtt óvszerrel,spermicid kúpokkal és megszakítással védekeztünk (tudom utóbbi nem védekezés) viszont azért is vettük lazábban mivel terveztük a babát (bár sokadik éles próbálkozásra sikerült).

Gumit utálom amúgy.A másik kettő meg nem túl megbízható (bár hosszú évek alatt nalunk működött).

Nagyon nem szeretnénk több gyereket ezért nem szeretnénk kockáztatni.

Spiral jó?esetleg spremiciddel kombinálva?

És egy buta kérdés de a spirál befolYásolja a nagyobb tampon használatot? Elmozdulhat onnan?

Szülés után mikortól lehet? (Persze a 6hét leteltével).

Meg kell várni x ciklust?


2016. márc. 18. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:

A spirál durva megoldás,anyukámnak volt,minden gyulladása volt folyamatosan. Ja és terhes lett mellette.

Nekem is kilőve a gyógyszer,hullik tőle a hajam,gombásodtam.

A spermicid szerektől allergiás lettem.

A spirált sosem próbálnám ki,a gyűrűt se.

A gumi mondjuk nálunk oké. De a megszakítással sokáig nem lettem terhes,csak mikor már próbálkoztunk.

2016. márc. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amikor én szültem, 3 kismama is volt a szobában, aki spirál mellett lett terhes. ...
2016. márc. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a spiráltól méh gyulladásom lett és folyton valami bajom van tőle. 4hónapja van még csak fent,de a jővő hónapban már valószínű szedetem is le. Amúgy apró mellékes dolog,h kb másfél 7ig vérzek az is baromi erős,plusz mikor nincs meg akkor meg pecsételő vérzésem van szóval ennyit a spirálról!!
2016. márc. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Spirálról engem is lebeszélt a dokim, bár nagyon nem is kellett lebeszélni, mert annyi rosszat hallottam róla,hogy nem igazán akartam.

Én most fogom felrakatni a hormonális "spirált". Ez egy eszköz, amit felhelyez a méhedben és minimális hormont bocsájt ki. Igaz nem olcsó, mert 45 ezer, de 5 évre véd. És bármikor levehető. Járj utána, hátha annyira minimális tényleg a hormon benne,hogy te is használhatod.

2016. márc. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor én leszek az ellenpélda.

Spirálom van, 3 hónap után rakattam fel,kisfiam még nincs 10 hónapos. Nincs gyulladásom tőle, nem érzem,tamponviselést nem befolyásolja, férjem sem érzi. (a kihúzószál a méhszájnál van ugye)

Igen, a vérzésem hosszabb, de bízom benne, hogy nem marad ilyen, eddig 2x menstruáltam. Nem jár több görccsek, mint előtte, görcsoldó nélkül elviselhető.

2016. márc. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hormonos spirálom van. Az első pár hónap az összeszokás időszaka volt, most 2 éves, szuper jó döntés volt. A korébbi özönvízszerű vérzéshez képest már tampont sem kell használnom.
2016. márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!