Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Császármetszés után mikortól...

Császármetszés után mikortól mertetek felüléseket csinálni, sportolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A terhességem előtt elég sportos voltam, iskolában atlétikai versenyekre jártam stb. Császármetszéssel jött világra a kisfiam, de én utána nagyon leálltam a mozgással, mert megmondom őszintén féltem/félek tornázni. Valószínűleg összenövésem van valahol, mert fáj a bal oldalon, a hasam alja egy ponton és az orvosok arra a következtetésre jutottak, hogy összenövés. Én emiatt nem merem erőltetni magam, mert nem tudom, hogy szabad-e például felüléseket csinálni így...

2016. márc. 21. 11:48
 1/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Én nem vagyok egy sportos alkat, de mondjuk a hasizomgyakorlatoknál nincsenek gondjaim. Én császár után 10 hónappal kezdtem edzeni, akkor adódott egy lehetőség, de szerintem előbb is ment volna. Egy kicsit erősebb izomláz jellegű húzódást érzek a vágásnál másnap, de ennyi.

Az összenövés miatt viszont meg kellene kérdezned az orvosodat is. Én laikusként nem hinném, hogy attól ne lehetne hasizmot erősíteni, de azért a doki mégiscsak többet tud :)

2016. márc. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyógytornász javasolta, hogy a legóvatosabb, de nagyon hatásos, ha csak behúzod a hasad minden lehetséges helyzetben - pl. a séta, a sorbanállás vagy a fekve szoptatás, altatás kiváló alkalmak :) A hasad alját kell egyébként edzeni, nem az oldalsó hasizmokat (felülés), hanem inkább a köldököd alatti részt felfelé húzni. Emellett pedig persze ügyelni az egyenes tartásra, ami szintén hasizmot kíván (vállak leenged, mellkas előre, hasat be, feneket szorít :). Az is jó gyakorlat, ha csak behúzod-elengeded sokszor, az pedig már haladó, ha fokozatosan húzod be egyre erősebben és tartod, amíg bírod.
2016. márc. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a gyógytornász a kórházban, hogy 6 hét után lehet már mozogni, csak ne végezzek császár után még jó darabig döcögős mozgást (futás).
2016. márc. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 hónapot vártam, aztán elkezdtem tornára járni, mindent csináltam, hasizmoztam is. Nálam semmi gond, bár igaz, nem tudok róla, hogy összenövésem lenne, nem fáj semmim, minden teljesen oké. Azt nem tudom, hogy mi a helyzet, ha ilyen gond van.
2016. márc. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4 héttel utána kezdtem futni, hasizomra kb. 8 héttel utána már tornáztam. Szép fokozatosan, egyre többet.
2016. márc. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sajnos engem is csak annyi idegesít, hogy lent a bal oldalon, alhasi tájékon mindig akkor fájdul meg egy ponton, mikor például felülök, vagy jobban megerőltetem magam. Vizsgáltak sérvre, de állítólag nincs jele. Nem mondom, idővel egyre kevésbé érzem, hogy fáj, csak nem akarom, hogy az legyen, hogy ráedzek és valami baj lesz. De köszönöm a hsz-okat, orvossal is mindenféleképpen beszélek még erről.
2016. márc. 22. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!