Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan, hogy xy...

Miért mondják sokan, hogy xy korban már öreg egy nő az anyasághoz?

Figyelt kérdés
Sok nő a 30 éveiben talál társat, vagy nem sikerül a baba évekig. Meglepődve olvasom,hogy sokan a 30 nőket öregnek tartják a szüléshez. De mit csináljon akinek nem sikerül a baba évekig vagy nem talál megfelelő társat?
2016. márc. 21. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
nézd, az, hogy a szervezet mikor öreg a szüléshez, az tény (szerintem 30 évesen még nem az egyébként)....teljesen független attól, hogy ki miért nem vállal egyébként előbb gyereket. Attól még biológiailag a 20-25 éves kor az ideális, minden más egyéni szociális probléma.
2016. márc. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Manapság már nem mondják sokan szerintem, mivel kb. 30-32. év az átlag életkor első babánál.
2016. márc. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
az hogy mi az átlag életkor a szülésnél, az egy dolog. Az hogy orvosilag mi az optimális az egy másik dolog. kérdező, nem mindegy hogy a kérdésed konkrétan mire is kíváncsi: a dolog biológiai oldalára, vagy a társadalmi oldalára.
2016. márc. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
mert mindenki marhanagy szakértő, tapasztalta, látta, stb.
2016. márc. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Én két korosztály részéről tapasztalom, hogy a 35 feletti gyermekvállalás ellen szót emelnek:

-Az egyik az 50 feletti korosztály. Az ő fejükbe ezt sulykolták, hiszen akkor még nem igazán léteztek hatékony genetikai vizsgálatok a terhesség alatt, ezért inkább lebeszélték őket a kései gyermekvállalásról, még ha szerettek volna, akkor is.

-A másik a fiatalok, akik a saját vágyaikat vetítik bele a témába, vagyis azt, hogy ők szeretnének minél fiatalabban szülni. Aztán vagy összejön, vagy nem. Utóbbi esetben ők maguk értékelik át az álláspontjukat (én is így voltam vele, szépen tologattam ki a határt, amíg még szerintem gyereket lehet vállalni... 25 évesen úgy gondoltam, hogy mindenképp 30-ig, 30 évesen úgy gondoltam, hogy legkésőbb 35-ig, 35 évesen úgy, hogy nagyon maximum 40-ig... aztán mikor 41 évesen teherbe estem, rájöttem, hogy nincs ezzel semmi gond. :)


Biológiailag a természet ezt nagyon ügyesen kitalálta: amíg egy nő fogamzóképes, addig alkalmas gyerekszülésre. Nem véletlenül iktatta be a klimaxot... Pár évtizeddel korábban ez a kérdés fel sem merült, hiszen nem létezett még fogamzásgátlás, és a nők ténylegesen addig szültek, amíg biológiailag képesek voltak erre, senki nem vitatta el tőlük ennek a lehetőségét.


Ma amúgy a hivatalos és többségi orvosi álláspont az, hogy lehetőleg 35 éves korig szülje a nő az ELSŐ gyermekét, aztán meg ameddig akar. 37 éves kor felett javasolt a genetikai tanácsadás, amivel nagyjából 100%-os biztonsággal ki lehet szűrni a genetikai rendellenességeket. (Ennek köszönhetően manapság a genetikai rendellenességgel születő babák túlnyomó részét fiatal anyák szülik, mivel ők nem mennek genetikai tanácsadásra.)

2016. márc. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

En most 27 evesen szulom a 3.babat,de ez a terhesseg mar nagyon megterhelo es sokkal nehezebben viselem mint az elso kettot 18-20 evesen.akkor kutya bajom nem volt.fitt voltam a vegeig.

Az Orvosom mondta,hogy En valoszinuleg ha 30 felett akartam volna gyereket egyreszt nagyilon nehezen sikerult volna,masreszt az sem kizart,hogy sok problema jott volna kozbe.

Nem feltetlen igaz mindenkire ez sem.ismerek olyan 35 feletti not aki vigan kihordta az ikreit.

Hogy miert mondjak sokan,hogy 30felett mar oreg valaki a szuleshez azt nem tudom.pedig a mai vilagban En vagyok a furcsa ;)

De biztosan koze van a sok lombikhoz,es veteleshet,koraszuleshez amiknel a 30 felettiek az atlag korosztaly.

En orulok,hogy mar van ket nagyfiam,nagyon varjuk a csutortokot amikor megszuletik a pici is :) Nekem ez volt az idealis.

2016. márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Mások azt csinálnak, amit akarnak. Ettől függetlenül nem szülnék 32-33 felett.
2016. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan,hogy öreg az anyasághoz nincs,de olyan,hogy öreg a szüléshez van még pedig 40 évesen igenis már öreg a gyerekszüléshez.
2016. márc. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért mert így is van. Én nem találkoztam még azzal, hogy a harmincasok öregek lennének, én sem gondolom ezt. De negyven felett már én is azt mondanám, hogy késő van hozzá.
2016. márc. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%
# 8: Nemrégiben régi anyakönyvi kivonatokat nézegettem a századelőről. Ezekben szerepelt a szülők kora is. Kb. mintegy 10-20. gyermeket 40 feletti anya szülte. Nyilván nem első gyermekről van szó, és gyakran olyan házasságokról, ahol a nő megözvegyült, újraházasodott, és az új férjjel született közös gyermekük. Mivel a századelőn ugye még nem létezett hatékony fogamzásgátlás, ezért fel sem merült, hogy túl késői lenne a gyermekvállalás. A természet gondoskodott arról, hogy ne legyen lehetséges túl "öregen" szülni, ezért 45-50 között leáll a peteérés. A természet szerint ez az a végső kor, amíg egy nő alkalmas a gyermekvállalásra. A többi emberi "találmány", vélemény. Érdekes módon évezredeken keresztül jól működött a dolog, csak az utóbbi néhány évtizedben kérdőjeleződik meg a nőknek a gyermekvállaláshoz való joga a különböző életkorokban.
2016. márc. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!