Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért írják sokan, hogy nem...

Miért írják sokan, hogy nem választanának gyakori nevet a gyereknek?

Figyelt kérdés
Vajon a nők többsége tisztában van azzal, hogy nem a keresztnévtől lesz különleges a gyereke, hanem a majdani személyiségétől, tehetségétől például?
2015. aug. 17. 11:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Az én kislányom második keresztneve benne van a Top 20-as listában évek óta (Réka). De megmondom őszintén, gőzünk sem volt róla párommal, kikor nevet választottunk :) Az első nevét én adtam (Angéla, édesanyám után), a másodikat párom választotta (mindig mondta, hogy ha lánya lesz, ezt a nevet adja neki :D ). Nem azt néztük, hogy gyakori vagy sem, hanem hogy tetszen :) persze nem adtam volna személy szerint a mai trendnevekből, pl Málna vagy Napsugár.
2015. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Andizsuzsi ***** válasza:
28%
Nevet a nők választanak?
2015. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
22%
Nem, egy bizonyos intelligenciahányados ALATT nincsennek tisztában azzal, hogy nem a név számít, hanem az ember.
2015. aug. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%
Nyilván azért írják mert így gondolják. Mi pl. olyat akartunk, amilyen névvel senkit sem ismerünk, így ez a név nekünk csak őt jelenti, senki nem asszociál másvalakire. Persze nem ettől lesz különleges, mert nekünk bármilyen névvel ő a legkülönlegesebb gyerek, de mégis praktikusabb, ha mást nem hívnak így a környezetében. (Azért országosan van néhány :-))
2015. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
54%

Engem Andreanak hivnak, az iskolaban, es az osztalyban is volt ezzel a nevvel minimum harom lany.

Kozepiskolaban szinten, majd fosulira a csoportban csak ketten voltunk. Utaltam, minden Andit ugy kulonboztettek meg, h hoztatettek a vezeteknevet, meg idetlen beceneveket aggattak rank.

A kisvarosban, ahol lakunk a fiam viseli csak a nevet, amit kapott, orulok, h nincs belole tobb.

Egyebkent a nevemet nem utaltam meg, szeretem, csak tenyleg nagyon zavaro volt a sok Andi.

2015. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
37%
nem azért adna más nevet, mert "különleges" a gyerekük, hanem mert ez az ő saját gyerekük és nem a szomszédé, meg a rokoné, meg minden második anyukáé. ez ezt fejezné ki szimbolikusan is.
2015. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom, engem nem zavart ha valakinek ugyanolyan neve volt mint nekem, sőt poén hogy a legjobb barátaim között (ilyen 10 fős "társaság" vagyunk) van 2 Marcell (így hívnak), meg 2 Márton, szóval összesen 4 Marci :D
2015. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekünk nem az volt a fontos, hogy gyakori legyen vagy ritka.

Nagyon nem egyszerű a vezetéknév, ezért nehéz volt választani keresztnevet. Az volt a fontos, hogy normális hangzása legyen a nevének és mindkettőnknek tetsszen a név. Ennyi.

Azt nem tudom, miért választ valaki a gyereknek olyan nevet, ami meg 2-3 év után nem is tetszik már neki. Azt hiszem kb 1 hónapja volt itt egy kérdés, hogy már nem tetszik anyukának a név, amit a gyereknek adtak és lehet-e új nevet adni a gyereknek. Na, ez elég gáz.

2015. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Marci!

Kinek igy, kinek ugy, engem zavart, teged nem, te majd nem ez alapjan adsz nevet a gyerekednek, en igen. 😊

Andi

2015. aug. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Fiamnál nem néztük a gyakoriságot...végül kiderült, gyakoribb, mint gondoltuk.... az oviban 2-en, osztályban 2-en vannak ezzel a keresztnévvel. Ráadásul oviban ugyanazzal a vezetéknévvel és 1 plusz a betűvel a keresztnévvel volt egy kislány....

engem kicsit zavar.

Ezért ha még lesz gyerekünk körültekintőbb leszek, és ez IS szempont lesz a névválasztásnál :)

2015. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!