Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vaterás eladásokkal kapcsolatb...

Vaterás eladásokkal kapcsolatban, lehetne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Most hirdettem meg először gyerekholmikat (leginkább ruha) a vaterán. Mást már adtam el, szóval az alapokkal tisztában vagyok.

Az lenne az egyik kérdésem, hogy mennyire jellemző az, hogy fix áras termék is csak az aukció végén kel el? Ha a 4-5. napon még mindig nincs rá aukciófigyelő sem, pedig azért páran megnézték , akkor nem lehet elég jó az ár? Nem hinném, hogy drágán árulom, próbáltam olyan árat belőni ami még a vevőnek is és nekem is megéri.

Másik kérdésem, hogy szerintetek mire van inkább kereslet, darabban eladni a ruhákat, nagyobb csomagban (10-20 db) , vagy inkább szettekben 2-3 összeillő ruhadarabot?


2016. márc. 22. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Vaterás témát nem vágom, de ha eladnék vagy vennék ott, akkor inkább 2-3 összeillőt vennék / adnék el.

Mert ha abban a 20db-ban 18 nem tetszik, akkor nem veszik meg.

2016. márc. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy az árral van gond (mondjuk érdemes megnézni, hogy mások hasonló terméket, azonos minőségben mennyiért hirdetnek), egyszerűen csak most pont nem látta olyan, aki pont ilyet keresne. Hirdesd kitartóan, majd rátalál valaki előbb-utóbb, de ez eltart egy ideig.


Egyébként én személy szerint jobban szeretem, ha egyesével vannak meghirdetve a ruhák, csomagot venni nem szeretek. VISZONT: általában olyantól vásárolok, akitől egyszerre több terméket is meg tudok venni. Nekem pl. egy hónapos a kisebbik kisfiam, neki szoktam mostanában ruhákat keresni. Ha találok valami jó rucit neki, akkor megnézem az eladó többi hirdetését is, és ha van mondjuk 56-os, 62-es méretben fiús/uniszex cucca még, és olyan, ami kell/tetszik, akkor veszek tőle több mindent. De csak egy darab ruhát nem szoktam venni, mert a posta miatt úgy már nem igazán éri meg. Na jó, olyat, hogy téli overall, bundazsák, olyat vettem egy darabot, de pl. egyetlen body-t vagy rugdalózót nem vennék, csak egyszerre többet.

2016. márc. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a fix ára termék csak az aukciós időszak végén kel el, az csak az emberi bizonytalanságot tükrözi. Nekem is van fenn most már hónapok óta egy kifejezetten előnyös árú termékem, amire rendszeresen van 6-8 aukciófigyelés és még 1 Ft ajánlat sem érkezett. Még az is elképzelhető, hogy ez csupán egy hasonló eladást tervező személyek általi megfigyelés és nem vásárlási szándékot tükröz.
2016. márc. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Több ok is lehet, ha a fix áras csak a végén kel el. Saját indokaim:

-megtetszett az áru, de nincs időm átnézni a többi terméked, így megfigyelőbe rakom, és visszatérek rá

-végiggondolom, belefér-e a havi büdzsébe (elszaladt mostanában velem a ló, így minden hónapban meghatározott összeget költhetek csak ruhákra), ha a hónap végén jár le, akkor úgy időzítek, hogy a következő hónap összegéből tudjam fizetni (ez másnál is előfordul, pl várja a családit, fizetést)

-épp nagy bevásárlást tervezek, így csak akkor veszem meg, ha épp olyat/jobb árút nem sikerült találnom


Ha megfigyelőbe sem rakták, akkor érdemes vagy a fényképen vagy az áron módosítani.


Én a kisebb méreteknél előnyben részesítettem a csomagokat, ahogy nőnek, egyre inkább áttérek a szettekre, darabárukra.


Ha van kedved, küldd át privátban a terméked linkjét, véleményezem külön is.

2016. márc. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én darabra adnám el ,én legalábis csak darabra veszem meg és fontos az ár is .
2016. márc. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon összetett.Én 1000 feletti értékeléssel rendelkezem a Vaterán,9 éves "múltam" van.3 gyerekem van,fiú-lány is.Én szinte csak Next ruhákat árulok(kintről veszem 50%-os akciókor),és azt veszek itt is(újat vagy címke nélkülit,persze ha jó árban van).

Az én tapasztalatom az,hogy a kis méretű ruhákat jó áron elviszik csomagban is.A nagyobbakból-és ez leginkább a lány ruhákra jellemző-a karakteres(amit általában 116-os méretig gyártanak)kollekciós ruhákat licitálják fel,de nagyon.Sok olyan ruhája volt/van a lányomnak,amit többért adok el,mint amennyiért újonnan vettem....a fiú ruhákkal más a helyzet.Ezek kevésbé kelendők,legalább is nem licitálják fel annyira.Nekem sok állandó vevőm van(kb. 40-50),Ők tudják,hogy nagyon szép ruhákat kapnak,érdemes licitálni rá.Én minden aukciót 1 ft-ról indítok-tudom,ez sok rizikót ejt magába-de én még nem faragtam rá.A fix áras aukciók sok embert nem vonzanak,mert abban bíznak,hogy sokkal kevesebbért hozzájuthatnak.A szettek kelendőek.Sok sikert!

2016. márc. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem ejt,hanem rejt.Bocsánat!
2016. márc. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor tényleg jobb lesz , ha darabonként vagy 2-3-as szettben rakom fel, csak kicsit le akartam egyszerűsíteni a dolgot, de annak meg nincs értelme hogy fillérekért adjam.
2016. márc. 23. 08:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Így, van, darabonként érdemes! Én matchbox meg hot wheels kisautókat szoktam venni, és van olyan, hogy valaki 25 db-ot hirdet meg egyben, de az már csak azért sem jó, mert mi van, ha engem csak 1 vagy 2 autó érdekel belőle, akkor nem fogok az egészért fizetni.
2016. márc. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!