Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek szocializálása. De...

Gyerek szocializálása. De hogyan? Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy 2.5 éves kislányom. Heti 3 napot jár családi napközibe. Milyen programokat lehet neki csinálni? Nincsenek nagyszülők , család, barátok, csak a férjem és én. Hogyan vezessem be a "társasági életbe"? szeretném, ha több inger érné, de nincsenek körülöttünk emberek. Segítsetek ötletelni kérlek!

2016. márc. 27. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem igazán értem a kérdésedet (értem, mire gondolsz, csak nem értem, mi a probléma? :D)


Ha hetente 3 napot van családi napköziben, van apja, anyja, akkor mi a gond? A családi napköziben több gyerek van, ott élhet "társas életet", nyilván van közért a környéketeken, szoktatok beszélgetni ismerősökkel, stb. Ismerek olyan gyereket, akinek nagy családja van, mégis - vagy talán pont ezért - elfordul az idegenektől, félénk, nem marad meg más társaságában.

Szerintem nem azon múlik, hogy illeszkedik be egy gyerek, hogy hány emberrel találkozik, hanem azon, hogy a szülő hogy áll hozzá, mennyire hagyja "nyitni" a gyereket.


Én totál egyedül neveltem a gyerekemet, de pl. ovi előtt elmondtam neki, hogy milyen jó lesz ott, mert sok gyerek lesz, sok olyan játék, ami itthon nincs, stb. Beszoktatáskor azt is elmondtam, hogy egy darabig ott leszek, de utána majd elmegyek, mert be kell vásárolnom.

A gyerek bement az oviba, kb. 20 perc játszás után közölte, hogy nyugodtan mehetek vásárolni :D


Kb. ennyi volt a beszoktatás :-) ha Te nyitott vagy a környezetedre, akkor a gyerek is az lesz.

Magánvéleményem, hogy az sem jó, ha ilyen kicsi korban túl sok inger éri - nem kell erőltetni. felnőttkorában még birkózhat majd a sok külső ingerrel úgyis :-)

2016. márc. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát az én gyerekeimnek 4 éves korukig nem volt igényük ennél nagyobb társasági életre.

Akkor tartottunk először szülinapi bulit itthon. Akiket meghívott, általában visszahívták, így évente 4-5 bulin részt vettünk.

De ha te ehhez ragaszkodsz, akkor ez a megoldás, hogy összehaverkodsz a bölcsődei anyukákkal, és szerveztek közös programokat.

2016. márc. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Játszóház, baba-mama programok, játszótér.
2016. márc. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
A legjobb dolog, mint mindenben a példamutatás. Nektek miért nincsenek barátaitok? Miért nincs család? Ez mondjuk fontos infó lenne....Kisgyerekes családok nincsenek a környéketeken? Játszótér?
2016. márc. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Játszóbölcsi.

Vagy én gondolkodom nyelvtanàron is pl mert ilyen kisgyerekkel ugy is játszva kell "tanulni".ezzel egy "potnagyi" megis van.

2016. márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A játszótér a legegyszerűbb. Ha nagyjából ugyanabban az időpontban mentek mindig, úgyis ugyanazon társasággal fogtok összefutni, és akár még kezdetleges barátságokat is köthettek így.
2016. márc. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!