Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek megszületése után...

A gyerek megszületése után sokkal több dologra volt szükség, mint ahogy terveztétek?

Figyelt kérdés

Most elsősorban arra gondolok, hogy a tervezettől, jobban megterhelte a családi kasszát a baba.

Gondolom előtte mindenki számba veszi a szükséges dolgok listáját, mennyire sikerült jól eltalálni összegben?


2016. márc. 24. 19:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csomó felesleges dolgot vettünk :-)
2016. márc. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Amikor terveztünk babát akkor rendesen fel voltunk készülve arra, hogy ovis sulis korában mennyibe kerülhet, sok kisgyerekes ismerősünk van. Szóval megterhelni nem terhel meg, de babaként jóval többet költünk, mint amire számítottam. Nem gondoltam arra, hogy talán tápszeres lesz mert nagyon akartam szoptatni illetve arra se, hogy 6 hónaposan is hasfájás elleni cseppet kell venni neki. Arra se gondoltam, hogy nagyon bukós lesz és kb 2-3x több ruha kell neki, mint hittem.
2016. márc. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
*ha a babakelengyére gondolsz akkor mindenféle ruha, lepedő, hálózsák, textilpelus nagyon kevés volt a bukás miatt.
2016. márc. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A kelengyelistàmban a lényeg inkább az volt, hogy ki mit ad kölcsöna szerint volt pipálgatva pl babaruhára textilpelusra, légzésfigyelő, mikros sterilizalo mellszívo stb stb re sem volt gondom, a pelenka, gyogyszerek, ápolási szerek nem voltak tétel, hogy kalkulálnom kelljen őket. Igazábol szinte mindent folyamatában vettem.


Nálam váratlanul nagyobb kiadásként a fűtésszámla volt az, ami éves leolvasásnál lesokkolt.

2016. márc. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
engem egyedül a gyógyszertári számlák döbbentettek le, a mai napig, pedig már 6 éves. egy tök egyszerű megfázás is 10E, de mikor kórházba került és nekünk kellett megvenni a gyógyszereket, az 50 volt...
2016. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nem, de mi igazán felesleges dolgokat sem vettünk. vagyis de, két lapos légzésfigyelőt vettünk a védőnő tanácsára, de kikötöttük belőle az egyik lapot, mert értelmetlen.:D


a pelenkákra tökjó akciók vannak dm, rossmannban, és az egészségpénztár rejtelmeivel is csak mostanában kezdtünk el ismerkedni.:)

2016. márc. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3%
10E megfázásra szerintem nem normális, kérd meg a dokit hogy írjon olcsóbb gyógyszert. A legtöbb dolognak van olcsóbb alternatívája, vény nélküliek esetében hazipatika.com -on lehet nézelődni, de a patikus is biztosan segít.
2016. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5ös vagyok. egy megfázásra nem ír gyógyszert az orvos... c-vitamin, lázcsillapító(k), pl. most a nurofen szájban oldódó tablettán dobtam egy hátast. 12db van benne és 2 szemet kell bevenni. (tehát 6 adag), 1700Ft.

köszönöm a reagálást, de nem tanácsot kértem, csupán válaszoltam a kérdésre, én ezt nem gondoltam gyerek előtt...

2016. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
le hagytam, hogy ezek mellé torokfertőtlenítőt és köhögés csillapítót vettem, ez 10.000.- volt, de más példát is írhattam volna, minden gyógyszer drága
2016. márc. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhet még.

Mik azok a dolgok, amikből teljesen felesleges drágát venni, ugyanúgy jobb az olcsóbb is?

2016. márc. 24. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!