Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babát várok, de anyósom...

Babát várok, de anyósom kézzel lábbal hadakozik ellene. Lehet ebből még jó anyós viszony? Eddíg nyeltem a párom miatt.

Figyelt kérdés

5 ève vagyunk együtt. 2 évig albérletben laktunk és a tavaly vásárolt közös házunkat idén befejezik. Anyósom szerint,még fiatalok vagyunk,vetessem el(eszem ágában sincs). Eddíg azthittem kedvel,ezek szerint mégsem.


25 éves vagyok,stabil szakmával,munkahellyel,diplomával. A párom 30 éves,mérnök. Nem értem a problémáját anyósomnak,bár sejtem,hogy az a gondja,hogy a páromnak jóval magasabb a fizetése mint nekem. 3 hónapja ebédnél,minden előzmény nélkül megkérdezte,hogy hogy működik a külön kassza nálunk. Mondtuk,hogy egy kasszán vagyunk,akkor fel volt háborodva,hogy de hát a fia többet keres jóval. Nem a pénzéért szeretem és nem is költöm. Emellett pedig a házba ugyanannyi részt tettem bele (nem tagadom,szülői segítséggel) mint ő.


A lényeg. Eddíg nyeltem,nem szóltam,meghúztam magam,hogy ne legyen bonyodalom,de kezdem unni. A hormonok is közrejátszanak,de egyre többet sírok miatta,főleg ha belegondolok,hogy talán engem utál és a gyerekünket sem fogja szeretni.


A párom megmondta az édesanyjának,hogy mégegyszer meghallja tőle az abortusz szót,akkor nem fogja többé rányitni az ajtót. Na de anyósom azóta 2x is mondta nekem telefonba,de én azóta sem mondtam a páromnak,ismerem..beváltja az ígéretét. Mit tehetnék még?


Alapjáraton nyugodt típus vagyok,de egy idő után kirobban a feszültség. És most pont itt tartok. Anyagilag biztosítva vagyunk. A ház hitelmentes (falu) és a baba születésére be lesz fejezve minden rajta. Mi a gondja még? :(


2016. márc. 8. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeret téged, ennyi a gond. Nem kell ezt erőltetni. Ne vedd fel neki a telefont és akkor idegesíteni se tud.
2016. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyósnak nem venni fel a telefont, nem engedni be a lakásba, és nem hallgatni oda arra, amit mond.
2016. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja elengedni a kicsi fiát... sajnos ismerős helyzet, nálunk is hasonló van. Párom anyja azt gondolja, hogy mindent tud az életünkről, és ő jobban tudja, hogy mi a jó a fiának, mint ő maga. Meg kell húzni a határokat, és amíg képes tiszteletben tartani az életeteket, és nem beleszólni, addig szóba lehet állni vele, de ha nem képes rá, akkor nem kell vele foglalkozni (ő unja meg hamarabb, ez tapasztalat).
2016. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd fel a telefont. Az érzéseidet pedig ne nyeld le teljes egészében. Értem, hogy miért hallgattad el a párod elől ezt, de ha huzamosabb ideig kapod a szart a nyakadba és te folyton gyűjtöd magadnak, akkor fel fog őrölni.


Egyébként nem szeret, ennyi a probléma. Más nőt képzelt a fia mellé és még mindig reménykedik benne. Ha megszületik a baba, akkor a párodat válás esetén is magadhoz kötötted.. Véglegessé válik minden, így vagy úgy de "lopod" a pénzét. PErsze ez nincs így, de épp elég, hogy anyós ezt gondolja..

Igyekezz nem törődni vele, kerüld el. Például ne találkozz vele csak úgy kettesben, illetve ne vedd fel neki a telefont.

2016. márc. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Míg nem lettem terhes,nem zaklatott(kivéve a közös kassza dolgot) és mostmár látom,h azért,mert titkon reménykedett,hogy szétfogunk menni. Ha megtudja,hogy jövő nyáron összeházasodunk,szerintem kifut a világból. Sajnálom a helyzetet.


Nem veszem fel neki a telefont mostmár,igazatok van. Bár akkor meg eljön.. De a párommal egyidőben érünk haza kb,előtte meg nem fog abortuszt emlegetni.

Azt is mondta nemrégen,hogy fiatal vagyok a fiához. Na de nemhinném,hogy 5 év akkora gond lenne. Igazatok van,belátom. Utál. De ennyire? Beletörődik valaha?


A minap nézegettük a babatapétákat. Lehurrogott,hogy minek a tapéta,hogy 5 év múlva utána megint sokat kelljen rá költeni,a festés olcsóbb. Szörnyű ezt hallgatni. Hogy már most sajnál tőle mindent és még meg sem született. 11 hetes terhes vagyok. Remélem 1 hét múlva leszáll rólam.

2016. márc. 8. 21:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Le fog higgadni idővel. Megbékélni is meg fog idővel.

Addig is, kérdező, javaslom a jól bevált nagy adag leszarom tablettát. :) Vértezd fel magad és egyik füleden be, másikon ki. Tudom, hogy nem egyszerű, nekem is időbe telt mire megtanultam ezeket a dolgokat, de menni fog!

A párod kiáll melletted, ez a legfontosabb. Minden más hanyagolható.

2016. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igenis mondd el a párodnak, mert ez rá is tartozik! Védjen csak meg! Az anyós meg ezzel hátha belátja h nem gonoszkodhat veled mert rossz vége lesz! Lehet igy még bocsánatot is fog kérni, mert lehet téged utál, de a fiát nem akarja elveszíteni! Sajnállak! De mondd el es ne nyeld le, mert magadnak es a babának ártasz! Boldog babavarast!
2016. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindent elmondanék a páromnak.

Anyósod nem szeret téged,nem tart a fiához méltónak.

Akkor jártok a legjobban ha a bébi sem fogja érdekelni,ellenben ha igen,ha őt szeretni fogja...na ott fog neked az igazi pokol kezdődni.Az ilyet még most építsd le.

2016. márc. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, nem TÉGED utál, hanem bárkit, aki elveszi tőle a kicsi fiát. Nem személy szerint neked szól az ellenségeskedés. Az ilyen anyák senkit nem tartanak méltónak a fiukhoz (saját magukon kívül).
2016. márc. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát ezt nem akartam:( de elmondtam neki este,mert megkérdezte mi a baj,miért vagyok letörve. Annyira szeretem benne,hogy azonnal észreveszi ha bánt valami! Reggel 6(!)kor felhívta az anyukáját,hogy a szülésig ne jöjjön a közelembe,meg hogy mit gondol magáról(de azért diplomatikus volt). Megkérdezte mi baja van velem,aztmondta semmi:) De persze tudom,hogy nem akart rontani a helyzeten azzal,hogy kifejti a problémáját!


Nyílván azért jönni fog a szülésig,de gondolom ezekután békénhagy. Tényleg nem akartam,hogy miattam probléma legyen :(


Egyébként a másik fia is jó szakmával.rendelkezik, 2 éve van egy ügyvédnő barátnője. Na ő tökéletes... Érzem,hogy a pénz miatt van. Azzal is baja volt,hogy falun lakunk.


Biztosan azthiszi ,hogy a fia pénzére hajtok...Nem tudja elképzelni,hogy van olyan kapcsolat ami nem arról szól. Szörnyű ez az egész. Ha most nem várnék kisbabát,nyílván nem érintene ilyen rosszul...

2016. márc. 9. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!