Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kössem be a babát, ha...

Hogy kössem be a babát, ha rövid az autó biztonsági öve?

Figyelt kérdés

Családon belül "kézről-kézre" jár egy Suzuki Alto, most eddig anyukám használta, de vesz új kocsit, és a régi hozzánk kerülne. Az egyetlen gond vele, hogy a babahordozót nem tudjuk bekötni, mert nem elég hosszú a biztonsági öv (ezt nem is értem, hogy lehet csak ekkora).

Azt olvastam, hogy ilyenkor két dolog lehetséges: biztonsági övet cseréltetni, vagy bázistalpas hordozót használni. Szerintetek melyikkel járunk jobban?

Arról nem találtam infót, hogy mennyibe kerül az öv kicserélése, de azt írják, a gyártó engedélye kell hozzá. Viszont nekünk Hauck hordozónk van, ahhoz még bázistalpat sem találtam, szóval egy teljesen újat kellene venni, amihez létezik talp is. Ez eléggé dühít, mert a hordozót a babakocsival együtt vettük, az azzal kompatibilis.

Mit lehetne csinálni? Melyik kerülne többe?


2016. márc. 26. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a gyermek? Nem lehet még rendes gyerekülésbe tenni? Egyébként létezik biztonsági öv hosszabbító, bár nem tudom ez mennyire biztonságos, ennek azért utána kellene járni.

Ilyen:

[link]

2016. márc. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ennek utána fogok nézni :)

6 hetes még csak, szóval egy ideig marad a hordozó.

2016. márc. 26. 11:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét oldalra próbáltátok bekötni? Nekünk is Suzuki van, és csak az anyósülés mögé lehet, ott hosszabb az öv.
2016. márc. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem egy veterán toyotám volt mikor megszületett a babám, csak előre nem tudtam bekötni, hátul elég hosszú volt az öv. amúgy ha nem megy sehova és övet cserélni nem akarsz, akkor venni kell egy autósülést, a 0-tól kategóriásat már lehet használni, annyi, hogy a bolt előtt parkolj és ki kell próbálni, melyiket lehet bekötni.

nincs más választás, a biztonság a legfontosabb! :)

2016. márc. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket :) Csak a vezetőülés mögé próbáltam, nem gondoltam, hogy nem egyforma hosszúak hátul az övek. Előre meg sajnos nem lehet tenni, mert a légzsákot nem lehet kikapcsolni. Na, remélem a másik oldalra be tudjuk kötni, az lenne a legjobb. Ha nem, akkor új ülés...
2016. márc. 26. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!