Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 17 hónaposan még hasfájós lenne?

Kriszta858585 kérdése:

17 hónaposan még hasfájós lenne?

Figyelt kérdés
A kisfiam 17 hónapos, már kiskorában is hasfájással szenvedtünk, kipróbáltunk már mindent de akkor ami segített az a szélcső volt...A mai napig az ételek 80%-tól fáj a hasa, írok pár példát miket eszik amitől a mai napig hasfájás gyötri...Pl: brokkoli, sütőtök, sárgarépa, cékla, krumpli.Már nem tudom, mit adhatok neki, amitől nem szenved szegény, inkább puki gondok vannak, az nem akar távozni "rendesen" belőle, nem is kifejezetten sír hanem "pörög" futkos, tekeri magát, ugrál, csapdos, amugy egy nyugodt baba. Sokat megy, játszik de amíg nem távozik elég puki vagy böfi belőle, nem tud elaludni :( Van hasonló anyuka akinek ugyanez volt/van a gondja és ha megoldódott akkor mivel? Mi már espumisant, kamilla teát, édeskömény teát, infacolt jó formán minden ilyen "csoda szert" kipróbáltunk de semmi :(

2016. márc. 31. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Van, hogy a majdnem két évesem is kìnzon szeles pl borsótól, káposztátol, az espumisan után(amit kanállal adok be), szigoruan par korty vizet is itatok vele.pár perc es rendben van.plusz arra jöttem még rá hogy nagyon fontos ilyenkor nyugtatni mert ha rágörcsöl akkor a végbélizmok is megfeszülnek, szoval annál rosszabb lesz. Szoktam masszirozni a hátát derekát finoman olyankor meg neten olvastam azt a tanacsot hogy a popojat lágyan ütögetni mert az is lazitja neki es joleső valahol, ill hogy a hasat tilos simogatni, max forditott c alakban enyhe nyomast gyakorolva.
2016. márc. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amit az első ír a lágy popsiütögetés az egyetlen mód pl, hogy elaltassam a kisfiam.

Igaz ő kisebb de nálunk is sok étel okoz hasfájást. Amikor csak tápszert evett is fájt a hasa, hozzátáplálással se javult a helyzet. Bár ahogy elnézem a listádat szerepel mind nálunk is igaz brokkolit direkt nem adtam neki, hallottam hírét, hogy mennyire puffasztó.

Engem is puffaszt minden mondjuk szóval volt kitől örökölni sajnos.

2016. márc. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én elvinném gasztroenterológiai szakrendelésre. Lazán lehet tejérzékenység vagy lisztérzékenység is a háttérben, amit érdemes lenne kizárni.
2016. márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Maszirozni sajnos nem enged, probáltam azt is, feszíti magát, hogy ő le akar menni, ilyenkor kézben sem marad... Nálunk a párom puffados fajta de neki tud távozni a levegő, a kisfiamnál is van néha amikor olyan simán távozik a puki, nem tudom mivel lehet összefüggésbe.. Gondoltam még arra,hogy nem e lehet valami emésztőrendszeri problémája? A gasztroenterológushoz kérek majd beutalót, ott, hogy tudják majd megnézni, hogy alergiás- e? Diéta? Eddig bármit kapott nem volt rá allergiás, nem volt kiütés stb.
2016. ápr. 1. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!