Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kezdjem el a hozzátáplálást...

Kezdjem el a hozzátáplálást 3,5 hónaposan tápszeres, hasfájós fiamnál?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hónapos! Kizárólag tápszeres, és eléggé hasfájós. Már túl vagyunk mindenen. Több fajta tápszer kipróbáláson, cseppeken stb. Ha a duri ki is jön a cseppektől, akkor a tápszer miatt beragad a kaki. Sokszor csak szélcsővel kakil.

A doki most azt javasolta,hogy akkor kezdjem el két hét múlva a hozzátáplálást gyümölcslével.

De nem korai ez? A nagyobb is tápszeres volt, viszont ő nem volt igazán hasfájós, nála 4,5 hónaposan kezdtem.

Bár ennél a minden esti "műsornál" minden jobb lehet, csak nem tudom,hogy nem ártok-e vele.


2016. jan. 7. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lányom is hasfájós volt, a szorulást megoldottuk orvosi javaslata kamillateával. De a hozzátáplálást én csak 4,5 hósan kezdtem. Én nem kezdeném el 3,5 hónaposan, szerintem korai.

Esti műsor? Nálunk is volt... Kb 2 órán át üvöltött szegényem. :/

2016. jan. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem kezdeném el én sem, hisz nyilvánvalóan nem érett meg rá az emésztőrendszere. Nem gondolom, hogy a gyümölcslé elmulasztaná a gondokat, hiszen ha almával kezdesz, az hasfogó, még nehezebben menne a kaki, ha baracklével, az meg még inkább ráerősíthet a hasfájásra.


Anyatejet nem tudnál neki szerezni? Hátha javulna a helyzet, ha ennyire kész van a tápitól.

2016. jan. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk. Csak ên lâzmérőztem. Beba HA tápit evett, de utána kipróbáltuk a milimul HA-t és már az első napon megszűnt minden. Tele pakolta pelust. :D Esetleg egy kis narancslé. Facsarj neki, szűrd le vagy 10 mlt.
2016. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Milumil*
2016. jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az a baj a Milumil-el, hogy attól volt kaki, viszont attól meg jobban fájt a hasa. Valószínűleg a laktóz miatt. Ezért eszik Beba Sensitive-t. Már azt is próbáltuk (orvosi javaslatra),hogy keverni a két tápszert, de csak még jobban fájt.

Hát akkor még lehet,hogy várok!

2016. jan. 7. 14:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk hasfájás nem volt, de kaki probléma igen. Milumil pepti vált be. Nem tejérzékeny egyébként, de azt mondta a gyerekorvos hogy ez könnyebben emészthető, ahogy elkezdtem neki adni azonnal elmúlt a problémánk. Kérdezd meg az orvost, hogy ezt kipróbálhatjátok-e. Nekünk bevált, mai napig ezt eszi, pedig már minden tejes dolgot eszik mellette.
2016. jan. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, én sem kezdeném el a hozzátáplálást, mi 5 hónaposan kezdtük, pedig tápszeres volt ő is.
2016. jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem érett meg rá az emésztőrendszere??? A mi szüleink már 6 hetesen de legkésőbb 2-3 hónaposan adtak nekünk mindenfélét!
2016. jan. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nem érett meg rá az emésztőrendszere??? A mi szüleink már 6 hetesen de legkésőbb 2-3 hónaposan adtak nekünk mindenfélét!"

Ja, nem véletlenül jár annyi ember a gasztroenterológiára és szed mindenféle gyógyszert a különböző emésztési problémáira!!!

És kérdez, semmiképpen nem kezdeném el időnap előtt a hozzátáplálást. Mert akkor meg majd az ideje korán történő hozzátáplálástól fog fájni a hasa, mert honnan tudod, hogy azért, mert még nem érett különböző dologra az emésztőrendszere, majd nem pont azért fog hasfájós lenni?

A mi kisfiunk is hasfájós volt, ettől függetlenül akkor kezdtem a hozzátáplálást, amikor el lehetett kezdeni. De hozzáteszem, hogy hozzátáplálás idején is volt bőven hasfájás és székrekedés is. Szóval ez nem megoldás.

2016. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12%
Évszázadok óta így etetik az emberek a babákat, hacsak nem előbb kezdték el és olyanokkal amire nem is gondolnánk, biztos mindenkinek attól volt baja. Ez az egyetlen magyarázat. Ez a dili pár éve van. És meglehet nézni azóta a gyerekeket, mennyi tejérzékeny, laktóz, glutén érzékeny , cukorbeteg és stb...
2016. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!