Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezne, hogy a kistesó miatt...

Létezne, hogy a kistesó miatt szakad meg egy barátság? Én lennék a rossz?

Figyelt kérdés

Három anyuka nagyon jóban lettünk első gyermekeink születésekor. Ez már 5 éve. Nekem nem lett kistesó (nem is lesz), de ők időközben szültek még egy gyermeket. Még otthon vannak GYES-en, én már egy éve dolgozom.

Eddig nagyon jó barátnők voltunk, sokat összejártunk gyerekekkel és gyerekek nélkül is. De mostanában azt vettem észre, hogy már nem olyan a barátságunk mint ezelőtt, mert én már nem szívesen beszélek bölcsis gyerek témákról, (örülök, hogy végre felnőtt társaságban vagyok a munkahelyemen) de ők ketten meg folyton, már nem is tudok bekapcsolódni, de már nem is akarok. :( Ha játszani megyünk együtt, akkor én csak ülök egy padon, ők meg rohangálnak a kisebbek után, nagyjából három mondatot nem tudunk váltani. Mert az enyém a legidősebb, és már simán elvan bárhol, nem igényli a társaságom.

Már nem is szívesen találkozom velük, csakis kizárólag a gyerekek miatt. :(

A legutóbbi alkalommal is csak álltunk némán egymás mellett, mert nem volt közös téma....


2016. ápr. 1. 09:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Menjetek gyerekek nélküli programokra. Fogadd el, hogy ők megint kisgyerekkel vannak együtt nap mint nap, te már nem. Ők meg a munkahelyről és egyebekről nem akarnak most beszélni. Őket is meg lehet érteni. Engem sem érdekelt egy csomó minden akkor.
2016. ápr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Itt nincs rossz meg jó! Téged más érdekel, te is írod. Nyilván rohangálnak a kisebbek után, ez nem hibájuk, hiszen kicsi a gyerek, neked nem kell, mert a tied nagyobb. A témájuk a bölcsi, a tied más. Ennyi. Ez nem igazán volt barátság, csak a gyerekek miatt kialakult kapcsolat.
2016. ápr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Andizsuzsi ***** válasza:
77%
Eddig sem barátság volt, csak az azonos korú gyerekek miatti kapcsolat. Amíg jó volt a kapcsolatotok, volt a gyerekeken kívül közös témátok?
2016. ápr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen, ettől tartok én is, 2. válaszoló! :(

Már jóideje tart ez az állapot, de én szívesen meghallgattam őket - eddig. Egyszerűen UNOM. Nem tehetek róla.

És persze, tudom, hogy a kisgyerekek után rohangálni kell, de én pont, hogy örülök, hogy vége van ennek a korszaknak, nem szeretném ismét átélni.

2016. ápr. 1. 09:12
 5/17 A kérdező kommentje:
Jó kérdés, 3-as, még ezen nem is gondolkodtam. Sokkal kevesebb, mint a gyerektéma :(
2016. ápr. 1. 09:13
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha unod őket, miért jártok össze? Nem kötelező. Kicsit önzőnek tűnik a hozzáállásod...
2016. ápr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

Azt gondolom, hogy benneteket az azonos korú gyerekeitekkel kapcsolatos dolgok hoztak össze, mivel más közös pont nincs az életetekben, így valóban nehéz egyben tartani a kapcsolatot.

Amit tehetsz:

-szépen, lassan elmaradsz a társaságból

-megpróbálod a beszélgetésiteket olyan irányba terelni, hogy a nagyobb gyerekeitekkel legyen kapcsolatos.

-megbeszéled velük ezt a dolgot, és közösen változtattok, hogy fenn tartsátok a barátságot.

2016. ápr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy önző vagyok, de olyan kevés szabadidőm lett, mióta dolgozom, és azt a keveset olyanokkal szeretném tölteni, akik jól érzem magam... :(


Nagyon ritkán járunk össze gyerek nélkül is, de akkor is végig a gyerekek a téma! :( Még a férjeikről sem beszélnek, sem a főzésről (pedig az is érdekelne), sem a zenéről, sem filmekről, sem semmiről, nem járnak el sehová, CSAK A GYEREK. :(


Nagyon bánt a dolog, mert eddig barátnőknek tartottam őket, de azt hiszem, ez nem így van. :( Totál félreértettem az egészet. (?)

2016. ápr. 1. 09:22
 9/17 anonim ***** válasza:
16%

Ha nekik még nincs idejük moziba járni, koncertre, filmeket nézni, vagy nincs rá igényük, akkor elég nehéz is lenne ilyenekről beszélni.

Férjek: mi sem beszélünk soha róluk. Minek? Mit?


Menjetek kávézni, együtt moziba, turkálóba, vásárolni, fodrászhoz, bobozni stb.

2016. ápr. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
9-es: "Menjetek kávézni, együtt moziba, turkálóba, vásárolni, fodrászhoz, bobozni stb." Kisgyerekkel?
2016. ápr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!