Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire mérlegelnéd reálisan...

Mennyire mérlegelnéd reálisan az anyagi helyzeted váratlan terhességnél?

Figyelt kérdés
Inkább vállalnád a szegényebb életet de megtartanád? Vagy a többi gyerekedre gondolnál? Milyen fokú szegénységet viselnél el a nem tervezett terhességedért?
2016. ápr. 1. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi a szegénység, ha nincs pénz enni,sem fizetni a rezsit az szegénység,nem tudom akkor hogy döntenék, de az,hogy kicsit jobban át kell gondolni mire költök az nekem nem szegénység,akkor vállalnám,igazából alapjáraton nem akarnám elvetetni, de hát nem tudhatom mit tennék igazi szegénység esetén.
2016. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
A nem tervezett terhességemben is egy gyerekemről van szó. Nem azt mérlegelném, hogy mennyi forintnál ölném meg, hanem azt, hogy milyen úton-módon tudok jobb helyzetbe kerülni. Nem az ő élete lenne a kérdéses, hanem az, hogy hogyan fogom megoldani, mert __meg-kell-oldanom__. Azért vagyok felelős felnőtt, szülő, anya. Ha nem akarok gyereket, védekezek. Ha megfogant, éppúgy az anyja vagyok, mint annak, aki néhány évvel idősebb nála. Ezért plusz munkát, tanulást, időt és energiát szabadítanék fel akár a semmiből is, mert a családunk egy fővel több lett. Pénzem lehet még, de siratni a gyerekem nem fogom egy életen át.
2016. ápr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Aki a szegénységre ugy gondol mint egy állando tényezőre, annak a védekezésre kell a hangsúlyt helyeznie.
2016. ápr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Abszolút mérlegelnék! Második babánkat várom, de harmadikat jelenleg nem tervezünk.Számitásba vettem hogy mostantól mindenből 2 kell,ha beteg az egyik a másik is valószínűleg elkapja gyógyszerre is többet kell költeni, suliba/oviba az étkezés, stb...Többet nem tudnánk vállalni,ezért inkább legyen meg nekik mindenük.
2016. ápr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Ha megfogant,akkor megfogant,nem opció az abortusz.Sem most,sem a jövőben nem leszek olyan szegény,hogy egy ilyen döntésnél az abortusz felé húzzak,ezért tanulok,dolgozom,és megoldanám.
2016. ápr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Válásom után (egy gyerekkel) kerültem olyan anyagi helyzetbe, hogy többször csúsztam a rezsivel, a hónap végén már nem tudtam tankolni és bizony azt is számolgatni kellett, hogy spórolósan főzzek... ez még nagyon messze van az igazi szegénységtől, de a megszokott életszínvonalhoz képest visszaesést jelentett. Az új páromnak, bár biztos jövedelme van, a nagy részét felélte az albérlet. Ebben a helyzetben csúszott be váratlanul egy terhesség. Nagyon kellett számolgatnunk, hogy hogyan fogunk kijönni, hiszen tartalékunk nem volt, hónapról hónapra éltünk. Számolgattunk, mérlegeltünk, és úgy döntöttünk, hogy meg tudjuk oldani. A terhesség végül nem maradt meg, így csak elméletben szembesültünk a helyzettel.
2016. ápr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szegénységből semmilyen fokozatot nem vállalnék be önként. Ha a meglévő gyerekeimnek nem lenne meg az, ami addig megvolt, bármit nélkülözniük kellene, az nem pálya. Nem luxuscikkekre gondolok.
2016. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vállalnám, amennyiben nem lennék benne biztos, hogy a babának biztosítani tudom a megfelelő életszínvonalat.


És a megfelelő életszínvonal alatt lakhatást, egészséges és változatos étkezést, normális ruházkodást, esetleges gyógyszereket, oktatást értek, nem vajas kenyeret vízzel.


Ha a már meglévő gyermekeim életszínvonalára egy kicsit is negatív befolyással lenne, biztos, hogy nem vállalnám.

2016. ápr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!