Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Véletlen" terhességnél...

"Véletlen" terhességnél szempont lehet, gondolt rá más is?

Figyelt kérdés
Az, hogy ha megtartom, az apa ijedtében/felkészületlenségében vagy lelép, vagy nem... ha igen, akkor ott állok egy gyerekkel és a következő kapcsolatomban, az "igaziban" már korlátozva van a gyerekvállalás száma, hiszen nekem már van egy. Sőt, meg kell gondolni százszor, hogy biztos ő az igazi, mert ha nem és ott maradok két gyerekkel két apától... hát az már elég hátrány utána az ismerkedésnél. Szempont ez?
2016. jan. 22. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát nálam keverednek a kérdésedben leírt esetek...

Mert nekem az első gyermekem "rendesen" megalapozott házasságból származik, mégis elváltam.

Őszintén szólva nem éreztem, hogy korlátozna, hogy van már egy gyermekem, mert azokkal a férfiakkal, akiket zavart ez a tény, nem sok dolgom volt, nem igazán keresztezték egymást az útjaink. Az a tapasztalatom, hogy férfiaknál sokkal inkább számít, hogy van-e már gyerekük egy előző kapcsolatból, mert ha már van, akkor kevésbé vágynak még egy gyermekre. Ha viszont nincs, akkor az szinte mindegy, hogy nekem van-e, nem befolyásolja a saját terveiket.

A mostani kapcsolatomban "becsúszott" a baba. Eléggé ismerem a párom ahhoz, hogy tudjam, nem fog lelépni, annál felelősségteljesebb. Azt nyilván nem tudhatom, hogy hogyan alakul a kapcsolat, és az bizony felmerült bennem, hogy mi van, ha itt maradok két apától két gyerekkel... de ha ez komolyan aggasztana, akkor nem vállaltam volna a babát. Bízom a páromban, bízom a kapcsolatunkban, másképp nem lehet.

2016. jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, szempont. Jobban kell figyelni a védekezésnél, vagy vállalni a kockázatot.
2016. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!