Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet két anyanyelvre tanítani...

Lehet két anyanyelvre tanítani a kisgyereket?

Figyelt kérdés
Júniusban New York-ba költözünk párommal és mielőbb szeretnénk majd gyereket. :) Viszont úgy szeretnénk, hogy Magyart és Angolt egyszerre, anyanyelvként tanulja meg hiszen az Angolt muszáj ott, a Magyart pedig szeretnénk, hiszen nagyszüleivel csak így tudna kommunikálni és valószínűleg néha nyáron haza is látogatnánk. Szóval lehet ilyet és ha igen hogy csináljuk? Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2010. ápr. 5. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Kezdjétek a magyarral. Egyrészt azért, mert nektek is ez a természetes, mert ez az anyanyelvetek, hadd legyen neki is az. Az angolt kicsivel utána, hogy meg tudja különböztetni egymástól a két nyelvet.
2010. ápr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
persze, h lehet. a legegyszerűbb, ha aki jobban tud angolul a születésétől kezdve angolul beszél hozzá, és a másik szülő pedig magyarul. Mivel ott fogtok élni, így a környezete is angolul fog hozzá beszélni, ezért elvileg magyarul később fog elkezdeni beszélni, de nem kell megijedni. a lényeg, hogy ne hagyjátok abba, mert azzal csak összezavarjátok.
2010. ápr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy. Nálunk anyu ( én) és családja magyar, apu és családja finn. Gyerek finn- magyar anyanyelvű. Semmi gond.
2010. ápr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem egészséges 3 éves kor alatt 2 nyelven beszélni hozzá,mert összezavarodik, és meggátolhatja a beszéd fejlődés kialakulásában.
2010. ápr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi vagyunk a magyar-finn páros. A gyerek öt éves, semmiféle zavarodottságot nem tapasztalok, mellesleg kinn élünk Finno-ban hogy a fenébe tanítottam volna ha nem finnül, és ő hogyan beszélt volna anyámékkal, ha nem tanítom magyarul? Szerintem abszolút nem igaz, hogy összezavarodik a gyerek...
2010. ápr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a gyerekorvos mondta, hogy beszéljünk hozzá mindkét nyelven (magyar, német), de ne egyszerre, hanem úgy, hogy elmondjuk magyarul, kb. fél óra múlva pedig németül, és akkor meg tudja különböztetni a kettőt.
2010. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetertek a Finnorszagban elovel! Egyaltalan nem zavarodik ossze a gyermek, ha ket nyelven beszelnek hozza. Nekem is van tobb ilyen ismerosom is. Ez csak elonyere fog valni kesobb, hogy tobb nyelvet is beszel.

Mi is ezt fogjuk tenni. Mondjuk nekunk meg kacifantosabb a dolog, mert en ugye magyar, a ferjem spanyol anyanyelvu es Angliaban elunk. De a kisgyermekek szerintem nagyon hamar tanulnak, gyorsan megtanuljak a nyelveket. A lenyeg szerintem, hogy nem szabad halogatni, hogy majd kesobb megtanitom, mikor mar idosebb lesz stb. Az elejen rogton ugy kell kezdeni.

Drukkolok Nektek, hidd el megeri!

2010. ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!