Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddô nôk, ti hogyan mondtátok...

Meddô nôk, ti hogyan mondtátok el a családotoknak, hogy nem lehet gyereked?

Figyelt kérdés
A napokban derült ki,hogy meddô vagyok. A szüleim és a párom szülei is az "unokákkal" vannak folyton. Elég trauma ez nekem, nem akarom, hogy még jobban csesztessenek. A férjem mellettem áll teljes mértékben. De így még is hogy adjam be a családomnak ezt a dolgot? Nekik is tudniuk kell róla! 28/N

2016. ápr. 9. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Miért kellene tudniuk róla? Nem kell. Max megoszthatod velük, de nem kell. Ez rád és a partneredre tartozik.

Kozolheted velük, hogy x ok miatt valószínűleg nem fogsz természetes úton teherbe esni. Mondjuk simán lehet, hogy innentol meg majd a csoda módszerekkel csesztetnek

2016. ápr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Én azoknak mondanám el, akikkel jó kapcsolatban vagyok, és akitől támogatást remélhetek.

Ha ez családtag, akkor családtag, ha pedig barát, akkor barát.


Ha a családtagok nem a "támogató körből" vannak, akkor nem mondanám el, csak amikor már én és a párom "megbirkóztunk" a dologgal valamennyire, és megerősödtünk annyira, hogy a "szövegelést" elviseljük.


Nagyon sajnálom, és kívánom, hogy a pároddal megerősítse a kapcsolatodat ez a nehézség, és megtaláljátok a közös utat, amin járni tudtok szeretetben.

2016. ápr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Mit értesz meddőség alatt? Lombikprogram?

Teljes meddőség akkor van, ha a méhedet eltávolították.


Anyámnak is papírja volt arról, hogy meddő, aztán lám, itt vagyok. Külső orvosi beavatkozás nélkül fogantam ráadásul.

2016. ápr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

Nekem természetes lenne, hogy anyummal és a hugommal azonnal megbeszélném (apunak is említeném persze érintőlegesen, de vele olyan mélységekbe úgysem veséznénk ki). Anyósoméknak is biztosan mondanánk.

Szerintem a szülőknek joguk van tudni, ha rendben van a kapcsolatod velük...tőlem távol áll a "szüleimnek semmi közük hozzá, ez a mi dolgunk" mentalitás. Nem csak ebben a témában, hanem az élet minden terén. Sokszor tudnak hasznos tanácsot adni, nyilván van amikor olyat adnak, amit nem fogadunk meg...de attól (is) család a család, hogy nyitottak vagyunk és összetartunk.

2016. ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A méhemet fogják kivenni. Koszonom a valaszokat.
2016. ápr. 9. 12:43
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

EGyszerűen elmondod nekik hogy voltál xy vizsgálaton és ott azt mondták hogy nem lehet gyereked. ENnyi.

Az a baj, hogy én úgy érzem hogy ha velem így lett volna és elmondtuk volna anyósoméknak akkor szerintem azt akarták volna hogy szakítsunk a fiúkkal, és találjon más lányt. Vagy azt hitték volna hogy én csináltam valamit ami miatt nem lehet gyerek...

2016. ápr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hogy mondtátok el?
2021. szept. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!