Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem bírom tovább a munkahelyen...

Nem bírom tovább a munkahelyen. Babát már nagyon szeretnénk. Mit tegyek? Mondjak fel?

Figyelt kérdés

Röviden.

2007 kismama lettem, táppénz. Kiderült beteg a babám, és sajnos el kellett hogy vegyék tőlem a 21-ik héten. Ez után 6 hetet voltam itthon.

Visszamentem, mert akit a helyemre vettek fel közben felmondott.

Találtam egy dokumentumot, ahol a nevem mellé volt írva hogy VÁRNI KELL

Megbeszélésre is hívtak. Hangoztatták, bár finoman, hogy én úgy is el akarok menni, én úgy is babát szeretnék. Nem lehet rám hosszú távon számolni.

Mottó: nem lehet rám hosszú távon számolni.

A következmény, alig maradt munkám. szeretem amit csinálok, de a körülmények......

Üresedés lett a cégnél, szerettem vola menni, de nem lehet, mert én ugy is el akarok menni.....:((((

Tavasszal ismét teherbe estem. Sajnos elvetéltem vele. Hiányoztam, majd visszamentem. Most nyáron ismét sikerült a baba, és ismét elvetéltem.

"nyilt titok" hogy el akarok menni, az nem érdekes hogy többen már azóta akikre lehetett számítani felmondtak, meg kismama lett.....

Egyre rosszabb, mert a főnöknőm érezteti velem, nem olyan mint régen, arogáns,pattogtat, állandóan számonkér. Sőt...allergiás a parfümömre, és minden illatra ami rólam jön . Teljes rököny...

Volt egy újabb megbeszélés. Most azt kaptam, hogy vizsgáltassam ki magam, és majd ha kiderül hogy mi a helyzet, akkor olyan munkát kapok hogy majd számítanak rám hosszú távon. Ergo:ha soha nem lehet gyermekem, akkor lesz rendes munkám.

Gyomorgörcsel megyek dolgozni, egyáltalán nem tudom mit tegyek. Irodai munka, annyira nem fizetik meg.

Azon gondolkodtam, hogy az lenne a legjobb ha felmondanék.

De semmi biztosíték arra nincs hogy sikerül is a baba hogy beleesek a GYED-be. De lehet nem is kéne hogy érdekeljen, hiszen nem ez a lényeg, de azért jól esne kicsivel több pénzt kapni mint a GYEST-t.

A papír a fiókomban van. (a felmondás)

A párom támogatja a döntésem, de megmondja a véleményét, azt hogy rossz ötlet lenne, inkább várjam meg hogy kirúgjanak.... meg jön a tél, a fűtés, a pénzkiadás...

Teljesen tanácstalan vagyok. Múlthéten sírógörcsel jöttem haza.

Szerintetek most mi lenne a legjobb döntés?? Még két hét kell hogy kiderüljön sikerült-e a baba. Várjak addig?

Segítsetek!!


2008. szept. 22. 18:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

A másik meg annyira gáz lenne elmenni egy másik helyre, főleg ha szuper helyet találnék....

nem tudnék hazudni..

2008. szept. 22. 18:31
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokaig maradsz, teljesen felorlodsz. Vagy te is valtoztatsz a hozzaallasodon, ami annyit jelent, hogy semmit nem veszel fel, amit mondanak neked. Hasikerult a baba, akkor ugy gondolom ugyis veszelyeztetett terhes leszel, es nem kell tovabb maradnod. Ha meg kirugnak? Szerintem nyert ugyed van egy mankaugyi perben.

Esetleg kereshetsz masik munkahelyet, amit ertem, hogy nem akarsz, de szerintem jobban jarnal vele. Es sajnos a felveteli beszelgetes alkalmaval fullenteni kell (ha rakerdeznek, amit egyebkent nem tehetnek meg). Es ha idoben terhes leszel, akkor csak magaddal es a babaddal foglalkozz, minden munkahely tuleli, ha valaki elmegy babazni.

2008. szept. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2008. szept. 22. 18:49
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nem jó neked. Én dobbantanék. Egyszerűen a lelki nyugalom többet ér, és babára is nagyobb az esély.


Vagy, elejted "véletlenül", hogy nem lehet babód, és akkor visszatér minden a régi kerékvágásba, és ha mégis "becsúszik" a babó, elmész szépen táppénzre (attól a pillanattól elmehetsz akár végig, amíg meg nem szülsz, meg ugye utána is), és gondoljanak amit akarnak, te védve vagy, aztán amíg a kötelező felmondási idő le nem tellik, addig keresel új helyet.

Én nem vagyok kamuzós fajta, megrögzött idealista vagyok, de ahhoz, hogy az ember "életképes" maradjon, ez kell.

Főleg, ha ennyire nem korrektek veled.

2008. szept. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon nem vagy könnyű helyzetben... :( Szerintem keress másik állást, hátha ott nem lesznek ilyenek Veled... És igaza van az előttem szóló(k)nak, hogy a Babára is több esélyed van, ha nyugodtabb körülmények között élsz, dolgozol... Én nagyon szurkolok, h sikerüljön a Pici és hogy meg tudjátok oldani ezt a helyzetet..

A főnököd meg nem valami kedves ember... elvetéltél nem is egyszer, próbálod összeszedni magad és bízni a babával, ez az ember, meg pattogtat, meg szemét veled...

Tényleg jobban tennéd, ha keresnél egy másik állást... bár tudom, nem könnyű olyan munkát találni, ami megfelelne és tetszene...

Remélem tudtam valamennyit segíteni.. és tényleg nagyon szurkolok, hogy minden rendben legyen :)

2008. szept. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Szia!

Nagyon szomorú a történeted!A lényeg nem feladni,határozott életvidem légy és ne stresszelj.Ne figyelj a körülötted lévő "köcsögökre"!!Ne haragudj hogy ilyen csúnyán írtam,de sajnos erre nincs szebb szó.Nem rughatnak ki!Bár már Magyarországon minden lehetséges,de ezen ne idegeskedj.Az a baj hogy szerintem lelkis lehetsz és ez is nagyon behatárolja a terhességed tragédiáit.Remélem értesz.A munkaviszonyoddal kapcsolatban tudni kellene mióta dolgozol megszakítás nélkül és min,bérre vagy-e bejelentve?Ez alapján állapítják meg a tp-t és a thgy-t.A gyednek van egy plafonja 96.600 bruttó.A gyes 28.800 br természetesen.:(De többet csak a válaszod alapján tudnék mondani és akkor kiderülne érdemes-e maradnod.Mert ha megszakad a biztosításod vagy kevésre vagy bejelentve,akkor el is jöhetsz,mert mindenképp min.bérre kapnál tp-t.:(De a legfontosabb,hogy csak is magaddal foglalkozz és ne ezen agyalj,légy pozitív!!

2008. szept. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Teljesen így igaz. A párom is mondta hogy ne lelkizzek, és próbáljak nem foglalkozni a dologgal.......de annyira dolgozok az ügyön, mégsem sikerül...

Br.95-el vagyok bejelentve, ez kb 73körül van. Folyamatosan munkaviszonyom van 2001 óta.

Igen nagyon nehéz. Főleg azt hogy xarni az egészre. Erősen próbálkozom, hátha kihúzom valameddig....legalább addig amig nem sikerül a baba, onnantól tp mert veszélyeztetett lennék.

Most closti+duphaston hónapom van, a hőm gyönyörű, tehát reménykedem ezerrel.......

2008. szept. 23. 06:43
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia! Sok minden megdöbbentett a történetedben. De ez főleg: vizsgáltassad ki magad... Ugye tudod, hogy erre nem kötelezhetnek??!! Mehetsz a munkaügyi bíróságra akkor! Nyert ügyed lenne!
2008. szept. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

NAgyons ajnálom a te helyzeteted és téged is. Nem könnyű.

Sajnos valahol én is hasonló cipőben járok, csak nem ennyire drasztikus. Én is babát szeretnék, de félek váltani. pedig tudom, h jót tenne, de anyagilag meg taccsra vágna. Szóval megpróbálom ezt az egész itt létet nem kínként megélni, hanem kihívásnak és megpróbálok nem nagyon stresszelni. Bár mindig érnek meglepetések.

mint már írták előttem, szeritnem próbálj meg nem törődni velük. VAgy a Te hylzeted nem olyan rossz, szeritnem ennyi pénzért találsz másik állást is!!!! Nekem már nem lenne "enyire egyszerű" a helyzetem.

2008. szept. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Szia!

Valahol én is ebben a cipőben járok. Most lesz 3 éve, hogy babát szeretnénk, de sajna még eddig nem jött össze, és most lesz 3 éve az is, hogy munkahely váltást fontolgatok. Én is úgy voltam vele, hogy kihúzom addig, amíg összejön a baba, de sajnos már nem bírom. Úgy döntöttem elmegyek munkát keresni. Tuti akkor fog sikerülni a baba, és a pénzem sem lesz annyi, de nekem megéri, ha ez az ára annak, hogy sikerüljön. A volt főnököm engem is ugráltatott, cipekednem kellett, pedig tisztában volt vele, hogy babát szeretnék. A főnökök már csak ilyenek, tisztelet a kivételnek. Én is úgy megyek be dolgozni, hogy hányingerem van, meg egyéb ilyen stresszel járó dolgok, valószínű ez is közre játszik abban, hogy még nem jött össze a baba. Kitartás, én szorítok!

2008. szept. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!