Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem bírom tovább a munkahelyen...

Nem bírom tovább a munkahelyen. Babát már nagyon szeretnénk. Mit tegyek? Mondjak fel?

Figyelt kérdés

Röviden.

2007 kismama lettem, táppénz. Kiderült beteg a babám, és sajnos el kellett hogy vegyék tőlem a 21-ik héten. Ez után 6 hetet voltam itthon.

Visszamentem, mert akit a helyemre vettek fel közben felmondott.

Találtam egy dokumentumot, ahol a nevem mellé volt írva hogy VÁRNI KELL

Megbeszélésre is hívtak. Hangoztatták, bár finoman, hogy én úgy is el akarok menni, én úgy is babát szeretnék. Nem lehet rám hosszú távon számolni.

Mottó: nem lehet rám hosszú távon számolni.

A következmény, alig maradt munkám. szeretem amit csinálok, de a körülmények......

Üresedés lett a cégnél, szerettem vola menni, de nem lehet, mert én ugy is el akarok menni.....:((((

Tavasszal ismét teherbe estem. Sajnos elvetéltem vele. Hiányoztam, majd visszamentem. Most nyáron ismét sikerült a baba, és ismét elvetéltem.

"nyilt titok" hogy el akarok menni, az nem érdekes hogy többen már azóta akikre lehetett számítani felmondtak, meg kismama lett.....

Egyre rosszabb, mert a főnöknőm érezteti velem, nem olyan mint régen, arogáns,pattogtat, állandóan számonkér. Sőt...allergiás a parfümömre, és minden illatra ami rólam jön . Teljes rököny...

Volt egy újabb megbeszélés. Most azt kaptam, hogy vizsgáltassam ki magam, és majd ha kiderül hogy mi a helyzet, akkor olyan munkát kapok hogy majd számítanak rám hosszú távon. Ergo:ha soha nem lehet gyermekem, akkor lesz rendes munkám.

Gyomorgörcsel megyek dolgozni, egyáltalán nem tudom mit tegyek. Irodai munka, annyira nem fizetik meg.

Azon gondolkodtam, hogy az lenne a legjobb ha felmondanék.

De semmi biztosíték arra nincs hogy sikerül is a baba hogy beleesek a GYED-be. De lehet nem is kéne hogy érdekeljen, hiszen nem ez a lényeg, de azért jól esne kicsivel több pénzt kapni mint a GYEST-t.

A papír a fiókomban van. (a felmondás)

A párom támogatja a döntésem, de megmondja a véleményét, azt hogy rossz ötlet lenne, inkább várjam meg hogy kirúgjanak.... meg jön a tél, a fűtés, a pénzkiadás...

Teljesen tanácstalan vagyok. Múlthéten sírógörcsel jöttem haza.

Szerintetek most mi lenne a legjobb döntés?? Még két hét kell hogy kiderüljön sikerült-e a baba. Várjak addig?

Segítsetek!!


2008. szept. 22. 18:29
1 2
 11/14 anonim válasza:

Szia!

Én kértem a béred valmikor 22:21kor írtam neked az üzit.Írtad hogy itt ennél a cégnél 2001 óta vagy,de közben voltál "beteg" is,ha 30 nap megszakításod nem volt,vagyis nem voltak igazolatlan hiányzásaid,akkor 70%-os táppénzre vagy jogosult.De gondolom dolgoztál és ki voltál írva.Szerintem megszakítás nincs,viszont az osztódból kiesnek ezek az idők.És ha 2008-ban mennél el táppénzre akkor a 2007.01.01-2007.12.31.lenne a vizsgált időszak.Vagyis a 2007 éves jövedelmed alapján számolnák ki.A kérdés hogy voltál-e 2007-ben beteg.Vegyük alap esetben,hogy nem voltál.Akkor a bruttó béred,vagyis ahogy írtad 95000*évvel,vagyis 12.Mivel úgy nézzük hogy nem voltál beteg így /365 nappal.Így kijön a napi díjad,persze ez mind bruttó sajnos!:( Ez 3123,ennek vesszük a 70%át,mivel 2 éve van folyamatos biztosításod.Így 2183 a 2008as tp br.alapod.Ezek szerint ha egész hónapban beteg vagy,most nézzünk egy 31napos hónapot.Egy hónapra Br.67775 ft-ot kapnál,ebből csak szja jön le.Ami a te br béred alapján 18% körül van így 67775-12200=Így kb nettó 55575 ftot kapsz táppénzileg.A thgy ugyanígy viselkedik,168 napig ugyanezt kapod és 169.naptól gyedre vagy jogosult ami a min2*a 30ad része,ennek van egy plafonja 96600.De ez akkor él ha nincs 180 nap ledolgozásod a gyed megkezdése előtt.Ez az egész attól függ hogy mikor kezded el ezt az egész "folyamatot"Így nem lehet pontosan meghatározni előre:(Mert sok esete van.De a lényeget leírtam.A gyed a gyermek 2 éves koráig jár.A gyes a gyermek 3 éves koráig jár ez br.28500 ft.Ez alanyi jogon jár.Hát ennyit tudtam segíteni,de mondom ezt ne vedd készpénznek,mert ez csak egy példa hogy kell.A ténylegeset pontos adatok rendelkezésével lehet kiszámítani.Nyuodj meg és ne arra koncetrálj hogy mit mondanak mások,sajnos köcsög világban élünk,de te csak magaddal törődj és ne akard annyira,vagyis ne görcsölj kérlek.:(De mindenképp vizsgáltasd ki magad.De sajnos ahogy írod a történetedet,szerintem pszichés alapja is van ennek az egésznek,ne haragudj ezért,ezt úgy értsd hogy annyira nem akarsz oda visszamenni és sokat idegeskedsz,ami kiváltja benned a vetélést:(Remélem értesz.Ints be neki és éld az életet,boldog kismamaként és anyukaként.Sok sikert!!

2008. szept. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. szept. 25. 06:44
 13/14 anonim ***** válasza:
Félelmetes, hogy mi folyik manapság. Az én főnököm "elbeszélgetett" velem, arról, hogy mikor szeretnék gyermeket. Én persze nem mondtam konkrét választ. Erre azt mondta, hogy idézem: "Jól van, de, ha majd gyermeket szertnék, mindenképpen szóljál nekem időben.." Persze, biztos nem a fizetésemet emelné meg hirtelen.. Szóval tarts ki, meríts erőt valahonnan, aztán hidd el minden rendben lesz.. Sokan vagyunk "időzített bombák" főnökeink szemében. Sajnos. Kitartás..
2008. szept. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
szeretnél
2008. szept. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!