Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák ti terhesség alatt...

Anyukák ti terhesség alatt mennyit hiztatok, mit és mennyit ettetek?

Figyelt kérdés
én 52kg voltam amikor teherbe estem most 58kg vagyok,állandó szédüléssel ájulással ha nem eszek :( de félek sokat hízok baratnőim első babájuknál 20-30kg hiztak :( nagyon ilyesztő...
2016. ápr. 9. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az ijesztő is az, ahogy te leírtad.


17 kg, ebből 11 szüléssel lement, sok volt belőle víz.

Az elején folyton rágcsáltam, mert csak akkor nem hánytam.

Amikor elmúlt, nagyjából úgy ettem, mint terhesség előtt.

2016. ápr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Elso babaval sokat ettem, sokat is hiztam, 25 kilot.

A masodik babaval normalisan ettem, se nem sokat, de nem is keveset, nem sokat hiztam, 11 kilot.

A 3. terhessegem ugyan csak a 12. hetig tartott, normalisan ettem ismet, ahogy szoktam es 1 kiloval voltam akkor tobb (a hizas szot direkt nem hasznalom egy kg eseteben).


A kezdosuly nalam nem toltott be szerepet, mindig vekonyan estem teherbe, a sulyom kb ugyanannyi volt minden alkalommal, mert szerencsere minden lement rolam elso gyerek utan.


Szoval az en tapasztalatom az, hogy a "semmitol" nem hiztam, attol hiztam, hogy tobbet ettem joval.


Egyebkent en a baratnoimnel is azt lattam, hogy az elso terhessegnel hiztak tobbet, aki sokat hizott altalaban megbanta, aki igazan akarta, az leadta a felesleget es a kovetkezonel altalaban mar kevesebbet hiztak.

2016. ápr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22 kg-ot híztam az elsővel... most 18 hetes vagyok de a jelek szerint a másodikkal is ennyit fogok. De amilyen sok fel is jött, olyan sok le is ment az első évben. 1 éves korára a babámnak visszanyertem az eredeti súlyom, pedig nem fogyóztam, mert szoptattam.
2016. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

30 kilót híztam az elsővel,mentségemre legyen mondva mind lement magától :) kis súllyal kezdtem.

Másodiknál megfogadtam,hogy max 15 kiló.Még csak most teszteltem pozitívat,de máris többet eszek.Egész nap émelygek,hányingerem van,levert vagyok,ha eszem akkor rendbe jövök órákra,csak sajnos nem a sovány hústól meg salátától jövök rendbe hanem a tartalmasabb kajáktól.

2016. ápr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

55 kg voltam teherbeeséskor, 158 cm-hez, vagyis átlagos volt a testalkatom. A terhesség végére (38. hét) 14 kg-t híztam. A 30. hétig tudtam naponta 4-5 km-t sétálni és a császárom előtti hétig aktívan dolgoztam az irodában. Ez segített valamennyit, de én töménytelen mennyiségű gyümölcsöt zabáltam gyümölccsel. Fürtjével a szőlőt, dobozával az epret...Nagyon nagy hiba volt. Több terhességem nem lesz, de ha lenne, a fruktózzabáláson változtatnék, az tuti:)


5 hete szültem, 7 kg-t hagytam a kórházban, +4-et fogytam azóta, és még maradt. De majd a sport jövő héttől.:)

2016. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én 54 lehettem az elsővel. Több mint 20 kilót híztam, de a gyerek egy éves korára kb. 2 kilóval kevesebb lettem, mint előtte.

3 gyerekem van, maradt ez a tendencia, sok kiló fel, majd 48-50 kg lett a végsúlyom.

A harmadikkal terhességi cukrom lett, így vele 13-at híztam addig, amíg kiderült, és onnantól szülésig már csak egyet.


Most megint babát várok, 50 kg-al indultam, de diétázom egyből a lehetséges cukor miatt. Most elég sokat vagyok rosszul, ma álltam mérlegre, 49 volt.


Nekem soha senki nem mondta, hogy nagy lenne a túlsúly rajtam, kivéve egyszer a védőnő tett megjegyzést, hogy a hízás üteme nem megfelelő, de én a nőgyógyászomra hallgattam. Tényleg extrém volt, mert a 16 hétig lefogytam 47 kilóra, és onnantól ahogy elmúlt a hányinger heti egy kilót híztam szülésig, kb, 68 lehettem.


A szoptatásnál nálam ezek leolvadtak. Szerintem ez alkati kérdés.

Egy barátnőmmel egyszerre lettünk terhesek, ő 4kg-ot hízott terhesen, szoptatás alatt még felszedett vagy 5-öt pluszban, és azt nem is igazán tudta leadni utána.


Nem szabad másokhoz hasonlítani magad, meg kell kérdezni az orvost, hogy ő hogy látja, ha baj van, úgyis szól.

2016. ápr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

7 kilót híztam de egyáltalán nem voltam vékony. (168 cm és 65 kg).

Az elején sokat hánytam és 61 kg lettem. Kb 20 hetes koromra visszajött az a 4 kg.

Felváltva jöttek időszakok amikor jó étvágyam volt és amikor erőltetni kellett legalább egy kevés kaját. Úgy 3-4 hetente jött meg/ment el az étvágyam.

Végig sok zöldséget és gyümölcsöt ettem mert kívántam. Inni csak vizet ittam. Cukros vackoktól (üdítő de akár csoki, kakaó stb) szerencsére az émelygés volt rajtam úgyhogy nem volt nehéz kerülni az ilyesmit de nem diétáztam. A fehér lisztet is megpróbáltam kerülni. Kb ennyi.

2016. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
156 centihez 46,5 kiló voltam, mikor terhes lettem, 61 kiló voltam szülés előtt egy héttel, de szerintem az utolsó két napban 1 kilónyi víz tuti feljott még. Mondjuk, hogy 15 kilót híztam. Én mindent ettem, a végén kb. egész nap zabáltam, de akkor már nem jött fel semmi, a 2. trimeszterben híztam sokat. 5 kg maradt a kórházban, 2 lement utána, 8 meg tartotta magát, aztán a lányom 5 hónapos korában elindult lefelé magától. Már csak 2 van, 9 hónapos a babám.
2016. ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56 kiloval kezdtem, (168cm), 66-tal mentem szülni, minden a hasamon volt, a gyerek 4,3 kiloval latta meg a napvilagot. Ettem, ami jol esett, feher lisztet, feher cukrot, gyorskajakat tobbnyire kerultem. Mondjuk elotte sem voltam valami nagyevo.
2016. ápr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72 kg-mal kezdtem a terhességet, a 20. hétig fogytam. Akkor visszanyertem a 72 kg-t, utána 81-82 kg-ig híztam, de ennek a fele ugye a baba és tartozékai. Nettóban 5 kg-t híztam a terhességgel. Szülés után 3 héttel már csak 1 kg volt rajtam. Ettem mindent, szerencsés vagyok.
2016. ápr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!