Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tapasztalt már meg valaki...

Tapasztalt már meg valaki olyat, hogy amióta egy családtagja vallási fanatikus lett, állandóan csak a veszekedés megy otthon?

Figyelt kérdés
Esetemben anyám bolondult meg, és nem mindig a vallási dolgokon megy a vita. A baj az, hogy állandóan minden szarral tukmál minket, be nem áll a pofája egész nap, és nem veszi magát észre. Emiatt egy csomó minden más területen is csak veszekedni lehet vele, apám is ingerültebb. Egyetértek vele abban, ha nem lenne ilyen türelme, már rosszabb lenne a helyzet, és ha én lennék a helyében, biztos vagyok benne, hogy kapott volna már pár pofont. És amikor így támadjuk, olyanokkal jön, hogy bennünk van a gonosz, a sátán, ő próbálja játszani a hittérítőt, és ahelyett hogy a 7 éves húgommal foglalkozna a legtöbbet, állandóan mindenféle árva szerencsétlen gyerekekhez rohangál. Most érzem először úgy, hogy szívesen elmenekülnék otthonról, eddig meg sem fordult a fejemben. 21/F
2015. júl. 23. 14:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%

"A baj az, hogy állandóan minden szarral tukmál minket, be nem áll a pofája egész nap, és nem veszi magát észre. Emiatt egy csomó minden más területen is csak veszekedni lehet vele, apám is ingerültebb. Egyetértek vele abban, ha nem lenne ilyen türelme, már rosszabb lenne a helyzet, és ha én lennék a helyében, biztos vagyok benne, hogy kapott volna már pár pofont."


Nem csodálkozom, hogy anyud próbál a jó útra terelni!

2015. júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
15%
Csatlakozom az első hozzászólóhoz. Nyugodtan szégyelld magad és még finom voltam.
2015. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam hogy bele fog valaki kötni ebbe. Csak fél év után, amikor szinte naponta ugyanazokat eljátssza, néha egy egy meredekebb húzást is megenged magának, és úgy viselkedik mint egy óvodás kisgyerek nap mint nap, szerintem az emberek 99 %-ának elfogyna a türelme ennyi idő alatt.
2015. júl. 23. 15:12
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, ez általános jelenség. Nemcsak vallási, bármilyen fanatikusok nehezen viselik a másságot. Bármilyen másságot. Néha csak azt, hogy másképp szólsz vissza, mint ahogy várták.


Ezt passzívan kikerüléssel, a kapcsolat elhidegülésével, aktívan sok sok türelemmel, visszafogottsággal, néha ráhagyással lehet kezelni. Beleszámítva, hogy nem mindig alkalmas a helyzet. Egy dolog nem megy egészen biztosan. Fanatikust semmiféle érvvel nem lehet meggyőzni. Az érv értelmi tulajdonság, a fanatikust az érzelem vezeti. Érzelmet kezelni, nagyon ritkán és sok türelemmel terelgetni lehet, érvekkel eltéríteni nem. Ezért a vitát minden lehetséges módon kerüld. Attól a viszony csak romlik.

2015. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
#4 Ezt jól leírtad, teljesen ez a helyzet. Az ésszerűség és a logikus gondolkodás teljes hiánya tapasztalható meg, hiába érvelünk, akármit mondhatunk. Ami nem tetszik neki az meg se hallja, hanem tereli a témát, reménytelen. Viszont érdekes, hogy azt bevallja, őt az érzelmei vezérlik, de mégsem tesz ellene semmit, de lehet nem is tud. Ő azt nem tudja felfogni hogy mi hogy gondolkodunk, én meg azt, ahogy ő.
2015. júl. 23. 15:32
 6/20 anonim ***** válasza:
69%

unokatesómmal fordítva történt, őt verték az ateista szülei mert kereztény lett, pedig nem tukmálta őket vagy ilyesmi, én is csak utólag tudtam meg ezeket, nem tudtam ,hogy keresztény, csak annyi tűnt fel ,hogy kedvesebb meg nyugisabb lett, keresztény barátait pl nem engedték, hogy elhívja, egy keresztény fiúba lett szerelmes, de csak úgy tudott hozzámenni, hogy elköltözött otthonról :/


és ez még nem is valami szekta amitől félteni kéne, egyszerű reformátusok


mondjuk a szülei alapból is indokolatlanul szigorúak voltak sok mindenben, szerintem sok gyerek öngyilkos lenne ilyen szülőktől... 2 pedagógus...

2015. júl. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
21%

Teljesen mindegy, hogy lepontoztok, felőlem minuszba is mehet, de te egy ostoba és undorító féreg vagy, aki idejön a netre a saját anyját kipofázni, miközben egész életében szerencsétlen élt halt érted! Igen, jól írja a Biblia, hogy az utolsó időkben kihal a szeretet, a gyerekek megvetik majd szüleiket és azt fogják káromolni, amit nem is ismernek.


És az is undorító, aki még erősíti is abban, hogy ez a kölök így megvesse a saját anyját! Ja, hogy ilyen a világ? Meg is érdemli a büntetését.

2015. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#7 Sajnos ez a baj a hozzátok hasonlóval, hogy mindig kiforgatjátok mások szavait, és olyan dolgokat láttok benne, ami igazából csak a ti képzeletetek szüleménye. Én nem megvetem anyámat, hanem sajnálom, de méginkább apámat, nem szívesen lennék a helyében. Azt nem vitatom, hogy mennyit tett értünk, nem is azt mondom hogy semmirekellő és rossz anya, hanem néha megijedek, hogy mi lesz így később vele ha már most ilyen idióta dolgokat csinál, pedig még nincs 50 éves.
2015. júl. 23. 17:28
 9/20 anonim ***** válasza:
57%
milyen vallású édesanyád?
2015. júl. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Katolikus keresztény az egész család, és ezzel semmi probléma nem volt eddig. Én mondjuk úgy, hogy eljárok misére, nem vagyok ateista, de inkább nem is beszélek róla otthon hogy mit gondolok az egészről, mert semmi értelme nem lenne, csak anyám esne kétségbe hogy bennem van a gonosz, még nem világosodtam meg, értem imádkozni kell meg ilyenekkel jönne csak.
2015. júl. 23. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!