Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha csak az akaratodon és...

Ha csak az akaratodon és jellemeden múlna, mert minden körülmény adott lenne, amit szülségesnek tartasz, akkor hány gyereket vállalnál és miért?

Figyelt kérdés
Tehát nincs anyagi korlát, ha akarsz, dolgozol, tanulsz, vagy otthon maradsz, ameddig csak szeretnél. Csak tőled függ, semmi külső körülmény nem befolyásol.
2016. ápr. 12. 14:07
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Egészségi akadály sincs.
2016. ápr. 12. 14:08
 2/36 anonim ***** válasza:
52%
Ahogy a valóságban is: 1.
2016. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
65%
Bocsi, lemaradt: mert mindketten karrieristák vagyunk, egyet akartunk, egy van, ha a fentiek alapján kell dönteni, akkor is 1.
2016. ápr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
30%

Így van. Szerencsére így vagyunk a férjemmel (nincs anyagi korlát).

A vállalt gyerekszám: 1

2016. ápr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
61%

Ebben az esetben négyet :) De tényleg csak akkor, ha annyi pénzem lenne, hogy ne csak arra legyen elég, hogy mindenkinek jusson mindenre, amire kell, hanem hogy esetenként igénybe tudjak venni fizetett segítséget is. Nem arra gondolok, hogy mással neveltetném a négy gyereket, hanem arra, hogy például ha valamelyik kicsi éppen délutáni álmát alussza, vagy valamelyik pont beteg, akkor ne kelljen magammal rángatni, amikor a másikért megyek az óvodába/iskolába, hanem legyen valaki, akinek szólhatok, hogy hozza haza. Vagy akármi ilyesmi, ami miatt a többi gyerek hazahozatala nem biztos, hogy megoldható időben. Az meg a másik, hogy mind a négynek szeretnék biztosítani időt arra, hogy csak vele foglalkozzunk. Nálunk a nagyszülők még mind dolgoznak, nem szívesen terhelem őket, csak akkor unokázzanak, ha éppen nekik is van hozzá kedvük, idejük, energiájuk. De ha lenne fizetett segítségünk, akkor nem okozna gondot, hogy egyik este elvigyük moziba valamelyik gyereket olyan filmre, amit csak ő szeretne megnézni, vagy a másikat olyan helyre, ami csak őt érdekli.

Szóval így, ha ennyire tehermentesítve lenne az életem, én simán bevállalnék négy gyereket. Nagyon szeretem a gyerekeket, nagyon szeretek velük foglalkozni, és ennyi gyerekkel tudnék is, ha nem lenne más dolgom.

2016. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Nekem kettő van, még egyet szerettem volna. Több akadálya is van, leginkább egészségi és időhiány. Na meg most már a korom. :)

De ha minden optimális lenne, hárman lennének.

2016. ápr. 12. 14:17
 7/36 A kérdező kommentje:
Kedves 5.! Igen, segítséged is lenne, ha azt akarod. :)
2016. ápr. 12. 14:18
 8/36 anonim ***** válasza:
64%

3-4

Sajnos csak kettő lesz.

2016. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
61%

Hírből se ismerném a fogamzásgátlást, és addig szülnék, amíg rám köszönt a klimax. :) Max. szoptatás alatt nem lennék terhes, szóval 2-3 évente jöhetne egy baba. Lenne egy focicsapatra való, plusz csere és gyúrók. :)

Mindig nagy családot akartam. :)


(Most gyúrunk a harmadik babára, anyagi okokból kicsit később, mint terveztük. Itt meg is állunk, ha a korom miatt nem sikerül, akkor is.)

2016. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
25%

ebben az esetben hármat...mármint 2 van, az egyetlen akadálya hogy nem hármat vállalunk, hogy nem tudnánk mind a háromnak 1-1 lakásra valót összeszedni, pedig nekünk elvünk, hogy nem nullával indítjuk őket az életben...így még ha itthon is maradhatnék velük, anyagilag +10-12 millát már nem tudnánk kitermelni, csok ide vagy oda, ugye taníttatni is kell stb....


na négyet meg már idegileg nem bírnám, azt elismerem.

2016. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!