Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek attól, hogy fiam lesz?

Félek attól, hogy fiam lesz?

Figyelt kérdés
Első terhességemnél mindegy volt, csak egészséges legyen. Viszont újra kismama vagyok, és nem sokára kiderül a pocaklakó neme is. Nagyon tartok attól, hogy fiam lesz. Egyszerűen nem tudok kibékülni a gondolattal, hogy van esélyem arra, hogy fiúnk szülessen. A környezetemben a fiú gyerekek rettentő rosszak, kezelhetetlenek, főleg a 6-7 éves korosztály. Engem idegesítenek, őszintén megmondva. Biztos szeretni fogom a sajátomat, és ha esetleg fiú lesz és megváltoztatná a véleményemet, de egyelőre elborzaszt a gondolat is.

2016. ápr. 12. 23:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

Ahogy a "Diktátor" mondta az éppen szülő nőnek:

- Asszonyom, van egy kis probléma!

- Úristen, micsoda???

- Sajnos csak lány lett.


Ebben minden benne van.

2016. ápr. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Ilyennek gyereket...
2016. ápr. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

A gyerek akkor kezelhetetlen, ha sz.rul nevelik.:-)

Én szerettem volna kislányt is, de harmadjára se jött össze. Most pedig örülök, hogy van 3 klassz fiam, nem tudom, mit kezdenék egy lánnyal, tőlem a habos-babos ruhácskák, lila/rózsaszín sörényű pónik és hasonló rettenetek mindig távol álltak, sminkről, ilyen-olyan strasszos/tulipános/akármilyen műkarmokról nem is beszélve.:-)

2016. ápr. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a szülők nem nevelik meg a gyerekeiket, de borzalmas tud lenni, hogy milyen durvák és neveletlenek egyes fiú gyerekek. Persze a lányok között is van ilyen, de jóval kevesebb..
2016. ápr. 13. 00:41
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A legkisebb fiam egyik óvodás társnőjénél gonoszabb gyereket még nem láttam. Szándékosan írtam gonoszt, magam se hittem volna, hogy 5-6 éves gyerekre ilyet lehet mondani, de ez a kislány tényleg az volt.

A fiúk tényleg mások (általában, azért a lányok között is vannak bőven örökmozgó, vagány, sőt verekedős gyerekek), de szerintem a durvaság pont nem jellemző, az sokkal inkább nevelési hiba. Kérdés persze, hogy ki hogyan éli meg a srácok vagányságát, én akkor gyanakodtam bajra, ha túlságosan elültek a fenekükön.:-) Egy egészséges gyerek, pláne fiú rohangáljon, biciklizzen, focizzon vagy kosarazzon a haverokkal, ugráljon a medencébe a strandon, ne üljön egész nap a sarokban, mint egy rakás szerencsétlenség. És intézze el a nézeteltéréseket egyenesen, akár csetepaté árán is, ne alattomos, csipkelődős módszerekkel.

2016. ápr. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
én meg pont lányt nem szerettem, mert borzalmas hisztit, nyávogást képesek levágni, ráadásul borzalmasan kényesek. Legalábbis a környezetemben csak erre volt példa. Aztán megszületett a lányom, aki se nem hisztis, se nem nyafogós, hanem vagány, karakán kiscsajszi. Rájöttem hogy tényleg csak nevelés kérdése az egész. Nincs senkibe belekódolva genetikailag hogy fiú akkor egyértelműen rossz, ha lány akkor meg hisztis. Ezek csak a sztereotípiák, és odafigyelő neveléssel, korlátokkal értelmes, normális gyereket lehet nevelni.
2016. ápr. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
En mindig is kislanyt szerettem volna, de van egy gyonyoru 2 eves fiam . Most mar nem is tudom mit kezdenek egy kislannyal
2016. ápr. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 8-as válaszolóhoz. Én is lányt szerettem volna, most 4 éves lesz a fiam, nem adnám 1000 lányért sem. Vagány, de kedves, okos, igazi szeretetgombóc és egyáltalán nem durva. Nevelés kérdése is, bár persze más egy fiú, mint egy lány és ez nem is baj.
2016. ápr. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Elsőre és másodikra is lányt szerettem volna, mindkettő fiú :) A nagy fiam 7 éves, egyáltalán nem verekedős,nem rossz, sose volt nagy bajom vele. Hiszti az néha van,meg durca de az kinél nincs? :) Másodikról még nem tudok nyilatkozni,júniusra várjuk. Ha végig nézek a lányokon,inkább hisztisek,nyafognak,és hello kitty kellene mindenből :D
2016. ápr. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
AHDH-s vagyok, kislányként nem volt könnyű velem, a fiúk nagy része egy angyal volt hozzám képest. Szóval nem ezen múlik.
2016. ápr. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!