Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másodikos, harmadikos gyereked...

Másodikos, harmadikos gyereked kap zsebpénzt? Mennyit? Bármire költheti, vagy van "vétójogod"?

Figyelt kérdés
Vétózás alatt azt értem, hogy nem káros, amit venne, csak felesleges, haszontalan, nevetséges, marhaság, ronda, stb.
2016. ápr. 14. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

nekem még csak 6,5 éves a fiam, de kap pénz alkalomadtán. nem heti-havi rendszerességgel, hanem időnként kitalál valamit és konkrétan arra gyűjt (mindig lego! :D).

akkor odajön, hogy "mi lenne ha kitakarítanám a kádat és cserébe adnál 20 forintot?" :D a nagypapák elég nagylelkűek, így azért összejön fél év alatt 3-4.000.-

egyébként nem szólok bele, max terelgetem, nekem tetszik, hogy hónapokig egy dologra gyűjt, pláne ennyi idősen :)

2016. ápr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Még nincs annyi idős, de tervezem, hogy fog kapni. Pénzügyi vonalon dolgozok, kicsit szakmai ártalom is. A rendszer lényege pont az lesz, hogy a gyakorlatban tanuljon meg pénzügyi alapokat. Később, ahogy ő is fejlődik, jobban tud számolni, már házibank is fog működni, ahol persze nem piaci feltételekkel, de imitálva akár hitelt is tud felvenni, vagy lekötheti a pénzét.

Mivel kisebb korban még nem elvárható a vágykésleltetés, a hitel/lekötés egy hetes periódusokban lenne, "ügyfélbarát" kamatokkal. Ezt akkor fogom bevezetni, ha már a kamat fogalmát tudja értelmezni és ki tudja számolni.


Konkrétan a kérdésedre válaszolva: igen, vehet bármit, ami nem veszélyes. Pont azért, hogy tanulja meg, hogy a pénz véges. Ha elfogy, így járt, következő "fizetésig" nincs több. Inkább gyerekként fusson bele abba, hogy bukta a pénteki fagyit, mint fiatal felnőttként egy masszív személyi hitelre csodálkozzon rá.

2016. ápr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Elsős, sulikezdés óta kap. Ő is mindig legót vesz rajta. :) Még nincs türelme nagyobb készletre összespórolni, így kb 4 hetente vesz magának egy kicsi dobozzal. Nagy ostobaságra még nem akarta költeni, ha eszébe jutna, lebeszélnénk róla, szerencsére még könnyen meggyőzhető.
2016. ápr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Másodikos, azt hiszem, január óta kap zsebpénzt, heti 500 forintot. Az egész eleve úgy került szóba, hogy valamit nagyon szeretett volna, ami kicsit drágább dolog (3000 forint) és mondtam neki, hogy én ezt most nem igazán venném meg, mert őszintén szólva annyira nem tartom jó dolognak, mármint nem azért, mert ártalmas, csak felesleges. Egyébként egy mappáról volt szó, neki a mintája miatt volt fontos, de van neki azon felül is sok mintás mappája, amiket ő választott, háromezer forintot viszont sokalltam rá. Aztán valahogy szóba jött, hogy hát ha ő megvenné, abba persze én nem szólnék bele, és így jutottunk el odáig, hogy jó, akkor kap zsebpénzt, és pár hét alatt össze tudja gyűjteni rá a pénzt.

Azóta már meggondolta magát, és nem is kell neki a mappa, gyűjti a pénzét továbbra is :)

Úgy vagyok vele, hogy arra költi, amire szeretné, de tanácsot azért adok. Nagyon végső esetben el tudom képzelni, hogy valamire azt mondom, hogy na ezt már nem, de szerintem erre nem lesz szükség. Jó, ha folyamatosan elszórná édességre, akkor szólnék, hogy nem erre kéne költeni, amennyit jónak látunk, annyit mi úgyis veszünk neki, többet meg felesleges is, meg káros is.

2016. ápr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!