Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted gyerekbarát társadal...

Szerinted gyerekbarát társadalomban élünk ma 2016-ban?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért ha nem, miért?


Saját véleményekre vagyok kíváncsi, Te hogy éled meg és hogy tapasztalatod. (És nem vitát szeretnék.)


2016. ápr. 14. 20:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A kérdés kicsit módosítanám gyerekbarát helyett inkább családbarát, de végül is a gyerek is helyes.
2016. ápr. 14. 20:59
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Részemről igen. Sehol nem okozott még gondot, hogy gyerekem van. Vele is mindenhol kedvesen bántak, ha jelen volt. A munkahelyem is teljes mértékben tiszteletben tartja (bár eleve olyan hely, ahol szigorúan, betűre betartják a Mtk-t).
2016. ápr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Nekem sincs rossz tapasztalatom, két gyerekem van. Általában előzékenyek az emberek, ha kell, segítenek felemelni a babakocsit, vagy kinyitják előttünk az ajtót. A munkahelyemen is toleránsak, felénk nagyon jó az állami ovi, bölcsőde, jó a gyerekorvos is, sok új játszótér van. Természetesen nem fordítanék hátat több pénznek, de ne legyünk telhetetlenek 😊
2016. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Hát nem tudom.. Vegyes érzéseim vannak.

10-ből 2 kiadó apartmanházban van homokozó vagy hinta vagy valami gyerek közeg. Erre 3 hete döbbentem rá!


Én külföldön éltem 5 évet. Ott a bankban,üzletekben,orvosnál,sőt még az adóhivatalnál is volt elèg nagy gyerek részleg,amíg anyuka vagy apuka papírt intéz.


Magyarországon. Hát tényleg vegyes érzéseim vannak. Nem elég,hogy eus kártyával (még akkor külföldön éltünk)elvittem a fiamat az orvoshoz és 1 falimatrica sem volt kitéve,de azért elkért a doktornő 10.000 ft-ot zsebbe,hogy közölje,3 napos láz,vegyek nurofent.


Éttermeknek 40%-ban volt eddig etetőszék...

2016. ápr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Munkahelyeket tekintve biztosan nem.Kevés helyen tolerálják ha beteg a gyerek,és csak te tudsz vele táppénzen maradni,inkább be se vállalnak egy kis gyerekes anyát sok helyen.Részmunkaidő is kevés,ha egyáltalán akad...
2016. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

((4-es.nekem azt mondta a gyerekorvos, ha külföldön akár letelepedve is lennénk, itthon akkor is 18 éves koráig vihetem a gyereket(Mo-n született) hozzá, kötelesek ellátni))


A társadalom gyerekbarát szerintem.


Csak hogy az anyák miért vannak ellehetetlenitve szinte a munkaerőpiacon, azt nem értem.inkább felvesznek egy pályakezdőt, mint egy diplomás, gyakorlott, pályáján sikeres nőt, aki anya.

2016. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen utolsó! Már tudom.. Azóta útálom azt a gyerekorvost :(

Arra esküdött fel hogy gyerekeken segít,erre lehúz 10.000 ft-tal.

2016. ápr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Én is leírnám a tapasztalataimat :)

2 gyermekes anya vagyok, állami szektorban dolgozok.

Minden gyerekes barátnőm szerint kivételes helyzetben vagyok, mert nyugodtan el tudok menni táppénzre velük ha betegek. Nekik bébiszitter és messziről utazó nagymamák segítenek ilyenkor. Én 6 órában dolgozom, ami nagyon kényelmes, saját magamat tudom ilyen kényelmes helyzetben csak. Az anyukák joggal panaszkodnak, hogy ők is szívesen dolgoznának részmunkaidőben, mondjuk ehhez olyan fizetés is kell, nem 30 ezer 4 órára stb. És a harmadik, hogy kitolták a nyugdíjkorhatárt, ahol van egészséges nagymama nem tud besegíteni, mert még dolgozik. Ritkaság számba megy, ha családügyileg jól össze tudja hangolni. Én nem látom a társadalmunkat gyerek és családbarátnak. És szomorúnak tartom, hogy egy enya nem tud dönteni, hogy hány órában dolgozik, hogy tudja megteremteni az egyensúlyt. Aki bizony 8-10-12 órát dolgozik családanyaként, plusz még utazik is, mi marad a családra, gyerekekre, férjre?

Hogy mit látok? Kipurcant szülőket, széthullott családokat és minél később szülnivágyó, "még élni akarok" szülőket.

Bocsánat, ha túl negatív és zavaros voltam.

2016. ápr. 14. 22:24
 9/13 A kérdező kommentje:

Sok az elírásom, éreztem is, fáradt vagyok :)

Szóval minél később szülnivágyó fiatalokat.

Szerintem jogosan vannak a körülöttem lévő anyukák kibukva és együtt érzek velük.

Örülök, ha valaki nem ilyen helyzetben van! Szerencsés :)

2016. ápr. 14. 22:27
 10/13 anonim ***** válasza:

A mostani CSOK láz miatt én viszont kíváncsi vagyok az elkövetkező évek szülészeti adataira az előző évekhez és a mélyponthoz viszonyítva.

Ha nem is használhato ki(nem éri meg) a többségnek, azért motiválásnak is sokat tett szerintem.

2016. ápr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!