Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kellene bekapcsolódnom...

Hogyan kellene bekapcsolódnom a párom lányának nevelésébe?

Figyelt kérdés
Hamarosan összeköltözünk a párommal, már a házasság is szóba került, így véglegesnek mondhatjuk a dolgot. Van egy hat éves kislánya, akivel kapcsolatban mindenben hasonló mértékű felelősséget akarok vállalni, mint a párom iránt. A kislány speciális eset, ugyanis félig kínai. Az édesanyja 4 hónapos korában szó nélkül lelépett egy nagyobb összeggel, és a teljes rokonsággal együtt felszívódott, valószínűleg hazautaztak. Ez nem lényeg a kérdés szempontjából, de hozzátartozik az igazsághoz. A párom már a kezdetektől úgy neveli a kislányt, hogy magyar, de vér szerint egy másik kultúrához is tartozik. Közösen tanulják a nyelvet, kínai szokásokkal, ételekkel és mesékkel ismerkednek, holdújévet ünnepelnek, mindezt az európai neveltetésnek alárendelve. Szerintem a helyzethez képest erőn felül, példásan neveli az egyébként tündéri kislányt, ami meg is látszik, mert olyan okos, illedelmes és talpraesett, hogy azt nem is lehetne elvárni egy hat éves gyerektől. Na én ebbe a családba fogok belecsöppenni. A kislánnyal tökéletesen kijövünk, persze vele tényleg nem nehéz jóban lenni. A dilemmám az, hogy részt kell e vennem ebben az úgyszólván negyedrészt kínai nevelésben. A párom nem várja el, de ez nem is az elvárásokon múlik, szerintem ez egy erkölcsi kérdés és nem vagyok benne biztos, hogy mi a helyes. Mindenképp a kislány érdeke a fontosabb ebben a kérdésben, számára szeretnék helyesen cselekedni. Családdal és barátokkal már beszéltem erről, itt most egy semleges kör véleményét kérném ki! Előre is köszönöm!
2016. ápr. 15. 10:05
 1/4 Bella169 ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne becsatlakozni. Elsősorban azért, mert ha már pici kora óta úgy van nevelve, hogy részben legyen kínai öntudata is, akkor számára az érződhet ha te elzárkózol ettöl, hogy nem fogadod el teljes egészében őt, csak a magyar felét. Ha pedig te is becsatlakozol, érdeklődsz az másik kultúrája iránt, akkor hamarabb kialakíthatsz vele, egy mélyebb, szorosabb kapcsolatot, mert azt mutatod felé, hogy minden, hogy milyen te úgy szereted ahogy van. Minden tulajdonságával együtt.
2016. ápr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont azt tudom mondani,mint az első válaszoló.

Őt igy neveli az édesapja,akkor ha jól vettem ki a szavaidból.Te részt vehetsz ebben,de máshogy nem nevelheted majd. Szerintem nem baj,ha tisztába van a kicsi a gyökereinek a szokásaival és ez nagyon szép dolog a szülőjétől,hogy annak ellenére is,hogy a kínai édesanya lelépett,mégis elfogadja,hogy a gyermeke félig az.

2016. ápr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én pl azt sem tudom, mi az a holdújév, de te már igen. Szerintem már valamilyen szinten részt veszel ezekben a dolgokban. Az nagyon furcsa lenne, ha tudatosan elhatárolnád magad ettől. Nehezebb ebből kimaradni, mint velük együtt csinálni. Ez nem azt jelenti, hogy meg kell tanulnod kínaiul, de biztos ragad majd valami...hátrányodra nem válik.
2016. ápr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne úgy éld meg, hogy az anyja szokásait viszed tovább. Bár elég nehéz elvonatkoztatni. Késöbbiekben feszültséghez vezetne.

Inkább éljétek meg közös hobbiként.

2016. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!