Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen szinten van jogom...

Milyen szinten van jogom beleszólni a párom lányának a nevelésébe?

Figyelt kérdés
A párom lánya 16 éves, idén kezdi a középiskolát. Eddig kéthetente hétvégén volt nálunk (már amikor volt kedve jönni és nem a barátaival lógott), de most az iskolaváltás miatt fordítva lesz, nálunk fog lakni és hétvégéken lesz az anyjánál. A nevelésében elég nagy hiányosságok vannak. A párom próbálta nevelni, de erre ez a havi 2 hétvége kevés volt, az anyja szerint pedig nem a nevelés hiánya, hiányossága vezetett a lányával való problémákhoz. Tiszteletlen mindenkivel, ha valami nem úgy van ahogyan elképzelte dühöng, hisztizik, hajnalig kimarad a barátaival stb. Szerintetek mennyire van jogom nekem is nevelni a lányt?
2013. máj. 10. 16:55
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
61%

Szerintem tekints ra baratnokent, beszelgess vele sokat, adj neki tanacsokat, hallgasd meg, es a vegen nem hogy hallgatni fog rad, de te leszel a jo fej.


Ezt a nevelosdit meg surgosen verd ki a fejedbol, mert futva menekulnek, ha apam csaja nevelni probalna, hiszen mi koze hozzam.

2013. máj. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
50%

Természetsen van jogod, ha a szülői felügyeleted felelőssége megvan. DE egy 16 éves neveletlen kislányt nagyon nehéz nevelni, pláne, ha az anyja folyton szítja a háttérből a feszkót.


Elváltak a szülei, plusz most ott vagy te. Nem csoda, ha problémás és a haverjaihoz menekül, ha agresszív és nem találja a helyét. Jó volna neki egy ifjúsági pszichiáter, mielőbb.

2013. máj. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem amíg ott lakik ahol Te, és Te is beleadsz abba, hogy el legyen tartva, addig legyen már jogod beleszólni, hogy hogy beszél veled, meg hogy mikor járhat ki-be!

De amúgy előbb apukával kéne beszélni erről.

2013. máj. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
54%
Ha már nálatok fog lakni minden jogod meglesz ahhoz, hogy beleszólj, mit csinál. Elég szomorú, hogy anyuka nem volt képes megnevelni a kicsilányt, márpedig valakinek ezt is meg kell csinálnia, különben egy nagy nulla lesz. Ez a feladat mostantól rád és a párodra vár.
2013. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem, és a csjt. Szerint sincs szülői felügyeleti jogod felette. Az a vérszerinti szülőt illeti meg, ùgyhogy semmi jogod beleszòlni. Még ha ùgymond " el is tartod" bár ezt a különélő szülő is megteszi. Legyèl cssk a baràtja!
2013. máj. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, igaza van az elsőnek, inkább "idősebb barátnő" akarj lenni, mint pót-anyuci... már csak azért is, mert ebben a minőségben nagyjából esélytelen vagy egy 16 éves fiatalnál, viszont adott esetben simán rámehet a pároddal való kapcsolatod, mert egy idő után megunhatja, hogy két nő hidegháborújában él... vagy a másik lehetőség, hogy az apa-lánya viszony megy rá, ha viszont állandóan melléd áll.

Szóval persze, azt nyugodtan megkövetelheted, hogy adja meg neked a minden embert megillető emberi tiszteletet és viselkedést, de ne akard a saját értékrendedet rátukmálni, ne akard úgymond "megnevelni", mert neki már leginkább is van sajátja. Olyan amilyen, meg fog még csiszolódni jelentősen, de az övé.

Azt viszont persze megteheted, hogy véleményt mondasz, hogy példát mutatsz, ilyesmi...

2013. máj. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
Még annyit akartam írni, hogy a nevelése az nem a a te feladatod!
2013. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
74%

'ha valami nem úgy van ahogyan elképzelte dühöng, hisztizik, hajnalig kimarad a barátaival stb.'


jajaja, mint egy tipikus tinedzser?


'A nevelésében elég nagy hiányosságok vannak.'


Masok szuloi mivoltat minositeni nem tul gusztusos dolog meg akkor sem, ha a sajat gyereked visszatukrozi a te kvalitasaidat, de gondolom ez nincs igy.


Joggal, mint kifejezessel nem dobaloznek, mert egy 16 evest ez cseppet sem fog meghatni, de mondom csinald okosan.


#1-es voltam.

2013. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Attól félek, ha tőle nem követlem meg azokat amit a saját illetve a közös gyerekektől, akkor azzal csak ártok mindenkinek. Én nem fogom eltűrni, hogy a barátjával nálunk aludjanak, de azt se, hogy hajnalban tántorogjon haza részegen.

Barátnője nem tudok lenni, mert jelenleg úgy tartja, hogy mindenki vén bolond aki már elmúlt 25 és minden felnőttnek csak az a célja, hogy őt idegesítsék.

2013. máj. 10. 17:52
 10/26 anonim ***** válasza:
Kérdezó (#9), ilyen kondíciók mellett nem fog sokáig veletek maradni, ha egyszer nem ezt szokta meg eddig... szóval kérdés, hogy képesek vagytok-e közösen megtalálni a mindkét félnek megfelelő kompromisszumokat, avagy nem.
2013. máj. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!