Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után maradhat ugyanolya...

Szülés után maradhat ugyanolyan a test, mint amilyen előtte volt?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 16. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
maradhat, de nem túl valószínű sajnos.
2016. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mennyivel utána gondoltad? Egyébként igen, maradhat.

Fél éve szültem, a hasam visszament max 1 hónapja. Sokáig volt nagy. A mellem viszont nem olyan, mint terhesség előtt volt. Striáim szerencsére nem lettek, a súlyom pedig hamar visszaállt a terhesség előttire.

2016. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

*a hasam egyébként nem volt egyáltalán nagy. Sőt. 24 hetesen senki se mondta meg rólam, hogy terhes vagyok. Itt 24-26 hetes kismamák raknak fel képeket olyan hassal, amire én 35-öt tippelnék ha magamból indulnék ki. Így azért jobb eséllyel megy vissza a has.

2-es

2016. ápr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem minimális változás mindenképpen lesz az ember testén, de ez nem jelenti azt, hogy az másoknak is feltűnik. Nekem pl. a 6 hetes kontrollon semmi más „extrám” nem volt már a szülés előtti önmagamhoz képest, csak hogy a melleim kétszer akkorák voltak (kicsit fura is volt, hogy a dokim a váróban hangosan közhírré tette, mikor meglátott, hogy „így kéne kinéznie mindenkinek szülés után”), persze ez a szoptatás után elmúlt, sajnáltam is.

Két olyan dolog van, ami más lett rajtam: a köldököm formája (előtte olyan „mély” volt, nem látszott az „alja”, utána már igen), illetve nagyon kicsit a melleimen lettek striák.

(Ahogy teltek az évek, viszont sajnos azt kell mondjam, sokkal több energiába telik a testem karbantartása, igaz, hogy lassul az anyagcsere, változik az ember teste. De ennek már nincs köze a gyerekszüléshez.)

2016. ápr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mivel nagyon alacsony vagyok (154 cm) és csak előrefelé nőtt a hasam, a hasizmom szétnyílt. Ezt műtéttel rendbetették, illetve a kifordult köldököt is, ha már ott vagdostak.

Ezt leszámítva a szülés után fél évvel pont úgy néztem ki, mint a terhesség előtt.

2016. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, nekem mindenem ugyanolyan maradt: bőr, mellek, has, testalkat. Nem lett striám egy sem, még a bőröm se nyúlt ki, pedig előrefelé nőtt a hasam és 18 kilót szedtem fel. 9 hónapos a babám.
2016. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az első után a súlyom ugyanaz lett mint előtte, sporttal a feszesség is. Egy dolog változott maradandóan: a bordáim kintebb állnak mint előtte, mintha tágitotta volna a baba. :-) 30 évesen szültem. Most 34 evesen fogom a másodikat, kíváncsi vagyok, mi lesz majd szülés után.
2016. ápr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen ugyanolyan nem lesz, de ezt nem rossz értelemben írom. Pl. súlyban ugyanannyira fogytam vissza, de az alkatom változott: a csípőm picivel kiszélesedett, a mellem pedig 20 hónap szoptatás után teljesen nem lett ugyanolyan, mint 20 évesen. Bár így is szép:)
2016. ápr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szóval lehet szépìteni,és nyilvàn vannak szerencsés/jó génàllomànyú nők,de a nők 99%-ànak rosszabb lesz a teste(kortól függetlenül),mint elötte volt.
2016. ápr. 16. 19:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Én súlyban már csak másfél kilóval vagyok több, az kb. semmi, szülés előtt is voltam ennyi (vékony vagyok, 156 cm és 48 kg). Striák nincsenek hála az égnek, a hasizmom is bírta, a bőröm nem nyúlt ki, bár itt meg kell jegyeznem, hogy nagyon pici babám lett, így a hasam se volt nagy (2200 grammal, 44 centivel született a kislányom 38+4 hétre), azért ez biztosan számít abban, hogy nincsenek ilyen változások. 9 hónapos múlt a babám, a hasam már tök lapos, a bőröm feszes mindenhol, igaz, én rendszeresen tornázom és hulahoppozok, ez sokat számíthat. A mellem viszont kétszer akkora a szoptatás miatt, mint volt, ez elég kellemes változás :) Az egyetlen dolog, ami látványos, és egyértelműen mutatja, hogy voltam terhes, a császáros hegem, de azt meg ugye senki nem látja. Mindenki azt mondja, hogy egyáltalán nem látszik, hogy valaha terhes voltam, szerintem se nagyon lehet észrevenni.
2016. ápr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!