Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fejlődhet valaki ugyanolyan...

Fejlődhet valaki ugyanolyan jól csak teljes test edzéssel, mint osztottal?

Figyelt kérdés
Ha valakinek az jobban tetszik? És ugyanazokat a gyakorlatokat csinálná, mint ha heti egyszer edzene egy izmot viszont 3 részre szédbontva. Pl. heti egy mellezés helyett ami lenne fekvenyomás, döntött nyomás, tolódzkodás mindegyik gyakorlatból egyet csinálna egy edzésen és ez így lenne minden izomra. Ekkor elvileg a heti össz ugyanaz marad. Vagy mindenképp fel kell osztani? Számít bármit is?
2014. aug. 19. 03:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Így is lehet fejlődni, van akinek ez jön be, nem vagyunk egyformák. Nálam jobb az osztott, mikor egy edzésen nyírom ki teljesen az izmot több gyakorlattal. Ismétlem: nekem ez a jobb.
2014. aug. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tudomány álláspontja szerint jobb egy izmot naturalkent inkább heti 2-3x megedzeni a feherjeszintézis miatt.

Ugyanis egy edzes után 48 oraig novekednek aaz izmok.

Valamint az elso 3 sorozatban kb 80-90%-at stimulalod annak a novekedesnek amit 12-vel stimulalnal. Meg ha bele is gondolsz az elso gyakorlatban vagy a legerosebb. Heti 3x olyan gyakorlat amiben a legerosebb vagy az jobb lesz mitnha egy napon csinalnal minden gyakorlatot az izomcsoportra.

DE!

Az izomepites ennel tobbrol szol. Kell intenzitás is. Es rendszeresség.

Ha te jobban elvezed sokkal az osztottat. Akkor jobban fogod olyankor nyomni magad kemenyebben fogsz edzeni es valoszinuleg jobb lesz a fejlodesed mint teljes testtel.

De ha a teljes testet jobban elvezed akkor azzal biztos jobb fejlodesed lesz. Csak jo edzestervt valassz.

[link]

[link]

Pl ezek eleg jok.

2014. aug. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem osztottal látványosabban lehet izomtömeget növelni. Viszont a teljes test gyakorlat funkcionálisabb. A legjobb ha csinálod osztottan, majd rá a teljes test.
2014. aug. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mitől nem funkcionális az osztott edzés? Minden funkcionális, különben nem tudnád elvégezni a gyakorlatot. Szóval mihez nem jó az osztott, miben vagyok én hátrányban, ha azt végzem? Nem kötekedés, csak érdekel, vitassuk meg picit. :)
2014. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A teljes test gyakorlatok összhangban mozgatják az izmokat, ez javítja a mozgáskoordinációt és az ízületek, kötőszövetek fejlődéséhez is ad némi pluszt. Az osztott edzés ezzel szemben egyhangú és robotikus lehet.
2014. aug. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenki mást szeret és mivel ez egy hobbi csinálja mindenki azt amit szeret.
2014. aug. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
é most nyaraltam külföldön és mivel terem nem volt, így lementem egy kondiparkba ahol saját testsúllyal edzettem. Pedig én testépítő vagyok. Szóval simán húzódzkodtam-tolódzkodtam szinte pihenő nélkül és nem keveset, majd egylábas guggolások-lábemelés függeszkedve. Ugyanazt simán megcsináltam, mint az ott edző streetesek. Erről ennyit, hogy mi a funkcionális. semmi hátrányom nincs, még 44 évesen is bárkivel kiállok ilyenekben. Szóval baromság ez a funkcionalitás, túl van ez lihegve.
2014. aug. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!