Elhagyni a gyermekemet?

Figyelt kérdés

Tudom hogy rengeteg hideget fogok kapni, de ha akad közte egy segítő is akkor már megérte.


22 éves vagyok, egyetemista. A gyermekem lassan egy éves lesz. Az apjával 4 éve ismerjük egymást. Együtt élünk, akár boldogok is lehetnénk de a kapcsolatunk eljutott arra a pontra ahonnan már csak szétválni lehet.


Nála adott a támogató szülők, a saját lakás, a stabil munkahely.


Én azt tudom csak adni amit egy anya bír. A törődésem szeretetem, a támogatásom. Viszont nincs hátterem, és bár jelenleg ösztöndíjat és dipl.gyedet is kapok, plusz csp (ca 110) nem tudnék sokáig megélni vele. A gyed nyáron lejár ha diákmunkát vállalnék (még 2 év suli) tudnám tartani az anyagiakat de addig nem tudok felügyeletet biztosítani a picinek.

Arra lyukadunk tehát minden ilyen beszélgetésnél ki (szerencsére békésen tudunk erről beszélni) hogy pici az apjával én külön, de közös felügyelettel és látogatok, vigyázok rá amikor tudok ( így akár bölcsi nélkül is megoldható a pici felügyelete míg az apa dolgozik) megalapozom az életemet, és majd akkor újra elővehetjük a kivel, hogyan éljen a pici kérdést.


Vállalható ez így?

A kicsi most kiegyensúlyozott, tényleg boldog baba, ha elhagyom még úgy is hogy jelen leszek amikor tudok mennyire fog sérülni?

Ha ez így lesz és valamiért borul a közös felügyelet, esélyem sem lesz arra hogy velem éljen a pici ha akkor rendezettek is lesznek a körülményeim?

Esetleg ha ismertek hasonló helyzetet, mi lett belőle később?


2016. ápr. 18. 17:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
47%

Csak olyat ismerek ahol azt jàtszàk a szülők,hogy egy hét itt egy hét ott. Hàt... Nem egy kiegyensúlyozott személyiség a gyerek.


Én el nem hagynàm a gyerekemet semmi pénzért. Apuka fizessen gyerektartàst. Úgy màr több esélyed lenne. Valahogy mindenképpen megoldanàm,hogy velem legyen a gyerek.

Mondjuk meg is oldottam,egy hónapos volt a fiam amikor otthagytam az apjàt. Nagyon nagyon nagyon nehéz volt. Volt,hogy csak vajaskenyér jutott nekem,de velem volt a gyerek és ő mindig mindent megkapott amire szüksége volt.

2016. ápr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
51%
Nappalin tanulsz? Nem megoldható, hogy átmenj estire, levelezőre, távoktatásra, (amelyik kivitelezhető), akkor tudnál nappal dolgozni. Esetleg több lenne a bevételed. Illetve a bevételedhez úgy látom, hogy a gyerektartást nem adtad hozzá. (igaz nem biztos, hogy sok..). Én megpróbálnék mindent, mielőtt másra bíznám a picit. Még ha az az apja is.
2016. ápr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
58%

Én SOHA nem tudtam volna megtenni!2.5 éves volt a fiam,amikor szétmentünk,1995-ben.Nekem csak a Gyes-em és a családi pótlékom volt-mint anyagi-plusz a vagyontárgyak fele(amiben volt egy autó is,plusz bútorok,háztartási gépek,stb.)Kerestem munkát,a kicsit olyan oviba tudtam íratni,ahol volt fizetős részleg(ne horror összeget képzelj el,napi párszáz ft-ra jött ki kb.)Szerencsére azon az útvonalon volt,ahol melózni jártam(szerencse,hogy bp.-i vagyok,így azért a lehetőségek elég bőségesek).1 nap alatt találtam albérletet is....aztán eltelt pár hónap,a gyerkőc szeptembertől normál oviba ment,engem a volt férjem visszahívott melózni(mivel pénzügyi céget vittünk/viszünk,elég bizalmi állásról van szó).Ennek 21 éve,a fiam felnőtt,egyetemista,és nagyon nagyon jó a kapcsolatunk.Hálás,amiért nem mondtam le Róla,és nem hagytam,hogy az Apja nevelje.Bár 20 évesen szültem Őt,soha nem gondoltam arra,hogy ne velem éljen!Voltak nehézségeink,de mindig minden megoldódott(lett saját lakásunk,normális kocsi,taníttattuk-a volt férjem anyagi támogatásával-a gyerekünket).Különben azóta az élet kárpótolt,lett egy nagyon jó férjem,született 2 gyerekünk,akiket a legnagyobb nagyon nagyon szeret(a kicsik pedig Istenként tekintenek Rá).

Én bölcsibe adnám-lassan 2 éves lesz-és magam nevelném.Segítséget elfogadnék,nem pedig én nyújtanék segítséget(mert ugye ha az Apjánál él Te "csak" segítesz,ha Nálad,Ő segít,de Te vagy az állandóság).

2016. ápr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
17%

Szüleiddel/nagyszüleiddel milyen a kapcsolatod? Tudnál hova költözni gyerekkel?

Azért vedd azt is számításba, ha most 2-3 évig az apjával él a gyerek, kisebb lesz az esélye, hogy visszakapd. (A közös felügyelet ellenére is!)

2016. ápr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
37%

Nem értek egyet és tudom, hogy meg fogod bánni, mert imádod a gyerekedet. Nem ismetem az apját, se téged. De bizonytalanra nem mennék, hogy ha majd jobban élek, magamhoz veszem. Ez később akármiért is probléma lehet, ne csináld.

Inkább intézd a bölcsit, nem ördögtől való. De nem is értem a megfogalmazást, hiszen semmiféle elhagyásról nincs szó, valamiért viszont te magad is így érzed. Akkor ne tedd.

2016. ápr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Az ide oda tologatást nem hagynám, az nem normális a törpnek.

Gyerektartást közös felügyeletnél nem szabnak, ha pedig bontjuk a közös felügyeletet úgy mégis milyen bíró ítélné egy épp az életét építő tanulónak valakivel szemben akinek mindene adott...

Ha nem akarná az apa, akkor persze ha a kefe kutyát eszik is de megoldanám valahogy viszont így hogy az apa se húzza ki magát ez nem játszik.

2016. ápr. 18. 17:47
 7/27 anonim ***** válasza:
16%

A közös felügyelet és a gyerektartás nem függ össze.

A kicsik az anya hiányát viselik nehezebben, akármennyire is szuper az apuka. A helyedben újra átgondolnám ezt a döntést.

2016. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
26%

Neked nincs senkid, aki tudna segíteni? Szülők, nagyszülők?

Én csak saját magunkból tudok kiindulni, szüleim elváltak, engem anyukám egyedül nevelt, dolgozott, én bölcsibe jártam, ő esti iskolában folytatta a tanulást, albérletben éltünk. Nagyszülők abban tudtak segíteni (messze laktak tőlünk) hogy szünetekben ott lehettem.

Nem volt könnyű, de annyira nem is gondoltam én ezt olyan furának, mert azért elég sokan élnek még így.

Én most várok babát és el nem tudnám képzelni, hogy ha bármi történik, ne éljek vele.

2016. ápr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

A szüleimmel, és egyéb rokonommal nincs semmiféle kapcsolatom.

Segítségként az egyetlen akihez fordulhatok a picivel az az apja.

2016. ápr. 18. 18:01
 10/27 anonim ***** válasza:
3%
Szia. Nézz utána ennek a kinek ítélnék a gyereket dolognak, mert én úgy tudom, hogy ha csak nem veszélyezteted a gyerek testi épségét, nem drogozol ilyenek, akkor mindig az anyának ítélik a gyereket, mert az a legjobb neki ha az anyjával van. A sulit pedig vagy levelezőin folytatod, vagy évet csúsztatsz, azt hiszem kétszer is lehet, amíg bölcsis/ ovis lesz a gyerek. Így felügyelet megoldva. De én olyan családot is ismerek akik nem élnek párkapcsolatban már, de együtt élnek a gyerek és anyagiak miatt. Ha végül is nem viharos a helyzet talán még ez is megoldható. Sok sikert és sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy.
2016. ápr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!