Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Természetes, hogy ennyire...

Természetes, hogy ennyire máshogyan szeretem a két gyermekemet?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 2,5 éves kisfiam és egy 5 hónapos kislányom. A fiamba - nem tagadom - szinte szerelmes vagyok. Nyilván normál keretek között, de odavagyok érte: születése után nem jött azonnal ez az érzés, az első pár hónapban sokat szenvedtünk, Ő sírt a hasfájás miatt, én pedig zokogtam, mert alkalmatlannak éreztem magam. Aztán kb. 3 hónapos korában, amikor először hangosan felkacagott, megérkezett az a mindent elsöprő érzés, 'szerelmes' lettem és ez csak erősödik minden nappal.

A kislányom pont az ellentétje a fiamnak: nem volt hasfájós, nyugodt baba, miatta sosem sírtam, nagyon szeretem, melegen, megbízhatóan, de nem vagyok 'szerelmes'. Vajon miért nem? Az anyák a fiukért vannak oda vagy azért, mert Ő ilyen nyugis, nem okoz fejtörést számomra? Az is eszembe jutott, hogy a energiabomba fiam mellett nem tudom belelovalni magam a kislányom iránt érzett szeretetbe. Valahogy minden energiám le van kötve. Pedig elolvadok, ha rámkacag a kislányom, imádom figyelni, ahogy eljátszadozik magában, de ez valahogy más, mint anno a fiammal.

Kétgyermekes anyukák? Ti hogyan éreztek a gyermekeitek iránt?

Nekem picit lelkiismeret-furdalásom van a kislányom iránt, pedig nagyon lelkiismeretesen gondozom-szeretgetem.


2015. júl. 2. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy máshogyan szeretünk, szerintem nem baj:)


Én is különbözőképpen szeretem a 3 gyereket, nem jobban vagy kevésbé egyiket a másiknál. Kinek mire van szüksége, szerintem ezt sokan így érezzük. Csak nehéz megfogalmazni.

2015. júl. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is vegyes párosom van és néha én is ezen agyalok, mert én is másképpen szeretem a két gyereket. Máshogy igénylik a szeretetet, a fiam nem az a bújós, kedveskedős gyerek, nem szereti ha puszilgatják, ölelgetik, neki elég ha mondom, hogy szeretem. A lányom pedig pont az ellentettje, nagyon is igényli az ölelgetést, puszikat, közelséget.
2015. júl. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva vagyok.2 fiam van,és 3. babaként egy kislány érkezett.....hát,a mindenem,az életem(persze a fiúk is,de máshogy)!Nem azért,mert kislány,és lányt akartunk-nem is volt a pakliban,mivel csak fiúk vannak a családban,ráadásul tényleg fiúra készültünk-a megszületése után jött ez az érzés.Ahogy rám nézett,később ahogy mosolygott,bújt,ölelt.Kész vagyok.Különben Ő a legaktívabb,legönfejűbb,leghisztisebb(2.5 éves),legakaratosabb gyerekünk.Ám mindemellett egy bűbájos,szeretetgombolyag.Persze nálam nincs látványos megkülönböztetés,hiszen tényleg a 3 gyerekért élek/élünk,de legbelül érzem,hogy a pici lánnyal lesz majd igazán mély,anya-lánya-barátnő kapcsolatom.
2015. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én is másként szeretem 3 gyerekemet,2 fiam van és 1 lányom.
2015. júl. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!