Rosszul gondolom?

Figyelt kérdés

Van egy 5 évesem, aki a múlt héten végig beteg volt, én pedig elkaptam tőle, napok óta lázas vagyok, betegszabi, stb..

A körzetim mondta, hogy nem lenne szerencsés, ha visszafertőzném, ezért ha esetleg van más mód, ne legyen kontakt köztünk pár napig. Így a szüleim viszik reggel oviba, apa megy érte, leteszi a mamáéknál, marad vele, majd mikor elaludt, hazajön. Délután óta annyira lelkiismeret-furdalásom van, hogy nem tudok vele lenni, hogy mással kell lennie, hogy nem tudom ellátni. Rosszul gondolom szerintetek? Párom szerint nagyon, de engem ez akkor is nagyon stresszel :( szüleimnél nagyon jól érzi magát egyébként.


2016. ápr. 19. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad rosszul emiatt. Én is éppen betegen fekszem, de annyi a segítség, hogy apa reggel oviba vitte a kicsit, suliba a nagyot. Én szedtem össze őket délután, és pwrsze minden megy szokqs szerint, mit nt amikor egészséges vagyok. Én meg görcsölök, hogy nehogy megfertőzzem őket. Most magyaráztam a kicsinek, hogy nem játszhatok most vele, ő meg szomorkodik. Ez nagyon rossz így, hidd el, ha tehetném, a te verziódat választanám.
2016. ápr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De jó,hogy nektek ennyit segít az apukátok.
2016. ápr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ugye? ;)
2016. ápr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Úgy is el lehet kerülni, hogy ne fertőzd vissza a gyerekedet, ha sűrűn kezet mosol, sűrűn szellőztetsz a lakásban, figyelsz, hogy hová köhögsz és tüsszögsz és nem puszilgatod a szája körül a gyereket és akkor sem kapja el. Nem kell azért napokig kerülni a saját gyerekedet.:)

Amúgy ha nálatok is olyan az ovi, mint nálunk, akkor elég, ha visszamegy az oviba és úgyis lesz ott olyan gyerek, akit betegen visznek oviba és megfertőzi a tiédet.

Én biztos nem kerülném a saját gyerekemet akkor sem, ha beteg vagyok, csak sokkal elővigyázatosabb vagyok, így még soha nem kapott el tőlem semmit, vagy adtam volna neki vissza azt a betegséget, amit korábban én kaptam el tőle.

2016. ápr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát, amikor folyamatosan köhögsz és tüsszögsz, lehetsz akármilyen elővigyázatos, moshatsz kezet, szellőztethetsz, akkor is fertőzöl. Én is nyilván így kaptam el. Egy hasmenéses-hányósnál működik, cseppfertőzésnél kevésbé.
2016. ápr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, folyamat köhögök tüsszögök.


Nem kerülöm. Óvnám. Mert már jártunk ebben az utcában.

2016. ápr. 19. 20:51
 7/10 anonim ***** válasza:
szia, két hete jártam úgy, hogy a kisfiamtól kaptam el vmi influenzaszerűt, konkrétan egyik reggelre nem tudtam felkelni annyira rosszul voltam, láz, mindenem fájt, levegőt venni alig bírtam, és bizony két napig a mamák vigyáztak a gyerkőcre, míg én próbáltam létezni, persze igyekeztem összekapni magam, de még antibiotikum és csak három-négy nap után hatott, ja és a legjobb, hogy még így is visszafertőztem a gyereket, szóval ne érezd rosszul magad emiatt, hanem pihenj, aludj, hogy minél hamarabb meggyógyulj, jobbulást!
2016. ápr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Hát, amikor folyamatosan köhögsz és tüsszögsz, lehetsz akármilyen elővigyázatos, moshatsz kezet, szellőztethetsz, akkor is fertőzöl."

Érdekes, nekem még soha nem sikerült így megfertőznöm a kisfiamat. Sőt, a férjemet sem. És neki se sikerült még így megfertőznie a kisfiunkat. Ellenben a kisfiunk sokat fertőzött már minket meg.

Szóval nehogy már az legyen a normális, hogy ha beteg szülő, akkor a gyereket 1 hétre mindig elküldjük másokhoz, csak nehogy beteg legyen ő is. Oké, bizonyos szinten véded, óvod, ez természetes, de azért nem kell túlzásokba esni!

2016. ápr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Miért is esek túlzásokba? Úgy látom, nem jutott el az agyadig, amit írtam: már jártunk abban az utcában. Ő lefertőzött, és meg utána vissza, hiába a kézmosás, ruhába tüsszentés. Azért, mert veletek nem fordult elő, attól még mással megesik. és csak hallkan megjegyezném: nem egy hétről volt szó.

Te, mártír...

2016. ápr. 20. 19:18
 10/10 anonim ***** válasza:

"Miért is esek túlzásokba? "

Félreértettél, nekem nem veled volt a bajom, hanem azzal, aki azt írta, hogy így nem lehet elkerülni azt, hogy megfertőzd a gyereked, ahogy én írtam. Leírtam a tapasztalatomat, hogy de márpedig igen is lehet. És nem arról van szó, hogy csak mi vagyunk ilyenek, mert a kisfiam nem az az erős immunrendszerű gyerek, éppen ellenkezőleg, sajnos az óvoda első 2 éve arról szólt, hogy 2 hetet oviba, 3 hetet itthon.

Viszont a másik kedves válaszoló írta, hogy márpedig így nem lehetséges. És oké, hogy ti most így jártatok, de nehogy már ez legyen mindenkinél és mindig a normális, hogy ne lehessen a gyereknek még a közelébe se menni, mert úristen, mi lesz.

Meg aztán egyszer se biztos, hogy annak idején is, amikor állításod szerint visszafertőzted a gyerkőcödet, hogy tőled kapta vissza. Gondolom jár embere közé, meg kimegy a levegőbe, simán visszaszedhette mástól is.

2016. ápr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!