Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire lenne...

Szerintetek mennyire lenne működőképes (elsősorban anyagilag) egyedülnevelni 2 kisikolást?

Figyelt kérdés

Régòta számolgatok,mert a "majdcsakleszvalahogy"-ra nem merek belevágni a különélésbe,párkapcsolatként viszont már nem működünk.

A gyerekek érdeke mindkettőnknek elsődleges szerencsére, viszonylag kultùráltan lezajlana minden. De félek az anyagiaktòl....

A férjem sem keres tùl jòl,én sem,kettőnkéből éppen elevickéltünk.közös felügyelet került szòba,de ìgy nincs gyerektartás ha jòl tudom.nem,vagy csak annyira minimálisan tudna anyagilag segìteni,hisz neki is meg kell valahogy élnie,nem akarom ellehetetlenìteni,tehát igazábòl tőle befolyò összegre nem alapozhatok.Maradna az én fizum+csp,összesen netto 130-140ezer. Anyukám házának emeletén lakhatnánk(kapnánk 2 szobát,wc zuhanyzò is van,de a konyha közös).Legalább havi 40 lenne a rezsibe+kajába beszállni,télen a fűtés miatt ez még több.nekem kéne kocsi a napi logisztikához,suiliba hordani a gyerekeket,plusz meloba járni,ennek költsége is lejön,tehát max30-40 maradna kaján kìvül mindenfélére(euházkodás,sport a gyerkekenek vagy program,esetleges betegeskedés stb...)

Ti be mernétek vállalni?


2016. ápr. 21. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem működtök, akkor inkább bevállalnám a helyedben, mint maradni a rosszban és tönkremenni benne lelkileg. ÍGy ha jól értem, Anyukáddal költöznél össze tehát még ő is ott lenne segítségnek, ha nagyon úgy alakul. (akár arról van szó,hogy fizetést kap, akár nyugdíjat, mégiscsak lenne egy háztartásban 2 kereső fő. Vagy nem jól gondolom?)
2016. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyugdìj mellett kénytelen dolgozni,de nem tudom meddig bìrja egészségileg. Segìteni annyiban tud,hogy nincs lakbér,illetve időbeli dolgokban hogy pl hamarabb hazaér és megcsinálná a vacsorát mire mi hazaesünk.de kajapénz,rezsi stb arányosan oszlana,nyilván én a két gyerekkel hatványozottabban fogyasztanám pl a vizet mint ő egyedül,a gyerekek miatt a fűtés is több stb.
2016. ápr. 21. 11:42
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagy pl a gyümölcsöt,joghurtot nyilván nem várom el hogy megvegye a gyerekeknek helyettem...biztos érted. A lakhatásban segìt,ami nagyon jò,enélkül eleve esélytelen lennék,de anyagilag nemigen számolhatok vele. Hamarosan inkább ő szorul majd rám azt hiszem,ha végleg lerobban. Na akkor nem tudom mit csinálok...de ez más kérdés
2016. ápr. 21. 11:45
 4/6 anonim ***** válasza:
A közös felügyelet alatt is van tartasdij. Amire te gondolsz, az a megosztottság felügyelet, ebben az esetben x ideig az anyanal, x ideig az apanal vannak a gyerekek
2016. ápr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen.bocsánat.péntek délutántòl szombat estig/vasárnap reggelig vele lennének,esetenként pl suliszünetben hosszabban is akár.hét közben is lehetne találkozniuk természetesen.egy városban lakunk,mint szülő semmi kifogásom nincs és nem is lehet ellene,a kapcsolattartást mindketten ugyanolyan fontosnak tartjuk.

sőt,a munkám miatt valòszìnűleg kéthetes váltásban ő szedné össze a gyerekeket suli után,belefér fagyizás,játszòterezés stb,amìg én átveszem őket.ìgy szinte napi kapcsolatban madnának apával is.plusz péntek du és szombat egész nap. Ennél jobbat nem tudunk kitalálni,csak nem tudtam hogyhìvják hivatalosan ha ìgy megegyezünk.

2016. ápr. 21. 12:30
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj.Cipő,ruha nem kell minden hónapban.Ami a rezsin,kaján kivül havi kiadás az a suli de az sem 10-20 ezer.Osztálypénz talán zsebpénz a srácoknak.Igy még arra is marad hogy havi egyszer eljuss a gyerekekkel egy mekibe,moziba.játszóházba vagy kirándulni stb...Szerintem vágj bele.Menni fog,kalkulálsz mindennel,igy nem nagyon érhet meglepetés.Én 3 gyerekkel váltam el.6,8,10 évesek voltak.Az eleje volt nehezebb mert olyanokra kellett nemet mondanom amire előtte futotta de mi albiba mentünk négyesben.Viszont ha hiszed ha nem azóta van egy családi házunk,a két nagy már dolgozik(21,23 évesek) a kicsi most érettségizik.Addig lépj mig emberként tudtok bánni egymással a férjeddel.
2016. máj. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!