Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg jobban kellett volna...

Tényleg jobban kellett volna figyelnem a babaholmikra? (Anyós-sógornő kérdés)

Figyelt kérdés

Van egy csudálatos sógornőm, a férjem húga. Mivel a házunk elég nagy, és az alsó szint teljesen kihasználatlan, megengedtük neki, hogy a kisfia (4 éves) babakori cuccait itt tartsa. Babakocsi, babaruhák, ágyneműk, stb. Mivel újra kisbabát vár, tegnap eljött, hogy elvigye a cuccokat, mire kirobbant a botrány. (Tudni kell, amiket ide hozott, én mindent úgy is hagytam… Ami zsákban volt, azt zsákban, ami le volt takarva, azt úgy.)

Hogy hogy képzeltem én, hogy zsákban tartom a babaruháit és az ágyneműket?!

Hát mondom, mégis hogy kellett volna?

Kiderült, hogy úgy gondolta, hogy veszünk oda lentre egy szekrényt (vagy kettőt, a mennyiségből ítélve…), és én abba majd szépen bepakolom a ruhákat.

Aztán jött, hogy ezek ki sincsenek mosva! És hogy én micsoda egy igénytelen, gusztustalan nő vagyok, hogy az ő drága pénzen vett babaruháit nem mostam és vasaltam legalább havonta egyszer. És a babakocsiját sem tartottam rendben, hát csak le van takarva, biztos meg is büdösödött… Nagyon csúnya dolgokat vágott a fejemhez, többek között azt, hogy ő ezeket a megrohadt vackokat nem fogja a kisbabájára adni, és most kénytelen újakat venni, amit igenis kifizettet felem.

Este pedig felhívott az anyósom, akitől megkaptam ugyanezt, mire lecsaptam rá a telefont. Erre a férjem hívta fel, és annyira összeveszett vele, hogy kijelentette, őt aztán fel ne merje köszönteni anyák napján, és pünkösdkor sem akar látni minket…

Ezen a férjem annyira berágott, hogy lement, és az összes itt lévő babaholmit fogta, és kivágta az udvarra a kuka mellé. (Én pedig megtapsoltam, ezt nem fogom tagadni.)


Úgy érzem, én nem vagyok hibás semmiben, de azért maradt bennem egy kis kétely. Szerintetek mit kellett volna tennem? Tényleg jobban kellett volna figyelnem/vigyáznom azokra a holmikra?

Mert őszintén szólva pofátlanságnak tartom, hogy kihasználták a jóindulatunkat, itt tartották a cuccaikat – és akkor ezek után még én fordítsak gondot arra, amit ő talán már soha nem is fog használni?


2016. ápr. 22. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Miközben olvastam, kidobtam én is valamit az ablakon mérgemben. Kb ennyire bicskanyitogató a dolog.

Komolyra fordítva, voltaképpen az ügy megoldódott, de nekik kell fizetni a tárolási díjat és a szemétszállítási díjat. Na jó, most tényleg komoly leszek, cuccokat vigyétek a használt ruha gyűjtőbe, majd örvendezzetek hogy megszabadultatok az elmebajosoktól. Esetleg később, ha úgy tartja úri kedvetek és nagyon mélyen megalázkodnak, szóba álltok velük évente egyszer. Na megyek ki a cuccért amit kidobtam.

2016. ápr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Jééézus! Örüljön, hogy volt hová tennie a dolgokat. Anyósod és sógornőd sem normális. Ő miért nem vett hozzátok szekrényt? Miért nem járt át rendben tartani a saját holmiját? Hihetetlen...
2016. ápr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon durva a sógornőd. Beszéljétek meg vele, ha egyszer lehiggad, hogy ti a megőrzést vállaltátok, a "karbantartás", vagy hogy mondjam, nem volt megbeszélve, az az ő dolga lett volna. Bár kidobni szerintem túlzás volt a ruhákat.
2016. ápr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor most megnyugodtam, hogy nem csak én láttam rosszul a dolgokat...

Anyósom viselkedését nem kommentálnám, a sógornőm pedig... hát, ez is a "hála" egy formája.


Kedves hármas válaszoló: hogy túlzás volt-e kidobni azokat a dolgokat? Nem mondom, hogy nem, de tudom, hogy a férjem tiszta dühből tette. És igazat adok neki - elvégre a sógornőm maga mondta, hogy azok már úgysem jók semmire...

Bár most elgondolkodtam, hogy talán behozom őket, átválogatom, és odaadom valamelyik segélyszervezetnek - egy éjszakát töltöttek kint, eső nem esett, szóval maximum kiszellőztek egy kicsit.

2016. ápr. 22. 09:53
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

kicsit túlzás volt a kuka mellé kibacni... mindenképp annyit meg kellett volna tenni, hogy adni 24 órát, hogy a sógornő elpakolja onnan (akár a kukába is, ha nem kell neki).


amúgy ne foglalkozz vele, hülye ez a nő.


(én a saját gyerekem ruháit a saját lakásomban 5 éve érintetlenül elcsomagolva tárolom egy ágyneműtartóban zacskóban és úgy utazótáskában.)

2016. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Meg a pejparipa pimpilimpije nem kéne még nekik?!


Sőt, hogy képzeled hogy nem volt egy külön alkalmazott, aki naponta szellőztette, forgatta, és hajtogatta a ruhákat, meg simogatta őket, de óvatosan, ki ne bolyhosodjon!!


A sógornőd meg az anyósod is menjen el a búsba, nem kell sajnálni, hogy megszabadultál tőlük.


Ha valaki megkérne, hogy pár zsák babaruhát hagy tároljon nálunk, én sem állok neki szekrényt vásárolni (tömör fa, egyenesen Kanadából, 2,7 milláért, mert csakis a legjobbat mindenből....), meg hajtogatni és mosni meg vasalni.

Ha esetleg úgy kér meg, hogy idehozná a ruhákat, és legyek szíves szekrényt venni neki, havonta mosni és vasalni, és hajtogatni, akkor megkérdem első körben, hogy havonta erre mennyit szánnak, és ha elkerekedett szemmel néz, akkor elhajtom, hogy vigye a cuccait ahhoz, akinek három anyja van, abból az egyik Béla.


Hozott a drágalátos sógornő az elmúlt években egyszer is mosószert, öblítőt, megkérdezte, hogy neked ez milyen költség, mennyivel szálljon be? (Mosószer, víz, villany, idő és energia) NEM!

Na itt túl is van tárgyalva, hogy neked bármi dolgod lett volna a ruhákkal.


Le merem fogadni, ha kiteszed a cuccokat a zsákból, akkor most azon benne a balhé, hogy egy csomó hiányzik, ez sincs meg, az sincs, biztos eladtad/odaadtad másnak, és ami hiányzik, azt most meg fogod venni....


Magyarán a sógornő ilyen ravasz módon óhajtotta elintézni, hogy majd te megveszed a gyereknek a ruhákat. Bármiben le merem fogadni!


Egy szabályt kell betartani, ha valakinek a dolgait te tárolod: más cuccához nem nyúlunk!!

Ő is átmehetett volna, hogy kimossa és kivasalja a ruhákat rendszeresen, elvégre az övé.


Mindegy, nem is idegelem magam rajta.


Nem kell menni egy ilyen xarrágó társaságba jópofizni, szerintem nyertetek az ügyön.


Egy tanács: a tiszta pamut ruhák remekül égnek a kazánban, kár kidobni, ha el is tüzelheted. :D

2016. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
azt semmiképp ne tedd, hogy ti dobjátok ki, vagy adjátok oda másnak, mert a holmi nem a tiétek. ne essetek bele abba a hibába, hogy támadási felületet adtok egy elmebajosnak.
2016. ápr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor tegnap nálatok járt, azonnal nekiadtam volna az összes cuccot, és vigye.
2016. ápr. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

hűha ez nagyon durva. mégis mit képzel a sógornőd? ő csak arra kért meg, hogy tárold a cuccait és még ti vegyetek neki szekrényt meg mosd rendszeresen.. no comment, beteg egy társaság.

én is odaadtam egy ismerősömnek a babacuccaimat, hogy tárolja de eszembe se jut majd ha visszahozom tőle, hogy még ilyenért megszóljam. hanem bármilyen állapotba lesznek nagyon szépen megköszönöm és lehet még valami ajándékot is adok neki azért mert tárolta.

viszont ne dobjátok ki őket hanem hívjátok fel a sógornőt és mondjátok, hogy van 1 napja elvinni onnan az összes cuccot vagy kidbjátok így nem szólhat meg utánna.

2016. ápr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátok vissza kintről a ruhákat, ez csak támadási felület.

Nem a tiétek, nincs jogotok kidobni. Sógornőnek mondjátok meg, hogy vigye el, nektek nem áll módotokban tovább tárolni és felejtsétek el őket.

2016. ápr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!