Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? (Családi probléma, sógornő, többi lent. )

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy húga, akivel nem túlzottan jó a viszonyunk... Tavaly ősszel volt egy vetélésem, és rá nagyon hirtelen összejött újra a baba. A sógornőm kitalálta (mikor már nőtt a pocakom is), hogy nem is vagyok terhes, csak nem akarok dolgozni, elmondott mindennek, lejárató kampányt indított ellenem, sőt még a barátnőjével is üzengetett nekem, hogy ne merjek kimenni az utcára, mert "kirúgja belőlem a gyereket". És ezen felül a páromnak a fejét is telebeszélték, hogy nem vagyok terhes, csak hazudok. Aztán elmentünk terhességi UH-ra, ott ugye kiderült, hogy már 16 hetes terhes vagyok. Az ultrahang képet a sógornőm egyből posztolta is ki Facebook-ra, sőt azóta a kis babaruháinkat, egyéb célzó dolgokat is tesz ki az üzenőfalára. Mintha elvágták volna, próbál normális lenni velem (bizonyos korlátok között, tehát nem vagyunk puszipajtások), de bennem ott maradt az a bizonyos tüske... Hogy hogy bántak velem mikor épphogy lelkileg felépültem egy vetélésből. Egyébként anyósom is többször írt olyat a páromnak, hogy jobb lett volna, ha szingli marad, stb, tehát ő sem kedvel túlzottan, de az utóbbi időben ő is próbál velem normális lenni.

A kérdésem az lenne, hogy higgyek nekik hogy megváltoztak? Vagy ha meglesz júniusban a baba ugyanúgy bántani fognak utána? Mit tennétek a helyemben?

Kétségbe vagyok esve picit, mert lelkileg nem vagyok a toppon, és félek, hogy teljesen összeomlok, ha nekiállnak piszkálni szülés után. Segítségem nem nagyon lesz, mert külföldön élünk a férjemmel.


2014. máj. 6. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Külföldön éltek, de összefuttok az utcán, meg van uh kép a sógornődnél, meg képek a babaruhákról???? Ne haragudj, de ez nekem tök zavaros.
2014. máj. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az UH otthon készült, és akkor kaptam ezt az üzenetet a sógornőm barátnőjétől, amikor egy hetet otthon voltunk. A babaruhákról a képet pedig az én Facebookomról szedi le, vagy amiket ők vásároltak neki, azokat rakja fel. Nem tudtam minden részletet leírni, mert tenyleg hosszú lett volna...

Ősszel valószínűleg a babával haza kell költöznöm, mert itt kint egy lakótárssal élünk (az ő neven van az albérlet), aki bent cigizik a lakásban, es ha meglesz a baba, utana sem fog erről leszokni. Aki pedig Németországban él, tudja hogy itt masik alberletet talalni lehetetlen... Szóval azert félek nagyon, mert ha a babával hazaköltözöm a szüleimhez/vagy alberletbe akkor ki tudja, hogy fognak viselkedni velem a sógornőmék.

2014. máj. 6. 18:59
 3/7 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy átmeneti "változás" van. kiderült hogy babát vársz és látták is. egy baba mindenkit megváltoztat. te vagy az új családtag anyukája, máshogy néznek rád. ennyi. nem kell kombinálni. figyelhetsz elején kicsit jobban, biztos észre veszed hogy őszintén beszélnek e. ha meg megszülsz addigra úgy is kialakul egy kapcsolat ha hagyod és nem hiszem hogy baj lehet. sok sikert hisz a jövendő beli családodról van szó, nem jó velük rosszba lenni.
2014. máj. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a biztatást! :)
2014. máj. 6. 21:39
 5/7 anonim ***** válasza:

A sógornőd szerintem csak féltékeny.

Anyósoddal ne törődj, fognak egyébként szerintem is piszkálni még...2 lépés távolságot tartanék. :)

Élvezd a babavárást, csak a párod véleménye számítson!

2014. máj. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mit tegyél?

Legyél óvatos, gyanakvó, ne bízz bennük. De ne legyél elutasító.

Nem lehet, hogy a párod kiosztotta őket?

2014. máj. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A sógornőm mindig is féltékeny volt rám, de soha nem hittem volna, hogy ennyire messzire elmegy, hogy megfenyegettet, ilyen dolgokat vág a fejemhez, stb.

Próbálok kedves lenni velük, de a 2-3 lépés távolság már úgy érzem mindig meg lesz köztünk (ami szerintem nem is baj).

A páromról nem tudom, hogy kiosztotta-e őket, de így belegondolva lehet, hogy megkérte őket, hogy hagyjanak békén.

Egyébként nekem most az a legfontosabb, hogyha meglesz a kislányunk, akkor ő ebből ne érezzen semmit, és hogy mindkét nagyszülő-párt ugyanúgy szeresse. Tehát itt nekem is kell majd engednem/változnom. :)

2014. máj. 7. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!