Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék jobb szülője...

Hogyan tudnék jobb szülője lenni a 4 éves kisfiamnak?

Figyelt kérdés
A 4 éves kisfiam, állandóan hisztizik, reggel nem hajlandó öltözni, sőtt én öltöztetem, pedig tud egyedül az oviba. Nem fogad szót, nem hallja meg amit mondunk neki. Folyamatosan rosszalkodik, nyávog mindenért amire kérem. Olykor csúnyán beszél: buta vagy, hülye vagy, csúnya vagy, kakafej stb amit az oviba tanul(mert mondjuk kiakarom, hogy fújjuk az orrát). Még mindíg bugyiba végzi a nagy dolgát. semmi nem jó neki, semmit nem akar....stb. Nem is tudom mit írjak még.......Tudtok segíteni?
2010. ápr. 7. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy kissé el volt kényeztetve?
2010. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jutott eszembe, h van ez a sorozat a tévében:

Szuperdada

(Supernanny)

reality sorozat


Nekem sokat segített, jó módszerek vannak benne, és egy kicsit el is gondolkoztat.

2010. ápr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De valószínű elvolt kényeztetve, ami abban nyilvánult meg, hogy én voltam vele otthon 3 évigés nagyon sokat foglalkoztam vele. Ma már sokat dolgozom én is, apukája úgyszintén. De muszály lenne valahogy megoldani a helyzetet, mert rámegy a házasságunk is.
2010. ápr. 7. 11:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát tudom,hogy lefognak pontozni, de nem baj! Egy-két atyai pofon nem ártana neki. Szerintem nyugodtan táncol a fejeteken tudja, hogy nincs bünti, nincs elvonás. Ha hisztizik megkapja amit akar és nem kell viselkedni, mint az oviban. Nem vagyok verés párti, de 1-2 pofon vagy elvonás nem okozz lelki törést. Nemrég találkoztam egy anyukával akinek a fia3 éves volt szó szerint ugráltatta a szüleit. Ezt akarok, azt akarok,addig mondta, persze sikítva amíg meg nem kapta, aztán megnyugodott és anyuci meg apuci megdicsérte, ugyuli-bugyli. Szerintem ez nem normális dolog, milyen férfi lesz ebből? Mi gyerek korunkban(sőt ma is), ha olyat mondtunk, vagy nem csináltuk kaptunk egy fülest, vagy lelki fröccsöt(az rosszabb a verésnél) és nem vagyok depis tisztelem a szüleimet.
2010. ápr. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az előzőben sok igazság van, de nem vagyok verés - párti.

Pláne meg nem pofon - párti. Az arcocskáját ne, inkább ha rácsapnál, akkor a fenekére, a kezére.

Legyetek nagyon következetesek (!!!) és a büntetéstől ne riadjatok vissza. Ha látja a gyerek, hogy tényleg betartjátok, hogy a viselkedése miatt nem nézhet ma mesét, akkor legközelebb meggondolja, hogyan viselkedjen. (Illetve nem feltétlenül legközelebb, hanem akár tizedjére, huszadjára, századjára).

És tényleg, amikor mi voltunk gyerekek, még a hülye szót sem volt szabad kimondani, más világ volt. Pedig "csak" 20 - 30 évvel ezelőttről beszélünk.

2010. ápr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van, rájöttem milyen könnyű elkényeztetni a gyereket, persze nem szánt szándékkal. Hiszen elkezd valamin variálni, inkább megteszem, mert NEM BÍROM hallgatni a hisztit, elegem van az állandó cirkuszból, elegem van a veszekedésből és inkább ráhagyom, aztán persze én is szeretgetném, hiszen szeretjük a gyerekünket és a szívem szakad meg, hogy azért szültem, hogy cirkuszoljak vele egész nap....... na és hol készítenek fel minket szülőnek, sehol, hozzuk otthonról: anyukámnak két lánya van, azt mondta sosem voltunk ilyenek és hogy a fiúk mások. A nagyit is lerendezi 2 perc alatt a gyerek. A popsira ütésen nevet, és én sem vagyok ütés párti, engem soha nem vertek vagy ütöttek meg a szüleim. Ez a mese megvonás jó ötlet, jó lenne ha írnátok még ilyen ötleteket, sokat segítene, esetleg, hogy ti hogy csinűáljátok a hasonló korú gyermeketekkel?
2010. ápr. 8. 12:55
 7/8 A kérdező kommentje:
Na tessék,ma délután anyukám vigyázott rá, teljesen kikészult, verekedett, rugdosott, haját huzta, kiabált a gyerek. Mit csináljak???????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. ápr. 8. 18:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kisfiam is 4 éves. Ő is mosatanába kezdte el a hisztizést. Leginkább akkor csinálja, ha tiltok valamit. Először még csak annyit mondok, hogy: "Ne csináld légyszíves!" Persze folytatja... Akkor erélyesebb hangon mondom Neki: "Gyuszi! Megmondtam, hogy ne csináld!" (olyankor hozzáteszem, hogy miért nem szabad csinálni) Elkezd ordítani, én meg beküldöm a szobájába és mondom neki, hogy akkor jöhet ki, ha lehiggadt. Egy ideig üvölt, ahogy csak bír, dobálja a játékait, valamit Ő is mond közben, de annyira ordít, hogy nem érteni... Én persze nem reagálok. Időnként elhallgat és várja a hatást, aztán vagy folytatja durvábban, vagy már annyira belefárad, hogy nincs több energiája és abbahagyja. Nagyon bele tudja magát lovalni, alig tud megnyugodni. Percekig hüppög meg szipog még utána. Majdcsak kinövik, de addig megőszülünk:) 33/N
2010. aug. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!