Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamu táppénzzel el lehet...

Kamu táppénzzel el lehet menni nyaralni külföldre?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan a munkám és a munkáltatóm, hogy esélytelen, hogy szabadságot kapjak a nyáron, viszont szeretnénk pár napra elmenni nyaralni valamerre a közelbe, azon kívül, ha kiderülne a munkáltatómnál, jár bármiféle egyéb veszéllyel, ha külföldre megyek táppénz alatt?

2014. júl. 8. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

max megtudja és kirúg, szóval ne posztolj facen :D

Én lazán elmennék a helyedben!

2014. júl. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nyilván nem nyomatom face-n :D
2014. júl. 8. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:
táppénzcsalást nem nagyon csípi a NAV
2014. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
jaj hagyjuk már milyen táppénz csalás?! Mond azt szerdán hogy fáj a fejed és nagyon gyenge vagy, kérd haza magad, aztán este hívd fel és mond azt h a doki ki írt a hétre mert azt mondta elkaptál valami étel vírust ennyi :D
2014. júl. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
lemaradt: 3 nap miatt senki nem fog semmit tenni :D! Szóval csináld nyugodtan! egy kis pihi mindenkinek jár!
2014. júl. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

a NAV baromira nem foglalkozik táppénzzel...


ennek ellenére nem ajánlom, nekem volt táppénzes dolgozó, aki országon belül ment el nyaralni, ott eltörte a lábát, ellátásra jelentkezett, és nem tette zsebre a büntit :(

2014. júl. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha valaki táppénzen van, akkor azt jelenti, hogy munkaképtelen. Ha nyaralni mész, akkor nem dolgozol, tehát nincs itt semmi ellentmondás! :-)
2014. júl. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
El tudsz menni, de vigyázz nagyon! Ha kiderül megütheted magad erőteljesen.
2014. júl. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki keresőképtelen, az nem tud dolgozni, köteles otthon nyomni az ágyat, maximum annyi időre hagyhatja el az otthonát, amennyi időre az orvos engedi. Ezt fel szokták tüntetni a táppénzes papíron.

Ha el tudod mismásolni a dolgot, akkor annak csak örülj, főleg, hogy nem hetekre kellene a szabi, de én nem egy olyan főnökkel találkoztam már, aki OEP felülvizsgálatot kért a betegállományos dolgozójára, mert látták kint az utcán, ahelyett, hogy az ágyat nyomta volna, aztán szépen kirúgták.

Te tudod, hogy mennyire veszélyes az, amit csinálsz.

Nem vagyunk egyformák, és nem minden főnök maga a megtestesült ördög. :)

2014. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!