Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A terhesség idejét miért nem...

A terhesség idejét miért nem arra áldozzák az anyukák, hogy felkészüljenek az anyaságra?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy a kismamák/anyukák annyit veszekszenek a tápszer/anyatej, hüvelyi/császár, hozzátáplálás, abortusz, stb. témakörökön?

Azon gondolkoztam, hogy ahelyett, hogy ennyi energiát feccölnek értelmetlen - és parttalan - vitákba, mennyivel jobban járna mindenki, ha inkább magára az anyaságra próbálnának felkészülni.


2016. ápr. 26. 18:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Hogyan képzeled el a felkészülést?


2 gyerekem van de nem tudom hogyan lehetett volna...

2016. ápr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Igazad van de szerintem ez az internet àtka.

Olvasgatunk,érdeklődünk és belefutunk màsok életébe.

Sajnos az elfogadàssal empàtiàval sokaknak gondja van s egyszerűbb megtalàlni mâsban a hibàt mint magunk dolgàban.

:)

2016. ápr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kedves Első!


Évek óta járok erre az oldalra. Rengetegszer belefutottam már olyan kérdésekbe, amiktől a hajam égnek állt, meg olyanokba is, amiket napi szinten ezerszer megkérdeznek...

Például így kezdődnek:

- Ehet-e már...?

- Hol tart a...?

- Szabad-e...?

- Mennyit lehet...?


Nemrégiben fordult elő egy abortuszos kérdésnél, hogy az egyik válaszadó (kiírt névvel) oldalakon keresztül osztotta az észt, durva hangnemben. Megragadt a fejemben a neve, mert tényleg elég érdekes stílusa volt.


Pár héttel később megkérdezte, hogy normális-e, hogy az 5 napos babája még nem emeli fel és tartja meg a fejét...

2016. ápr. 26. 19:01
 4/17 anonim ***** válasza:

Mert sokaknak terhesen csak a szülésig jut el a tudatuk, arra készülnek fel, de hogy utána hogy lesz a szoptatással stb, arra nem gondolnak.


Az mondjuk engem is idegesít, hogy sokan olyan dolgokat kérdeznek itt gyakorin, amit mondjuk egy 5 másodperces google kereséssel simán kideríthettek volna, vagy olyat, ami annyira speciális hogy csak a helyi óvónő vagy mondjuk doktornő tudná megválaszolni, mégis itt kérdez gyakorin vadidegeneket...

2016. ápr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen, de itt ráadásul tényleg sokan jelen vannak attól a perctől kezdve, hogy két csíkos lesz a tesztjük.

És hónapokon keresztül minden beszállnak a vitákba, veszekedésekbe.


Egyszer egy hüvelyi/császár elfajult vitánál is azon gondolkoztam, mikor többen úgy kezdték a mondatot, hogy "amikor én fogok szülni...", hogy ha túllépnének a szülés témakörén (mert az a gyerek kijön, és teljesen mindegy, hogy hogyan, csak egészséges legyen), akkor nem lenne ennyi hülye kérdés a pár napos, hetes babákról...

2016. ápr. 26. 19:11
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én simán azt nem értem, hogy miért itt érdeklődnek vadidegen emberektől, akik azt írnak tulajdonképpen, amit akarnak.

Ott kezdődik, hogy attól, hogy valaki szült akárhányat, még nem lett automatikusan orvos, védőnő vagy csecsemősnővér, ezért sem értem, hogy egészségügyi kérdéseknek miféle létjogosultságuk van itt? Esküszöm itt gyakorin PCOS-tól kezdve, Sjögren szindormán át a kiskutyafüléig már mindent diagnosztizáltak abból, hogy vkinek egy hete késik a vérzése... Nem beszélve arról, mikor vki a 41 fokos lázas, napok óta hányós kölkét nem a sürgősségire viszi be, hanem itt hüldezeik, hogy a paracetamol nem vált be, mit használjon??!

Másrészről, ha nevelésről, táplálásról van szó, akkor értem, hogy tapasztalt anyukák véleménye releváns, de én a saját anyukám kérdezném meg, akit ismerek és tudom, hogy egy értelmes, tanult nő, aki hasonló elvek szerint nevelt minket is, mint ahogy én is. Mi a garancia arra, hogy adott kérdésre, nem vmi elborult elméjű idióta tanácsát készülöm megfogadni? Amennyi ostoba kérdés van itt, egyáltalán nincs kizárva, hogy többen adnak olyan választ, ami amúgy nem állja meg a helyét, de mint tapasztalatlan anyuka, nem tudom magamtól eldönteni...

Hacsaz azt veszem, hogy hány olyan kérdés van, hogy "nem kívánom 2 hete a bablevest, terhes vagyok?" Vagy "16 negatív tesztem van, orvosi UH negatív, menstruálok rendesen, terhes vagyok?"... Ezek az emberek válaszolni is válaszolnak, jobb nem belegondolni, hogy miféle sületlenségeket...

2016. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Pontosan, kedves 19:31-es!


Mondjuk én azóta nem lepődök meg semmin, mióta pár éve itt az oldalon elvileg érett, felnőtt, gyereket nevelő, részben tanult (még diplomás is) nők vérben forgó billentyűzettel, a krv@anyázásig összevesztek azon, hogy az orrváladékot fikának vagy cicakakának kell-e hívni... És ezen oldalakon keresztül, egymást szidva, sértegetve, személyeskedve...


És néha tényleg olyan kérdések vannak, amiknél elgondolkozom, hogy te jó ég, remélem ő csak kérdez, és sosem válaszol.


Csak a miértet nem értem. Jönnek, válaszolnak, kérdeznek, teljesen ráfeszülnek a szülésre, meg a szoptatásra, meg a mindenféle hülyeségre, aztán jön a "némá', itt egy újszülött, és nem tudok vele mihez kezdeni!"

2016. ápr. 26. 20:16
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nem olvasnak könyveket és nem bíznak az orvosokban. Az, hogy miért nem olvasnak vagy miért nem keresnek megbízható dokit, örök rejtély marad számomra.


Attól meg, aki előbb bízik meg az anyósa szavában, mert az "felnevelt három gyereket", mint az orvosban, mit is lehetne várni?! Ugyanmár...

2016. ápr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mit értesz anyaságra készülés alatt? Hogyan kellene arra felkészülni?
2016. ápr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es!

Ezt már fentebb kifejtettem, de azért megpróbálom újra.

Láttad te már ezen az oldalon, hogy a nők mit össze stresszelnek és civakodnak a szülésen milyenségén?

Ha csak fele annyi időt áldoznának a következő 18-20 év megtervezésére, mint amennyit arra az egy napra, amikor megszületik a gyerek, szerintem sokkal előrébb lennénk.

2016. ápr. 26. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!