Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A terhesség idejét miért nem...

A terhesség idejét miért nem arra áldozzák az anyukák, hogy felkészüljenek az anyaságra?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy a kismamák/anyukák annyit veszekszenek a tápszer/anyatej, hüvelyi/császár, hozzátáplálás, abortusz, stb. témakörökön?

Azon gondolkoztam, hogy ahelyett, hogy ennyi energiát feccölnek értelmetlen - és parttalan - vitákba, mennyivel jobban járna mindenki, ha inkább magára az anyaságra próbálnának felkészülni.


2016. ápr. 26. 18:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem lehet mindenre felkészülni a baba ellátása és gondozása kapcsán, de szerintem is hasznosabb lenne, ha a leendő anyukák pl. nem a tünetek hiányával, a baba nemével vagy a becsült súllyal lennének hisztérikusan elfoglalva, hanem kicsit tájékozódnának a szülés utáni teendőkkel kapcsolatban, mint pl. felépülés, táplálás, egészség fejlődés...
2016. ápr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Igen, 11-es!

Meg nem pocakos képeket töltenének fel...

Meg megkímélnék a témakört látogatókat a "kettőt köhögtem ma, lehet baja a babámnak?" típusú kérdésektől...

Vagy éppen ahelyett, hogy kialakult mendemondák alapján próbálnának rájönni, hogy fiú-e vagy lány a baba.


Most őszintén, nem mindegy, hogy ki mikor hányt, milyen formájú a hasa és mennyit hízott meg miket kívánt? Ezek összehasonlítása úgysem változtatja meg a gyerek nemét, ellenben az életkörülményein sokat javíthatna szegénynek, ha anya előre tájékozódna az olyan alapvető dolgokról, hogy pl. mik azok a készítmények, amelyek az első perctől legyenek otthon (lázcsillapító, stb.), szülés utáni regenerálódás, összeszokás a babával, miért sírhat, mikor mit kell csinálnia.

2016. ápr. 26. 21:38
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Tájékozatlanság témakörben akkor néztem nagyot, amikor hazaérkezés után a védőnő kiemelte, hogy a lázcsillapító kúpot ki kell csomagolni a fóliából alkalmazás előtt. Néztem kerek szemekkel, hogy tényleg ennyire hülyének látszom?

Sűrű elnézéskérések közepette mondta, hogy nem is gondolnám, hogy hányszor volt szükséges ezt elmondani, mert nem volt mindenkinek magától értetődő (=benyomták a gyereknek fóliával együtt).

2016. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ó, te jó ég, erre most durván nyomtam egy facepalmot...
2016. ápr. 26. 22:09
 15/17 anonim ***** válasza:

Én egyszer egy olyannal találkoztam, hogy egy válaszadó teljesen megvolt döbbenve, mikor egy anyuka leírta, hogy a második babáját is császárral szülte, mert a delikvens meg volt győződve róla, hogy császár során eltávolítják a méhet is. De ez mondjuk lehet csak bohóckodás volt, nem derült ki sajnos.

Az is kétségbeejtő viszont, mikor vki aktus után 1-2 nappal már tüneteket produkál meg teszteket csinál (persze mind negatív). Gyermeket akar nevelni és a legalapvetőbb dolgokkal nincs tisztában, amiket általános iskolában tanul az ember, ha véletlenül otthon az édesanyja nem világosította volna fel... Szóval na, én beismerem, hogy szórakozásból járok fel ide, mert heti szinten ki lehet fogni egy-két gyöngyszemet. De lehet akár naponta is.

2016. ápr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ebben az esetben, már ha a gyöngyszemekről van szó, olvasgasd ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Összegyűltek benne az elmúlt évek legbrutálisabb kérdései/válaszai... :D

2016. ápr. 26. 22:19
 17/17 anonim ***** válasza:

Egyébként a védőnővel való első találkozásomkor néztem nagyot, hogy miért olyan szájbarágósan és szinte ovis szinten magyaráz dolgokat, később azonban már "normális" volt. Szülés után a tanácsadásokon viszont megértettem, amikor találkoztam 1-2 anyukával....

(#11)

2016. ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!